Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Chování po smrti

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Re: Chování po smrti

Příspěvekod chesterfield » 02 bře 2014 07:13

můžeš to zkusit, ovšem také počítat s tím, že budeš mít dva samotáře, které se třeba můžou spolu pouštět, ale nebudou moct spolu bydlet. Přiznám, že pokud bych nechtěla pokračovat, asi bych už nikoho nepořizovala ve dvou letech, ale to je jenom můj názor.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod DraXitko » 02 bře 2014 08:16

Chestr má pravdu... možná bych ještě uvažovala o variantě najít mu cizí smečku, kde by ho přijali. A pokud by to neklaplo, tak pak teprve se rozhodnout pro dožití v samotě...
"...ale že existují lidi, kteří lžou jen proto, že můžou. Že něco řeknou, slíbí a nic to pro ně neznamená... To jsem do té doby nevěděl a docela mě to překvapilo..."
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky za duhovým mostem: Negí, Joy, Vari, Micro, Šedi, Líza, Dýdý, Taší, Kebu, Algee, Rachel, Estelka, Melanie, Zombie, Celestýnka

Příspěvekod Dejfík » 13 zář 2014 08:48

ahoj, zrovna řešim podobnou věc..nejde ani tak o smrt jednoho z parťáků, ale o to, že hlídám cca půlročního samečka...a natolik jsme si na sebe za těch 6 týdnů zvykli, že jsme se s bývalou majitelkou dohodli, že si ho nechám..ale chci mu pořídit kamaráda..ale byl bych pro variantu jen jednoho (dva se mi moc pořizovat nechce)...jen nevim, jak ho Bobeš příjme..je sice ze zverimexu, kde nějákou dobu žil s ostatníma, ale těch několik měsíců, co byl ze zverimexu, tak žije sám..myslíte, že příjme nějákýho mladšího potkana?..je to taková ustrašená povaha, ale hodnej kluk, žádná agrese, nic...
Dejfík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 13 zář 2014 11:14

tohle ti opravdu nikdo z nás jistě neřekne... jak jsem psala, musíš to vyzkoušet :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Dejfík » 13 zář 2014 11:18

spíš jde o to, jestli je nějáká pravděpodobnost alespoň...že třeba většině lidí, co podobnou věc vyzkoušela měla zkušenost takovou, nebo makovou..abych z toho neměl takovej strach :D
Dejfík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 13 zář 2014 11:20

moje zkušenost je taková, že co hodím do svojí smečky, tak to bez větších obtíží přijmou... občas se to ježí, torchu se to obrací na záda a piští to, ale vesměs je klid.... ovšem pomáhala jsem seznamovat i zvířata jiných lidí a to může být někdy opravdu napínavé... pročti si určitě téma seznamování potkanů. Klidně ti s tím taky pomůžu, jestli se bojíš, dělám to celkem často...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dejfík » 13 zář 2014 11:39

tak celkem mě to uklidnilo..blbý je, že ta klec je jen a jen Bobešův rajon..sice je posera, ale stejně...ale stejně budu kupovat větší klec..ta koučasné je pro dva malinká
Dejfík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 13 zář 2014 14:23

jestli se bude chtít servat, tak i v nový kleci... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dejfík » 14 zář 2014 08:11

to je fakt, jen jsem myslel, že že třeba v nový kleci by byli vyjukaný oba :D

každopádně to asi zkusim a uvidim :)
Dejfík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Deniska P_M » 06 úno 2015 11:15

Ahoj,
Už to budou dva dny co nás opustil Puf. Mám doma ještě Mufa a bojím se jak dlouhou ještě vydrží než budu moct pořídit dva parťáky. Byli spolu už dva a půl roku. Byli na sobě dost závislí.
Muf nikdy nebyl ten dominantní a pro to si myslím že příchod dvou kamarádů nebude takoví problém. Doma se mu všichni věnují aby mu nebylo smutno.
Proto se chci zeptat jak mu mám ještě pomoci do doby než budu mít možnost pořídit kamarády??
Společné zážitky dělají nejlepší přátele. Děkuji, že jsi tolikrát byl mým nejlepším přítelem.
Deniska P_M
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 07 úno 2015 22:10

chtělo by to kamarády co nejdříve. Hlavně pokud teskní hodně. Mít jej hodně u sebe je asi jediné, pokud rád zkoumá tak delší vyběhy. Ale kamaráda mu nic nenahradí. Nechci strašit, ale někteří jsou jako staří manželé, ten druhý jej za chvíli následuje.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Deniska P_M » 08 úno 2015 13:35

No když je v kleci moc se nepohybuje buď spí nebo jí. Ale když je venku nebo u někoho pořád zkoumá, hraje si a tak různé věci. Má klec pořád otevřenou a může cokoliv. Mám jeho klec i u postele takže je mi na blízku a je tam kde je nejvíce lidí. Občas se jen mazlí občas utíká a zkoumá co neprozkoumal.
Chodí se mnou i do krámu. :)
Ze začátku mi přišlo když je spíše zmatení...

Je tedy pravda že od doby co Puf onemocněl hodně přibral :D protože mu nikdo nebere jídlo :D Drží tedy teď takovou menší dietu :)
Společné zážitky dělají nejlepší přátele. Děkuji, že jsi tolikrát byl mým nejlepším přítelem.
Deniska P_M
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 08 úno 2015 20:30

tak to není tak zlé, je v vlastně v pohodě ale kamarádi jsou potřeba

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Vero » 16 lis 2015 14:37

Dobrý den, měla jsem dva potkany, ale bohužel v sobotu my umřel můj Marley :( ,ten druhy(Pancake) ho stále hledáa v kleci se mu moc být nechce, pokažde přijde za mnou a spí na gauči.Je mu rok a půl.Nevím jestli ho nechat samotného nebo mu podřídit kamarády, je to jiný druh a po něm bych si chtěla pořídit Dumbo tak nevím .poradte my prosím.....
Vero
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: potkan

Příspěvekod Kimik » 16 lis 2015 16:24

Jaký jiný druh myslíš? Jestli chceš potkana dumbo, tak to je úplně stejný potkan jako ten tvůj, akorát má jiné uši, ale potkani tyhle rozdíly mezi sebou nijak neřeší. ;) Rok a půl je ještě mladík, takže směle do toho, kamarád (nebo třeba dvě miminka) mu udělá určitě radost.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

PředchozíDalší

Zpět na Chování