Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Šok?

Všechno o různých nemocech

Šok?

Příspěvekod Elian1 » 04 pro 2014 03:16

Dobrý den,
dnes se stala holkám nehoda a při snaze dostat se kam neměly, shodily těžký obraz. Jedna se vystrašeně schovala, ale přesto na mě reagovala jako vždy a nakonec je celkem v pohodě, ještě se bojí. Druhá zalezla pod stůl celá zcepenělá jen koukala, dala jsem je do mikiny kde se často schovávají a jen tam seděla a to samé dělá i v kleci... jen sedí a koukám nacpaná do rohu... Nevím jestli se zranila, ale když se hýbala tak celá, nekulhala nic, jen jako by byla v šoku. Bojím se, že když ji ještě teď vezmu k veterináři, tak by se šok mohl zhoršit pokud ji nic není, ale nevím co s ní.
Máte nějaké tipy co s ní dělat? Děkuji...
Elian1
Růžovka
Růžovka

Re: Šok?

Příspěvekod womi » 04 pro 2014 07:37

Jak to vypadá teď? Určitě se lekla, nechala bych je někde bokem, v temnu, klídku, tichu, aby se obě vzpamatovaly.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Elian1 » 04 pro 2014 12:14

Je na tom lépe. Alespoň jde vidět, že nedošlo k žádnému fyzickému zranění. Sice se pořád bojí, ale když holkám nabídnu dobrotky, tak si ji vezme. Taky pomáhá její segra, která se už oklepala (aby ne, vypadalo to, že chtěla na chudinku malou udělat atentát, když na ní shodila 4 kilový obraz)... takže teď musím nějak opatrně postupně odbourat ten strach... Doufám, že ty následky nebude mít po zbytek života, protože byly neskutečně zvědavé a odvážné... Pokud má někdo nějaké zkušenosti, respektive nějaký tip, jak se teď k holkám chovat velice to ocením. Nerada bych situaci ještě zhoršila...
Elian1
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 05 pro 2014 08:21

Určitě bych se nějakou dobu vyvarovala hlasitějších zvuků (jako třeba pádů věcí) a pár dní bych si je obě spíš brala k sobě, než pouštěla na procházky, případně, když se od tebe budou chtít projít, tak jo, ale jinak bych je měla u sebe. Ony se otrkaj časem, potkani jsou velmi odolní. A zajistila bych, aby se k tomu obrazu nemohly dostat i za cenu, že bych ho převěsila nebo někam zandala. Náhoda je blbec, mohlo to spadnout na ně.
Držím palce, průběžně určitě informuj :-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Elian1 » 05 pro 2014 23:27

Díky za tipy, podvědomě jsem to tak začala dělat. A opravdu nejlépe se cítí pod peřinou a nebo v mikině :D Viditelně se bojí otevřeného prostoru, takže i v kleci (hamaka je příliš otevřená), takže jsem část klece přikryla prostěradlem, které už podlehlo jejich hryzancům, a pomalu ji nechávám, aby se zase otrkala. Už je to lepší, minimálně v kleci je mnohem uvolněnější a postupně zase proskoumává prostor. Pravda na zvuky je citlivější, leká se kde čeho :D Ale už jsem klidná, vidím pokroky a za pár dní nebo týdnů mám svoji šílenou a zvědavou potkanicu zpátky :)
Elian1
Růžovka
Růžovka

Zpět na Nemoci