Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Proč je zlá

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Proč je zlá

Příspěvekod denismenova » 18 úno 2015 19:48

Mám 4 potkanky, nejstarší 1,5 roku nejmladší půl roční. Nejstarší najednou začala kousat. Nejdřív to bylo jakoby omylem (je totiž od mala dost zbrklá,když jde o jídlo) Teď už si myslím, že je to 100% schválně. Moc dobře ví, když ji hladím, že nejsem jídlo. Proč to začala dělat?
denismenova
Růžovka
Růžovka

Re: Proč je zlá

Příspěvekod chesterfield » 18 úno 2015 20:14

no to je u holek neobvyklé, kor když jsou ve smečce. A kousne bez předešlého varování, nebo je předtím nesvá? Přiběhne a kousne, nebo i když ji jenom hladíš? Nemůže mít někde bolavé místo, na které šáhneš? Je jinak v pořádku? rovnováha, čísté uši? A jak se chová k ostatím holkám?
Já vím, že mám víc dotazů než odpovědí, ale je to potřeba vědět a zjistit co a jak
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod denismenova » 18 úno 2015 21:41

Hned jak mě vidí, přiběhne a kousne. Kouše všechny. I cizí i z rodiny. Ona je hlavní ve smečce. Neměla moc radost z nového přírůstku ( malá měla zákaz do domečku, ale zase jí dala kousek deky do rohu, kde jí vyhradila místo. Jinam nesměla, jinak ji odtáhla zpět.) ale už vycházejí všechny dobře. Spory jsou jen mezi nejmladší a právě tou nejstarší, co teď kouše. Kouše malou, ale zbylé 2 ne. Malá se jí vůbec nebojí a stále za ní chodí a "otravuje". Normálně spolu spí, jí... ale často se "pohádají" Vždycky hned přiběhla a hledala jestli nemám jídlo,občas omylem trošku nakousla prst. Ale teď mě jde prostě kousnout.
denismenova
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod denismenova » 18 úno 2015 21:46

ty 2 sestry si taky od malé nechají vše líbit - bere jim jídlo a zlobí je. Dala jsem ji totiž jako malou už ke starším, což je asi taky chyba. Ona si chce hrát, když ostatní chtějí spát... Povahově mi připomíná tu nejstarší kousavou - nebojácná a taky ji nejvíc zajímá jídlo, vždy hned přiběhne ale místo kousání olizuje...
denismenova
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 19 úno 2015 04:08

proto se obvykle doporučuje pořídit miminka dvě, se vyblbnou a ti starší mají klid. Může být, že je z malé nervní, počkej co na to ostatní.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod denismenova » 06 bře 2015 12:29

Ahoj, nevím už co dělat. Situace se jen zhoršuje. Dnes ráno vstanu a malá má za krkem tak 1cm díru. Jdu s ní k vet, tam dostane jen antibiotika ani jí to neošetřila :( Bojím se, že se jí to zanítí. Teď se všechny chovají normálně, malá jakoby nic a spí spolu. nemůžu je rozdělit na 2 a 2 sestry musí být spolu a nic by se nevyřešilo. Ani nechci žádnou oddělit. Co s nima? :(
denismenova
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod draconia » 07 bře 2015 11:04

k té rance... Vyčistila bych to Betadinou (desinfekce i pro zvířata). Pro kolik myšek máš velkou klec? (když tak www.zhamaku.cz/kalkulator.aspx ) Já jsem řešila před pár týdny stejný problém. Akorát si dvě mladší dovolovaly na jednu ze starších (ne na alfu). Pomohlo dát víc úkrytů (hamaků, trubky apod.) do klece, aby si šikanovaná měla kam zalézt i sama, a musím říct, že to docela pomohlo.
"Tea will rock you!"
-Emilie Autumn-
draconia
Skákavka
Skákavka
Potkani: Zvědavka Emilie, milá/nabručená Tarja, potvora Jezinka, tlusťoška Stříbro a malá Molly.

Příspěvekod denismenova » 07 bře 2015 19:11

Klec odpovídá třem podle toho výpočtu... Ona nechce žádné úkryty. Jde o to, že sama provokuje a pak to bohužel odnese. :( Všechny spí spolu ve velkém domečku, někdy jedna nebo dvě zvláš ve sputniku. A nemáte zkušenost s podáváním antibiotik? Nechce je jíst. Ani v piškotu ani v přesnídávce. Jen to ochutná a jak to pozná už se ani nepřiblíží.
denismenova
Růžovka
Růžovka

Zpět na Chování