Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dospělí samci + miminka

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Dospělí samci + miminka

Příspěvekod Kimik » 19 črc 2014 12:14

Tak v tomhle případě bych rozhodně počkala klidně i pár týdnů, než budou trochu větší, aby se mohli aspoň trochu bránit, takhle třeba i ten beta cítí, že jsou to mrňousci křehcí, a proto si víc dovoluje. Takže vykrmuj a mezi tím je můžeš ochočovat, aby získali trochu sebevědomí a hodně síly na seznamování.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Hibari » 19 črc 2014 12:15

... ale za ty dva týdny jsme se zdvojnásobili :-) papají skoro všechno, přecházíme z jogurtů na pořádně pevnou stravu (tu baštili i předtím), zeleninu, ovoce, maso, vejce a těstovinky. Jogurtíky jsou už jen občas :-)
Už se netřesou a hrají si a vypadají spokojeně. Fuzzíkovi se očička lepší, ikdyž je má pořád přivřené a teče mu z nich ta hnusná rudá věc, kterou nikdy nenapíšu správně. Jo, a rádi semnou po nocích hrají Dragon age :-D (PC hra)

Teď už jen vážně spřátelit se zbytkem klece aby mohli dovádět s ostatními...
Devil's nest pets: Dmitrij the Reaver, The Wrath of Malekit, Castiel, Todd the Wraith
Rainbow bridge: None (fortunately)
Hibari
Růžovka
Růžovka
Potkani: Moji kluci:
Dmitrij the Reaver (věčně nevzdávající se bojovník s respiračními obtížemi se zálibou pozorování světa z ramene jeho lidského otroka a velký milovník okurek a mrkve v jakékoliv podobě)

Malekith (užárlený "alfa samec" zbožňující neuvěřitelně démonicky ufounské debaty po skype s mými přáteli, když se zrovna nedívám; lupič všeho dobrého a jedlého, včetně mých nehtů a Dmitrijových léků, které ovšem do Dimky nenarvete, ani kdybyste se na hlavu stavěli)

Příspěvekod Hibari » 19 črc 2014 12:21

Vykrmuju a ochočuju :-)

Oba jsou díkybohu strašně mazliví a důvěřivý. nebojí se ruky (tedy fuzz s tím má nyní problém protože braní do ruky často znamená nepříjemné ošetřování očí). fuzzík se odemne prakticky nehne, spí mi v oblečení nebo v rukávu; dumbo je odvážnější (taky na tom byl už od začátku líp), ale vždycky se vrací z výzkumu ke mě se pomazlit, než se vydá znovu prozkoumávat okolí.

Jsem rád, že jsem si je vzal. Pomohli mi přátelit mamku s celou myšlenkou potkanů - ta se k nim hned jak jsem je dovezl vrhla a od tý dobu kupuje jogurty, jídlo, vozí na veterinu, zajímá se, pořád kontroluje a i přes alergii se s nimi mazlí. Prolomili ledy :-D

Dokonce tak mamka i víc bere moje starochy.. beta by pro to mohl být trochu přívětivější, ne? :-D
Devil's nest pets: Dmitrij the Reaver, The Wrath of Malekit, Castiel, Todd the Wraith
Rainbow bridge: None (fortunately)
Hibari
Růžovka
Růžovka
Potkani: Moji kluci:
Dmitrij the Reaver (věčně nevzdávající se bojovník s respiračními obtížemi se zálibou pozorování světa z ramene jeho lidského otroka a velký milovník okurek a mrkve v jakékoliv podobě)

Malekith (užárlený "alfa samec" zbožňující neuvěřitelně démonicky ufounské debaty po skype s mými přáteli, když se zrovna nedívám; lupič všeho dobrého a jedlého, včetně mých nehtů a Dmitrijových léků, které ovšem do Dimky nenarvete, ani kdybyste se na hlavu stavěli)

Příspěvekod DraXitko » 19 črc 2014 13:37

Tak to jsou super pokroky. Tím že jsou po dvou, takže nikdo není sám, tak bych klidně prcky nechala ještě nabrat dost sil na velký kámoše a zkoušela postupně a v klidu zvykat. Oni si to dost pravděpodobně stejně vyříkají, ale ať na to mají prťata dost sil. :-)
"...ale že existují lidi, kteří lžou jen proto, že můžou. Že něco řeknou, slíbí a nic to pro ně neznamená... To jsem do té doby nevěděl a docela mě to překvapilo..."
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky za duhovým mostem: Negí, Joy, Vari, Micro, Šedi, Líza, Dýdý, Taší, Kebu, Algee, Rachel, Estelka, Melanie, Zombie, Celestýnka

Příspěvekod Dr.Jenny » 20 črc 2014 12:55

tak to bych tomu dotyčnému "chovateli" dala pár facek!!

jestli jsou takhle malincí, tak to určitě ještě počkej. Jestli jim ale šel po kuličkách, tak to si asi bude chtít uhájit pozici. Uvidíš, jak to pujde, ale zkusila bych je malinko seznamovat aspoň s tím alfou :-) Budou mít zkušenost s dospělým samcem a nebudou tak vyjukaní. Navíc ho budou znát a budou kdyžtak moct k němu běžet pro pomoc. Ne vždy se ale alfa angažuje do šarvátek zbytku smečky.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Meivis » 31 črc 2014 20:52

Mám dva potkany jeden má skoro 2 roky - Jekyl a druhýmu je 7-8 měsíců - Casper. Casper byl poslední dobou takovej trochu nevypočitatelnej a ikdyž to byl doposud největší mazel tak se 3X stalo že z ničeho nic kousnul mě nebo přítele do krve. Vždycky pak hned ale utekl a schovával se jakoby věděl že něco provedl. Hned jsme ho otočili na záda a tak.
Včera jsme pořídili prcka - Freddy (2 měsíce). Jekyl ho vzal naprosto v klidu, je to flegmouš, ale Casper se tvářil dost agresivně a naježeně, tak jsme je nechali očuchat jen přes klec. Přes noc byl Freddy sám, ale vypadal smutně, tak jsem k němu přes den dala Jekyla. Vše bylo v pohodě, ale když jsem Jekyla s Casperem vypustila odpoledne proběhnout, tak Casper na Jekyla zaútočil a do krve ho pokousal. Pak furt běhal a hledal Freddyho jakoby ho chtěl ulovit. Bojím se že když se je pokusím seznámit i na neutrální půdě, tak ho prostě zakousne. Teď už k němu do klece nemůžu dát ani Jekyla, protože ten je z něho v šoku a je pokousanej.
Co byste radili. Máme Caspera rádi a nechceme aby kvůli tomuhle incidentu zůstal sám, akorát se bojím že zas Jekylovi ublíží. Jekyl už je takovej hodnej staroušek a nechci mu dělat stres.
Meivis
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 02 srp 2014 00:19

1) seznámila bych asi ty dva nekousavce a nechala je spolu hezky. Starouš aspoň vychová hezky mladého.
2) Neobracet na záda. Bude se vás jen bát nebo ho to víc vytočí. Taky jsem to dřív dělávala, ale nemá to nijak velký efekt. To je lepší agresora zavřít do klece a nevšímat si ho.
Zeptám se, odkud Caspera máte?? Trochu mi to připomíná případy, kdy mladý samec začne z ničeho nic kousat všechny kolem...kakarády potkany a někdy i majitele. Někdy v tomto případě pomůže kastrace dotyčného. Je ale nejdřív potřeba zjistit, jestli náhodou není příčina jinde... strach třeba (nevyděsili jste ho omylem teď někdy?)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 02 srp 2014 06:50

of topic ale to nešlo Kakarády je prostě přílíš úžasný výraz :roflmao:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Meivis » 03 srp 2014 10:30

Máme ho z Mouseville. Myslí, že vyděšením to nebude, že se mu spíš bouří hormony a má potřebu si dovolovat. Jinak samotka pomohla. Včera už byl hodnej, tak jsme je dali všechny 3 spolu. Na neutrálním území to bylo OK. Jenže když jsme je dali do klece, tak si to tentokrát pokazil ten prcek sám. Zalezl si do domečku a začal na Caspera syčet a dorážet. Casper se nejdřív evidentně snažil, ale pak ho to dost vydráždilo. Malýho by nekousl, ale 24 hodin ho celkem slušně šikanoval, takže to skončilo tak že celou tu dobu byl prcek v domečku a vylezl jen když Casper usnul. Casper když byl vzhůru tak stál před domečkem a dorážel na něho packama, malej syčel a kvičel a doslova se dvakrát podělal strachy. On kdyby Casper chtěl, tak za ním vleze do toho sputniku a tam ho pokouše, ale to neudělal. Mě spíš přijde že ho baví ho šikanovat. Tak už jsou zase od sebe, protože nechci prcka tolik stresovat. Asi to bude chtít víc času někde mimo klec. On teda ten prcek není taky žádnej svaťoušek a chrání si svoje, protože nechce spát ani s Jekylem (staroušem) kterej je na něho hodnej a k sobě do sputniku ho prostě nepustí. Ještě jsem přemýšlela o tom sebrat jim na čas všechny hamaky a sputniky, aby se nemohli schovávat, ale nevím, jestli to není moc tvrdý.
Meivis
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 03 srp 2014 10:46

Některým miminům to trvá dýl, mě třeba viseli někde v rohu na kleci a pištěli i několik dní, ale je to pro ně podle mě snesitelnější, než když je dáš k sobě, pak zase oddělíš atd. Takže jestli ho vyloženě nechce zakousnout (což kdyby chtěl, tak už by udělal), tak prcka neodděluj, akorát mu to seznamování prodlužuješ.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Eva » 03 srp 2014 17:02

Ono se to lehce říká, ale když člověk seznamuje poprvé ... :) . Já si tady přečetla o seznamování všechno a když jsem pak přidávala první myšku, pořád jsem do těch bojů zasahovala, utěšovala každou zvlášť, málem přišla o nervy. A seznamovala jsem na několikrát :( . U druhé a třetí už to bylo jednodušší :).
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal ...
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

Odešly za Duhový most :,-(
3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

Příspěvekod Dr.Jenny » 06 srp 2014 08:57

Bude to znít blbě, ale tohle je dobrý :) Vyndala bych z klece všechny hamaky, domečky a sputníky...prostě nechat holobyt a kluky dát všechny k sobě. Jak to popisuješ, tak mladej bude pořádnej čipera a Casper z něj asi cítí dominantní zvíře a soka o pozici ve smečce. Dala bych je k sobě a nechala. Jak je budeš pořád oddělovat a dávat k sobě, tak to je jako by museli začínat stále znovu. Když vím, že se nezakousnou, tak je klidně všechny vezmu a dám při seznamovačce do jedně přewpravky třeba na celý den, jen s vodou a trochou jídla. Ať si to tam vyjasní.
Někdy jsou mimina děsný hysterky. Obzvlášť pokud nikdy moc nebyla s dospělými samci. Chce to zacpat uši a vydržet.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Meivis » 13 srp 2014 12:47

No, tak jsme je vzali na opravdu neutrální území do jiného bytu. Byli tam i s jiným potkanem a Casper úplný zlatíčko, prostě nekousal, neútočil, byl v klidu. Tak mi kamarádka půjčila svoji klec kam jsme je všechny zavřeli a nechali je tam asi 6 hodin. Žádná bitka. Tak jsem je i s klecí vzala domů. Přes noc to už Casper nevydržel, věděl že je doma a začal útočit. Tak jsem to ignorovala. Dokud neteče krev, tak OK. Do rána dobrý, ale pak už došlo i na krev. Ostatní zase pokousaní, došlo i na ošetřování, protože ty rány nevypadaly moc hezky.
Blbý je že Casper zná celý byt, protože je denně pouštíme všude a bere ho jako svoje území na který nemá jiný potkan nárok a občas ani my lidi ne. Mimo byt se chová hezky.
Meivis
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 15 srp 2014 09:07

Jakmile by to ale v jiném prostředí poznal, tak se začne chovat stejně.... :|
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dejfík » 25 zář 2014 06:05

ahoj, myslíte, že když k půlročnímu (cca) samečkovi pořídim kamaráda, tak pomůže, když je seznámim na gauči nebo posteli a pak je strčim oba do nový klece (jak tady někdo psal - seznamování stresem) - jestli je nová klec dostatečnej stres i poměrně ustrašenýho starousedlíka? Popřípadě jestli má mám vyměnit i hamak a látkovej pelech, ve kterým tráví drtivou většinu času, co je v kleci (pokud nespí u mě v peřině a nebo se mi na posteli nesnaží postavit si novej domeček)

No klec by měla přijít za pár hodin, kdyby to nevyšlo, tak alespoň bude mít Bobeš novou klec.
Dejfík
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Seznamování potkanů