Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Apatický potkánek nechce pít a přerývavě dýchá

Všechno o různých nemocech

Apatický potkánek nechce pít a přerývavě dýchá

Příspěvekod motoklaxon » 28 črc 2015 22:31

Zdravím vás všechny. Píšu,protože začínám být zoufalá z našeho Rikiho.
Víc jak před týdnem toho našeho klučinu skolila vedra. Ať už jsme větrali jak chtěli, tak jsme na bytě měli hotový mordor a náš půlroční prďola to odnesl... Byl celý malátný, nechtěl moc pít, oči měl vykulené a ouška načervenalá a po chvilce apatické chůze vždy přepadl na bok... Ale ať už to bylo jakékoliv, překonal to... V nejhorším jsme ho chladili vlhkým kapesníkem na tlapičkách,ouškach a ocasku. Dostával víc zeleniny a ovoce a k tomu jsme mu dali do místnosti větrák, aby vzduch alespoň trochu cirkuloval (nebyl namířený na něj). Za 3 dny byl zase jako dřív, čilý jak rybička... Teda az do včerejška...
Když jsem přišla z práce tak byl zase celý malátný, ale tentokrát trochu jinak. Kdyz jwem se ho snažila vyndat z klece tak hned začal pískat.. Byl tak unavený,ze ani jidlo neudržel v packách. Jí relativně v pohodě, ale vodu nechtěl. Do hamaku vubec nevylezl, sotva se přesunul po schůdcích o patro níž...
Dneska to bylo jenom horší, kolem čumáčku měl porfyrin a tak jsme rovnou jeli na veterinu. Podle veterináře byl hodně dehydratovaný a zdálo se mu,že má nepřirozeně vypouklé bříško, ale nevěděl co s ním. Kadí normálně... Dal mu injekci glukozy a ještě jednu čehosi žlutýho,ale nic to s ním během dne neudělalo. Zítra tam jedu znovu,ale upřímně se bojím,že nevydrží.
Kapátkem potřeným medem jsem do něj dostala nějakou vodu ale nevím co dál udělat... Leží mi v náručí a sotva dýchá... Nemáte nějaké rady? Nebo nápad,co by to mohlo být? Jestli ledviny?... Jsem zoufalá...
Naposledy upravil motoklaxon dne 28 črc 2015 22:36, celkově upraveno 1
motoklaxon
Růžovka
Růžovka

Re: Apatický potkánek nechce pít a přerývavě dýchá

Příspěvekod nevi » 28 črc 2015 22:32

To vypadá na mrtvici a pak druhou :| Je docela mladý :-(
Dostal kortikoidy a vitamín B? Nechce mu kdyžtak píchnout výživu...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod motoklaxon » 28 črc 2015 22:43

Má sotva půl roku... :( modlím se,aby to bylo něco jinýho...
Upřímně nevím co bylo v té druhé injekci. Byla jsem na veterině tak rozhozená, že jsem to zapomněla...
motoklaxon
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod motoklaxon » 04 srp 2015 09:11

Tak asi to opravdu byla mrtvice :( po opakované návštěvě veteriny se jeho stav o něco zlepšil. Dostal 3 dávky antibiotik (ta žlutá injekce) a byl sice pořád slabý,ale zato čilejší a lépe se pohyboval. I když to mohlo být i jen tou glukózou...Přestože jedl pořád docela v pohodě je cely vyzáblý. Když jsme ho napájeli kapátkem namočeným v medu, nemohl se ho nabažit. Pomalu začínal pít sám. Nicméně včera zase šla všechna naděje do kytek... Nemůže už vůbec chodit, protože ochrnul na pravou přední tlapku. Po kleci se jen plazí, a sem tam se překulí na záda,protože neudrží rovnováhu. Je navíc celý nepřirozeně shrbený a sem tam sebou škubne :(
Navíc před chvílí,když jsem ho vzala do náruče jsem přišla na to,že má srst plnou nějakých breberek.. Takové malinké zlatavé potvory.. Jestli vši? Nepoznám to...Nechápu, že jsem si toho před tím vůbec nevšimla a nemít bílé tričko, tak je ani nevidím.. Může být parazit, který by tohle všechno způsobil?
motoklaxon
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 04 srp 2015 11:10

Rozhodně ne, to je spíš náhoda.
Antibiotika na mrtvici? Nemáte někde zprávu a účet z veteriny?
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod motoklaxon » 04 srp 2015 13:29

Nic nam nedaval... Ale podle meho sam moc nema zkusenosti s potkanama. Chodime k tomuhle veterinarovi s jezevcikem.. Dneska s nim ale zajdu jinam na ambulanci.. Jen nejakou musim najit
motoklaxon
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Eva » 04 srp 2015 13:51

A odkud jsi? Tady nebo v potkaních skupinách na FB ti určitě někdo odborníka ve tvém okolí poradí. Není na co čekat. Ta vedra potkanům nesvědčí obecně, natož když mu není dobře.
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal ...
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

Odešly za Duhový most :,-(
3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

Příspěvekod motoklaxon » 04 srp 2015 13:56

Jsem z Brna, takže veterinářů je v okolí dost... Chtěla jsem s ním zajít na FVU, která je v péči o potkany dobrá, nicméně po telefonu mi řekli, že mě vezmou nejdřív ve čtvrtek a to si nemyslím, že vydrží... Hledám dál..
motoklaxon
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 04 srp 2015 14:04

Z Brna nejsem, nemůžu poradit. :-(
Můžete se domluvit, aby potkance dal kortikoidy na tu mrtvici, injekční výživu a vitamíny?
Bohužel nevím přesně, co to je. Ale u potkana je dehydratace hodně rychlá
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Eva » 04 srp 2015 14:36

Máš říct, že je to akutní. Dala jsem dotaz na fb, snad dostaneme nějaké doporučení. První je Exovet.
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

Příspěvekod Eva » 04 srp 2015 14:43

ABC klinika, Animed klinika
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan

3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

Příspěvekod motoklaxon » 04 srp 2015 17:50

Tak na veterinu jsme to nestihli...Děkuji vám všem za pomoc a ochotu nicméně ji už bohužel nevyužijeme, protože náš malý Riki nevydržel :( snad na nás bude v potkaním nebi vzpomínat s láskou tak jako my na něj :cry:
motoklaxon
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 04 srp 2015 22:03

to je mi líto, byl ještě mlaďounký, ale tyto vedra jim holt neprospívají, kor když mají nemoc. Sbohem myšáčku
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Zpět na Nemoci