Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

nádor - spěchá

Rakovina, nádory, abscesy atd.

Re: nádor - spěchá

Příspěvekod janna » 25 úno 2018 10:14

Děkuju Vám všem! Dám vědět,jak jsme dopadli. Určitě ho nechám pořádně vyšetřit. Držte malému palce, ať je prognóza lepší.
janna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 25 úno 2018 14:16

Ptaka jsem se v potkaní skupině ohledně tvé veterinářky. Je to kapacita na papoušky, takže určitě bych zašla ještě jinam. Neříkám, že potkanům nerozumí, ale papoušci jsou něco úplně jiného.
Držím palce.
Úplně za sebe bych ti doporučila svoji veterinu, ale je v Mnichovicích, tj cca 20 km za Prahou.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod janna » 26 úno 2018 14:13

Ahoj všem a děkuji. Byli jsme na vet Animal hope, paní doktorka se potkyšovi věnovala hodinu, pečlivě ho prohlédla, nafotila nádůrek - bohužel už mu jde k nožičce, prý to nevypadá na mléčnou žlázu. Ale hlavně, má hodně špatné srdíčko :-( prý je dost mladý a mohl by se z toho dostat, ale ptala se mě, zda nebyly nějaké komplikace při té operaci, tak jsem ji říkala, že nic neříkali, takže asi ne.. Jak mu srdíčko špatně pracuje, tak proto nechce jíst nic tvrdého, že je to pro něj moc fyzicky náročné, bude mít hodně naředěné kaše ( psí, kočičí) i kvůli tekutinám. Dostává tedy léky na srdce a kortikoidy, vše v prášku, má mít klid a za dva dny by mělo být vidět zlepšení a mám se ji ozvat. A pokud se srdíčko uzdraví, odebere nádor na cytologii, zda má cenu operace. A ještě říkala, že má suchou rohovku, tak jsem ji říkala, že se mi to taky zdálo a že jsem mu dávala po operaci kapky do očí. Taky se ji nezdál ten abces, prý zda mám fotky či lékařskou zprávu, samozřejmě nemám, ale zkusím je poprosit, aby mi ji dali. Je toho hodně, byla opravdu velmi pečlivá, mohu doporučit. Prý mohla být srdeční vada genetická a že se to ukázalo až po operaci.. Na vet Na Hrádku chodím již asi 11 let, převážně s křečíky, vždy všechno naprosto v pořádku, i operace a pooperační stavy a mnohokrát jim paní dr zachránila a prodloužila život. S potkanem bych však doporučila jiného vet. Držte nám palce, budu informovat, ať víte i pro své mazlíky.
janna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 27 úno 2018 03:17

Rozhodně všichni držíme pěsti, ať se stav zlepší a je možné to dál řešit!
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod Haslerka » 27 úno 2018 14:17

womi píše:Samci mohou mít nádor na MŽ, i když to není časté. Osobně bych zašla na konzultaci ještě jinam (aspoň na konzultaci).
Ivet - Oravová, Poděbradská - Schauflerová, Hůrka - Leitavcová, Animal Hope - Heřmánková.
Nezdá se mi, že by mž nádory metastázovaly...

womi samozřejmě, že i nádory MŽ metastázují, pokud jsou zhoubné. Většinou u potkanů nejsou, jsou to jen adenomy, ale pokud se objeví adenokarcinom, tak metastázy mohou být (a budou).
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod janna » 05 bře 2018 15:28

Ahoj všem, nebyla jsem schopná napsat dříve.. Zdál se nám už lepší, po nových lécích lezl i na klec. I když čím dál častěji jsme ho nutili sníst i pribináčka, kterého měl moc rád. V pátek jsem mu byla ještě na vet pro kapky na prokrvení. Bohužel hned po aplikaci bylo vidět, že mu neudělaly dobře a v pátek večer nám zemřel. Nádor mu dost rychle rostl, už mu tlačil na nožku i k přirození. Nevím, co víc napsat, jsme z toho špatný, byl mu jen rok. Moc Vám všem děkuji za rady a podporu!!!
janna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 06 bře 2018 18:12

Je mi to moc líto :-( Udělala jsi všechno, co se dalo. :rip:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Veselka » 06 bře 2018 18:26

Je mi to moc líto!
Udělala si vše co se dalo.
Teď už ho nic netrápí ani nebolí a věřím, že zase svítí nová hvězdička.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod nevi » 06 bře 2018 21:59

To mě mrzí. :zip: Udělali jste, co jste mohli.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Předchozí

Zpět na Bouličky a nádory