Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Domeček Sputnik

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Re: Domeček Sputnik

Příspěvekod potkusaci » 31 kvě 2014 20:41

Tak naši kluci jsou zatím vrcholně nejspokojenější, když se můžou válet po paničce (mezi jejím příchodem ze školy a odchodem na kutě z ní neslezou).
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

Příspěvekod nevi » 01 čer 2014 10:22

Já to sputniků vrtám odtoky :whistle:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod PxNxDx » 02 čer 2014 07:16

ono pokud má člověk látkový ničitele, tak se plastovejm domkům nevyhne... nainstaluje 1000hamáčků a domečků, vpustí myše a během 10min. jsou všechny domky odkousaný, pročůraný a zničený. A pak je to v podstatě holobyt :smi:
a pokud to bereš takhle, tak látka má zase vlákna, do kterých se mohou zamotat, zatrhnout drápek, případně je sežrat a ucpat si střeva, drží se v tom daleko lépe různé bakterie, hobliny, atd..
nehledě na to, že úklid je rychlejší a klec nesmrdí tak rychle jako s látkovými domky. Vytáhnout, opláchnout a vrátit.
Oboje má své pro a proti a nezatracovala bych ani jedno. Ideální je plastovo-látková kombinace vybavení klece ;)
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Elis » 02 říj 2014 19:00

Nejlepším řešením jsou buď ty výš zmiňovaný odtoky. Já to zatim úspěšně řešim tak, že klukům vystelu sputnika kouskem ubrousku/toaleťáku. Jednou až dvakrát za den vyměním, případně vypláchnu. Sou dny, kdy sou v něm zalezlý fakt imrvere, jindy si tam jenom nosí dobroty. Nějakýho zapaření nebo co bych se fakt nebála :D
Každopádně je to šikovná věc, pěkná změna.
Joa nikdy mi do něj ani nehlodli, a to sou docela ničitelská četa...
Elis
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Alessa » 24 led 2015 16:40

Elis píše:Nejlepším řešením jsou buď ty výš zmiňovaný odtoky. Já to zatim úspěšně řešim tak, že klukům vystelu sputnika kouskem ubrousku/toaleťáku. Jednou až dvakrát za den vyměním, případně vypláchnu. Sou dny, kdy sou v něm zalezlý fakt imrvere, jindy si tam jenom nosí dobroty. Nějakýho zapaření nebo co bych se fakt nebála :D
Každopádně je to šikovná věc, pěkná změna.
Joa nikdy mi do něj ani nehlodli, a to sou docela ničitelská četa...

Nápodobně, jen já vystýlám hromadou letáků:D to se nemusí tak často obměňovat a dobře drží zápach, většinou samy vyhází pročůrané a natahají zas mnou dodané čisté
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod nevi » 21 bře 2015 22:26

Sháním celozelený sputnik, je tady někdo, kdo chce celooranžový a objednal by se mnou? :whistle:

Totéž s fialovou - mám momentálně růžovou větší část, kterou bych ráda vyměnila za fialovou. Stav: nová nepoužitá
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Alessa » 22 bře 2015 13:05

:D ty jsi blazen, bohuzel s ruzovym vybavenim by mi ta oranzova delala neplechu :whistle: :(
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod womi » 22 bře 2015 15:07

Já bych potřebovala zelenou větší část, kombunuju to s tmavě růžovou. Ale sputniků mám tolik, že se mi nevyplatí kupovat další
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod kawi » 23 bře 2015 14:14

holky a nechcete nějaké starší sputniky odprodat? mě se ulamují ty pacičky, za které to drží na stropě, takže byhc potřebovala kopu větších dílů, ale klidně odkoupím i celé, jen nesmí být nalomené pacičky a příliš prohlodané ty nosné nohy :whistle:

nevi za kolik? oranžový využiju :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod nevi » 23 bře 2015 15:04

Ja chci vymenovat, ne prodavat....
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod womi » 23 bře 2015 15:15

kawi já mám taky spoustu ulámaných držáčků, tak jim to dávám na zem.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod kawi » 23 bře 2015 16:04

nevi ty chceš koupit zeleno-oranžový, ne? nebo to blbě chápu? já bych za rozumnou cenu koupila s tebou a vzala si ten oranžový :smi: tak do dvou stovek s poštovným, nevím, odkud co kupuješ :smi:

womi není prostor :lol: na zemi mají obrácené košíky, aby měli jakožedomečky, to u menší klec,e kde důchodce už nevyleze nikam a spí rád někde shcovaný, zatímco pokusníčci chrápou zásadně pod stropem ve sputniku a odlu moc nehcodi :lol: a landebert má taky radši domeček než sputnik. a ve velke kleci mam zas hodne nizko patra, aby se jich tam veslo co nejvic, tam se nevejde ani domecek :lol:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Kimik » 23 bře 2015 19:53

Mě jedna parta ničí sputniky jak na běžícím pásu. Minule mu ukousali nohy a pak se divili, že jim to celé spadlo na hlavu. :roll:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Předchozí

Zpět na Příslušenství a hračky