Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dávám potkyšům dostatek jídla?

Čím potkana krmit

Dávám potkyšům dostatek jídla?

Příspěvekod Xiraxis » 01 srp 2015 16:39

Omlouvám se za založení nového topicu, ale z toho co se tu píše, jsem trochu narozpacích...

tedy dávám svým třem potkankám (cca každá 150 g +/-) 2 minipánvičky (odměrka 1/8 šálku) u níž mám spočteno, že se do ní nabere cca 20 g zrní (Rodentia směs) takže zhruba dostávaj 40 g... dávám jim pokaždý když shledám, že misky mají prázdné, ale ony je vlastně nemají prázdné, po denně se stále válí nějaký bordýlek se zrní, který jim zřejmě nešmakuje, ani jedné, protože tam na dně zůstane jen jeden druh, ale už mě napadlo, jestli to nejsou zbylé drobty... dnes jsem zkusil otálet s doplněním jídla, jestli se pustí do toho zbylého zrní... ale ony ne, začali postupně rozhrabávat podestýlku a hledat to co jim upadlo z praciček už předtím, dokonce se mi zdá, že pijí více, než obvykle, když teda nemají co zahryznout...

nicméně má otázka je, nedávám jim teda moc málo jídla? někde jsem četl že by měli dostávat cca 20 g na den, tedy 60 g všechny... netrápím je hladem?

díky :)
Obrázek
Xiraxis
Skákavka
Skákavka

Re: Dávám potkyšům dostatek jídla?

Příspěvekod kawi » 01 srp 2015 17:25

potkani jsou potfory a zerou to, co jim chutna, jako prvni. a malokdo ma ty nervy nechat je jen o zrni a vode a zas a zas dosype ty dalsi dobrutky :lol:
dospelemu potkanovi v klidu staci polevkova lzice na den, pokud mas pocit, ze krmis malo, dej jim kus zeleniny, pokud budou hladne, daji si ;)
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Xiraxis » 01 srp 2015 19:01

Tak doufám že je nemořím hlady.... Vanilka právě, když jsem ji po sobě na posteli venčil si spletla mé nohy s drahým plísňovým uleželým sýrem a jala se mi je okusovat... :dozey: zpočátku to lechtalo, ale pak to docela bolelo a pronásledovala mi mé smrduté nohy s ještě smrdutějšíma ponožkama po posteli, jak sem s nima před ní uhýbal, aby mohla hryzat dál... :roflcry:
Obrázek
Xiraxis
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod womi » 01 srp 2015 19:52

ponožky? Klidně i vyvoněné jsou nejdokonalejší věcí na kousání.
Jinak pracidlo č.1 - nedosypat misku, než bude plná. A klidně dosypat ještě o pár hodin později. Ale mláďata žerou víc, takže teď bych se snažila mít misku tak, aby aspoň na dně bylo něco k snědku.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod kawi » 01 srp 2015 20:51

Xiraxis píše:a pronásledovala mi mé smrduté nohy s ještě smrdutějšíma ponožkama po posteli, jak sem s nima před ní uhýbal, aby mohla hryzat dál...

:shock: :shock: :shock: chudák jestli z toho smradu nezblbnula :roflcry: ale ono cokoli se hybe je dobre honit, smrad nesmrad :lol:

Jinak pracidlo č.1 - nedosypat misku, než bude plná.

nemelo to byt prázdná? :whistle:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod womi » 02 srp 2015 09:23

jo. už jsem unavená :roll: :roflcry:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Zpět na Krmení