Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nafouklé bříško

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Re: Nafouklé bříško

Příspěvekod Wolfmoon » 28 kvě 2014 06:16

Mám ji xe zberimexu, takze nevim přesně, ale asi něco kolem 4-5 měsíců. Včera jsem jim dala medík a jahody, takze dnes ráno to z ní šlo docela dobře ( asi to zavedu pravidelně). Za veterinářen určitě zajdu. Děkuji.
Wolfmoon
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Wolfmoon » 29 kvě 2014 15:08

Med! Problém se viřešil 3 dny po tom, co jsem potkance začala dávad (šlehaný) med (půl lžičky na asi 6-7 dní). :P Už to z ní krásně de a je v pořádku, dokonce z toho ani moc nepřibírá, takže na nějakou dobu nehrozí obezita. :D
Doporučuji vyzkoušet, u mě funguje. :loveit:
Wolfmoon
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod draconia » 05 lis 2014 19:00

Ahojky.
Potřebovala bych poradit. Dělám ve zverimexu, mám nově na starosti odchov potkanů. Jedna 4 týdenní samička má hrozně nafouklé bříško. Když jí vezmu do ruky, hrozně piští, vypadá, že jí to bolí. Nevíte někdo, co by to mohlo být? (Veterinář mi asi neprojde) Děkuju
"Tea will rock you!"
-Emilie Autumn-
draconia
Skákavka
Skákavka
Potkani: Zvědavka Emilie, milá/nabručená Tarja, potvora Jezinka, tlusťoška Stříbro a malá Molly.

Příspěvekod nevi » 05 lis 2014 19:47

Obávám se, že megacolon :zip:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod draconia » 06 lis 2014 07:07

Její maminka je hooded. Bere se to jako znak na hlavě? (Já měla za to, že to jsou jenom husky a blazed)
"Tea will rock you!"
-Emilie Autumn-
draconia
Skákavka
Skákavka
Potkani: Zvědavka Emilie, milá/nabručená Tarja, potvora Jezinka, tlusťoška Stříbro a malá Molly.

Příspěvekod kandara » 05 led 2017 19:51

dobrý den, cca před týdnem jsem ve zverimexu pořídila 2 potkaní samečky a nejspíš to byla totální blbost. doma měli už připravenou novou velkou čistou klec s vodou a krmením přímo pro hlodavce. domeček a lano na hraní pro začátek. jakmile jsem je dala do klece,slyším kýchání a vůbec žádný zájem o nové prostředí. takhle byli cca 3 dny zalezlí,kýchání přestalo... ten menší ani nepil a nejedl,ten větší se po 3 dnech rozkoukal.je zvídavý,jí, pije, leze, ale asi ho trápí blechy a když ho chci nalákat na ruku,potažmo chytit do ruky, začne bláznivě utíkat,jako by měl hruzu nebo trauma z lidsk.kontaktu. ten menší je naopak dost apatycký,začlo se mu docela rychle a dost nafukovat bříško a když jsem ho měla na ruce,tak byl jako opilý,chvíli jsme si mysleli, že je slepý. ale není. mohl byste mi prosím vás někdo poradit, co s nimi může být a co s nimi dál? moje první 2 slečny, které nemají ještě ani rok, si ze začátku také pár dní zvykaly,ale žádný podobný problém s nima nebyl.děkuji za jakoukoliv radu.
kandara
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 05 led 2017 22:12

Co nejdříve na veterinu. Mládě může mít megacolon a ten je dost bolestivý a bohužel neléčitelný
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Předchozí

Zpět na Problémy s trávicí soustavou