Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Neobvykle chovani

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Neobvykle chovani

Příspěvekod ALiEN211 » 18 pro 2017 22:26

Dobry den, vcera jsme si s pritelkyni koupili novou potkanku, doma mame uz peknou tlupu, dve postarsi damy, jednu dospelacku a dve pubertacky. Vcera pri navsteve zverimexu jsme si prinesli domu novy prirustek. Mladounkou potkanku, ktera byla v terarku sama, tak se nam ji zzelelo. Vsichni vime, jak je to s potkany ze zverimexu, cekali jsme, ze to nebude zadna slast, ale to co nastalo nas prekvapilo oba. Nase devcata novy prirustek prijaly skvele. Jedna z pubertacek se zacala dokonce chovat velmi maminkovsky. Nicmene nase nove mladatko ma cas od casu jakysi zkrat. Samozrejme je v novem prostredi, hadam, ze od matky byla odtrzena moc brzy a nema zadne socialni zaklady. I pres nas velmi prekvapilo, kdyz mala vyletla z klec, pritelkyni skocila na hlavu a nasledne stremhlav na podlahu, kde pobihala jako potrefena... po par vterinach proste zastavila a vypadala, ze ma nejaky zachvat. Uprimne jsme mysleli, ze uz to nezvladne, jen seboou cukala na podlaze a ja mel za to, ze si ublizila natolik, ze ji budeme muset pomoct od bolesti. Kupodivu se z toho vylizala. Zlomene nic nema, hlava vypada v poradku, zadny vytok z nosu, oci ani usi. Hybe se normalne, i kdyz je ted pouze zalezla. Mel nekdo z vas podobnou zkusenost? Tyhle "zkraty" se ji deji i kdyz je v kleci, v byte je klid, zadny nahly zvuk nebo pohyb to nespusti, proste z niceho nic zacne jancit. Kdyz se uklidni, tak se ji ostatni potkanky smele ujmou a vse je na chvili v poradku. Nejake napady?

EDIT: Zapomnel jsem dodat, potkanka ani jednou nepiskla, at uz strachy ci bolesti. Za vsech okolnosti je potichu.
ALiEN211
Růžovka
Růžovka

Re: Neobvykle chovani

Příspěvekod nevi » 19 pro 2017 18:55

Nemáte klec u topení?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod ALiEN211 » 19 pro 2017 21:27

nevi píše:Nemáte klec u topení?

Kdepak, klec je od topeni dobrych 2,5 metru... a ostatni potkanky tohle chovani nikdy neprojevily.
ALiEN211
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod ALiEN211 » 20 pro 2017 13:46

Tak ted mela dalsi svuj "zachvat" odhopsala mi z gauce na podlahu a stremhlav do batohu, kde se "vypla". Byla nehybna, zkoprnela, jen rychle oddechovala. Polozil jsem ji zpet na gauc, kde se pomalu probrala, zdlabala tretinu kapsicky s masem a vratila se zpet k prozkoumavani pohovky jakoby se nechumelilo. Premyslim jestli neni proste jen zvlastne hyperkativni. Co me ale vazne znepokojuje je absence jakehokoli zvuku. Je mozne ze je proste jeste moc mala na to, aby piskala?
ALiEN211
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vorva » 20 pro 2017 22:05

Měla jsem pár potkanů co ani nepísklo :lol: A to když zkoprní, tak leží? Nebo když jí přendáš? Jeden potkan mi tohleto dělá, že jakoby zcvokne a lítá, a pak sedí zkoprnělej a za chvíli je "normalní".
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Zpět na Chování