Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Přepravková metoda v karanténní kleci

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Přepravková metoda v karanténní kleci

Příspěvekod Bazinga » 25 říj 2015 10:03

O přepravkové metodě mám načteno jak odsud, tak z různých potkanních stránek.
Chci se zeptat, jestli funguje přepravková metoda třeba v i menší kleci (40x28x39), kde jsou mimina zatím v karanténě. Je v pořádku, když k nim po skončení karantény pustím dvě půlroční a dvě čtyřměsíční samice. A po seznámení je šoupnu do velké klece.
Je to území mrňat a velké by byly jako na návštěvě. Je to jedno, nebo uvažuju špatně.
Díky za odpověď.
Bazinga
Růžovka
Růžovka
Potkani: Holčičí parta: Bazinga, Penny, Hysterka, Blessie, Modřina, Běluška

Re: Přepravková metoda v karanténní kleci

Příspěvekod Kimik » 25 říj 2015 11:10

Klidně bych to tak udělala. Ale nejdřív bych je možná dala někam na postel nebo křeslo, abys v případě nějakých problémů mohla zasáhnout a mrňata měla větší možnost utéct. Ale myslím, že to bude v pohodě.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod kawi » 25 říj 2015 14:43

já bych do toho nešla. klec bude územím mrňat, ty dospělé k otmu budou přistupovat jako k "území cizího potkana" a když potkají mrňata a náhodopu jim rupne a budou je chtít prozkoumat, tak nemáš šanci včas zasáhnout :smi:
mnohem lepší mi přijde otevřené neutrální území. tam si čuchá každý každého a ty můžeš pořád lhídat a v případě problémů někomu pomoct.

přidávání mrňat je relativně pohodička, stát se it nemusí nic, ale také můžeš mít samici, která si bude chtít mrně pořádně prohlídnout a podupat a mrně, které bude extra plašavé, a může se mu něco stát, jak bude v pidikleci zdrhat před vlekou.
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod nevi » 25 říj 2015 22:11

Jedině po důkladném vyčištění té klece. Holky to budou brát jako území malých a zbytečně se vystresujou a naštvou. Ty 4měsíční jsou přitom mladé a ty 6měsíční už asi přijímaly mimina dříve, takže by s nimi snad neměl být problém.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Bazinga » 26 říj 2015 06:10

Přesně tohle jsem potřebovala vědět, díky Nevi.
Seznamování těch starších proběhlo ve věku 4 a 2 měsíce a bylo naprosto bezproblémové, těm mladším je teď jako bylo těm starším, když jsem je dávala k sobě.
Tak snad si doufám, že ani teď nebude žádný problém, dvě jsou mlaďoši a dvě už to zažily.
(Bereme si z vrhu vždy dvě sestřičky)
Bazinga
Růžovka
Růžovka
Potkani: Holčičí parta: Bazinga, Penny, Hysterka, Blessie, Modřina, Běluška

Zpět na Seznamování potkanů