Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Bez masa a mléčných výrobků

Čím potkana krmit

Bez masa a mléčných výrobků

Příspěvekod imy.angel » 24 bře 2015 13:42

Diskuze na téma veganství.

Zajímají mě Vaše zkušenosti s (nejen) bezmasou stravou.
Kdo z vás si míchá krmení sám doma (např. s bio produktů a kvalitních potravin popř. jiné alternativy)

Nechci zde argumenty dvou stran, ani vaše přesvědčení nebo převzaté názory.
Prosím zde o smysluplnou diskuzi. Podělte se o své zkušenosti.

Díky
imy.angel
Růžovka
Růžovka

Re: Bez masa a mléčných výrobků

Příspěvekod Kimik » 24 bře 2015 13:50

Jestli myslíš veganství u lidí, tak na to jsou tady hned dvě témata: viewtopic.php?f=16&t=10794&p=481827&hilit=veganstv%C3%AD#p481827
a viewtopic.php?f=16&t=3008&p=477120&hilit=veganstv%C3%AD#p477120.
Dělat vegany z potkanů je podle mě hloupost, jaký by to mělo mít smysl, když je potkan od přírody všežravec?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod imy.angel » 24 bře 2015 14:03

Nemyslím veganství nebo vegetariánství u lidí, ale u všežravých zvířat. Také jsme všežravci a máme volbu si vybírat stravu (typy stravování jsou různé)

Mě zajímají ZKUŠENOSTI chovatelů potkanů, zda se zde nachází někdo, kdo krmí i jinými způsoby své potkany. Zahraniční weby jsou k této tématice více otevřené, avšak mě zajímají ZKUŠENOSTI obyvatel ČR.
imy.angel
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 24 bře 2015 21:20

myslím, že zde na foru se nevyskytuje nikdo, kdo by, ač třeba sám vegan, potkanovi ten kousek masa nebo jogurt nedal.
Ono je to těžké, člověk si samozřejmě může vybrat, ale s potkanem je stejné, jako s malým dítětem. Je něco jiného, když se rozhodně dospělý člověk (i třeba dřív, prostě, když začne rozumně uvažovat) a něco jiného je, když děláme vegany z malých dětí (a potažmo zvířat), kteří si vybrat nemohou.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod kawi » 24 bře 2015 21:59

zkus útulek tibet v brně ( stačí vygooglit ), vedle psů a koček mají i potkany a co jsem slyšela tak krmí všechna zvířata vegansky :roll:
zase potkanům naprosto nerozumí, takže tak max zhodnotí jak krmí :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod womi » 25 bře 2015 09:43

No, vegansky krmená kočka musí určitě prospívat :roll:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod nevi » 25 bře 2015 10:16

Zkus napsat Komete. Krmila zvitata makrobioticky, ale jejich volba to nebyla, nybrz jeji. Jedna samice zila pres tri roky, ale ostatni zemrely v nizkem veku, takze se mi nezda, ze by jim to zdravotne nejak hodne prospelo.

Ja ac na bezlepkovce, krmim zvirata smesi a pestrou stravou, aby si mohli vybrat, co chteji jist. Preference maji ruzne, obcas nejaky potkan neji maso, ale byva to jeden z 5-10.

Navic vegcokoliv je dneska in a ceny takoveho krmeni jsou dost prehnane.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod imy.angel » 25 bře 2015 14:52

Womi,

Přečti si prosím moje příspěvky, o kočkách zde nebyla řeč. Konkrétně jsem zde mluvila o potkanech.

Všem ostatním děkuji za reakce k tématu.

Nevi - také se stravuji bezlepkově a souhlasím s Vaším názorem, že je to předražené. Ale furt lepší investovat do potravy než pak do léků.
Miluji zvířata, tak proč jim nedopřát. Mí potkánci dostávají jen to nejlepší. Nehledím na cenu, ale na složení. Stravu jí veškerou, zrní, vločky, luštěniny,ořechy,semena, ovoce a zeleninu (a doplňkově řasy, sušené nesiřené a neproslazené ovoce, pufovanou pohanku a rýži..). Není téměř nic co by nesnědli. :D Asi proto že jsou nenasytové. :P A energie mají víc než dost.

Budu ráda za další Vaše ZKUŠENOSTI.
imy.angel
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod kawi » 25 bře 2015 18:47

imy.angel píše:Womi,Přečti si prosím moje příspěvky, o kočkách zde nebyla řeč. Konkrétně jsem zde mluvila o potkanech.

womi pravdepodovne reagovala na utulek tibet ;)

Ale furt lepší investovat do potravy než pak do léků.
Miluji zvířata, tak proč jim nedopřát. Mí potkánci dostávají jen to nejlepš

btw krmis-li je vším, co potřeubjí, tak proč jim najednou chcešě všechno tohle vzít a krmit vegansky? nechci tu torlit, takze klidne soukromka, ale proste me ot zajima, proc jim brat prirozenou stravu a nahrazovat to necim jinym :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod womi » 25 bře 2015 18:48

Imy.angel, ja s kockama reagovala na prispevek od kawi. Tobe jsem odpovidala o příspěvek driv. Takze klidek. ;)

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Kimik » 25 bře 2015 19:20

[btw krmis-li je vším, co potřeubjí, tak proč jim najednou chcešě všechno tohle vzít a krmit vegansky? nechci tu torlit, takze klidne soukromka, ale proste me ot zajima, proc jim brat prirozenou stravu a nahrazovat to necim jinym :smi:[/quote]

Přesně to jsem se ptala hned na začátku. Jaký smysl to má mít pro zvířata. Chápu pohnutky lidí, když se pro něco takového rozhodnou, ale jaké výhody to přinese zvířeti?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod utahraptor » 26 bře 2015 08:18

imy.angel píše:Diskuze na téma veganství.

Zajímají mě Vaše zkušenosti s (nejen) bezmasou stravou.
Kdo z vás si míchá krmení sám doma (např. s bio produktů a kvalitních potravin popř. jiné alternativy)

Nechci zde argumenty dvou stran, ani vaše přesvědčení nebo převzaté názory.
Prosím zde o smysluplnou diskuzi. Podělte se o své zkušenosti.

Díky

Krmit vegansky zvířata, která ve volné přírodě dokonce aktivně loví a jinak se živí drobnými obratlovci, hmyzem, vejci, mršinami a pod., je zhovadilost. Potkani jsou stejně jako lidé všežravci a prostě minimálně v růstových fázích potřebují živočišnou bílkovinu ke správnému vývoji. Potkan se dá krmit vegetariánsky, to je všežravá dieta, ale vegansky nikoliv. Tak se s tím prosímtě smiř a přestaň přeučovat přírodu.
utahraptor
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: ChS Utahraptor

Příspěvekod PxNxDx » 26 bře 2015 13:07

netýká se to potkanů, ale týká se to vegetariánsky krmené šelmy...
minulý týden jsem četla článek o tom, že psa sice lze krmit vegetariánsky a dokonce mu různými doplňky dodávat "vše" co potřebuje, tak aby prospíval, ovšem je prokázáno, že mu to snižuje věk o několik let :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod imy.angel » 29 bře 2015 11:27

Člověk za život přečte názorů a informací.

Ale přemýšlejme chvilku - trendy se mění , názory odborníků, také i pohledy na život jsou různé. Neustále dohadování odborníků na naprosto běžné jevy- shodli se snad?

Nazvat něco pravdivou informací je zavádějící. Proto dohadovat se o "někdo řekl, někdo napsal, někdo tvrdí" nikam nevede. Jsem ráda za to že lidé se umí vyjadřovat, jistě i samostatně přemýšlet. Co je pro jednoho dobré, pro druhého je špatné. Nejsme stejní, máme jiná těla, jiné DNA, jiné sociální postavení a jiné mravy. Co je pro jeden národ běžné a normální, pro jiný je určité chování nevhodné nebo urážka, můžete být za to vykázani nebo zavřeni ve vězení.

Takže se ptám, jsme lidé, zkoušíme různé věci, máme různé přesvědčení a žijeme dle svých přesvědčení. Jsme tu, aby jsme zkoušeli a třeba děláme chyby, ale není to špatně. Mnohdy jsme přesvědčeni o naší pravdě. Ale pravda je v Nás, všudepřítomná, jen ji nevidíme.

Možná i tato diskuze je zbytečná a mimo mísu. Člověk by měl poslouchat sám sebe a ne odborníky.

Když vidím, že mému tělu červená řepa (cizrna,hrušky,zelí,banány..) nedělá dobře, nebudu ji do sebe cpát. Nemám sice žaludek mých potkanků, ale mohu vidět jestli prospívají, jestli mají zdravou aktivitu, zvídavé chovaní, lesklou srst a normální trávení (ano hovínka "mluví") mohu změřit pH, glukózu.. cokoliv (ale to nevypovídá o zdraví 100%, protože každý může mít tu přirozenou hladinu trochu jinou).

Nejdůležitější je, řídit se tím jak to cítíme sami, než názory "odborníků" byť si nesmírně cením vědců a lidí s jejich objevy, které udělaly pro tento svět někdy mnoho dobrého (někdy i špatného, byť to nemusel být jejich cíl).

S láskou
Evča
imy.angel
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod imy.angel » 29 bře 2015 11:33

A co se týče úmrtí Našich mazlíčků

Kdo z jistotou může říci, že smrt souvisí s jejich stravováním . A co třeba negativní energie, stres, prach, nemoci, obezita, vrozené vady, nedostatek pohybu...?
Kdo z Vás udělal odbornou pitvu zemřelého potkánka, aby s jistotou mohl říci příčinu umrtí?!

Děkuji za Vaše příspěvky. Někdy jsou pro mě cenným přínosem.
imy.angel
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Krmení