Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

mokvající ocásek, nebo co to je ...

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

mokvající ocásek, nebo co to je ...

Příspěvekod AndyStar » 08 kvě 2014 10:06

Již skoro dva měsíce řešíme "něco" na ocásku. Od kořene ocásku má zhruba 5-6 cm dlouhou "ránu", nechce se to hojit, protože si to pořád líže a zvětšuje se to. Dělají se jí na tom boláky a kůži tam má jen tenoučkou a zarudou. Je to bolestvé a tak dlouhý boj je určitě i vyčerpávající. Potkance je cca 5 měsíců. Na veterině nám řekli nejprve, že to může být z podestýlky, není, pak že za to můžou parazité- píchli injekci- tím to taky nebylo. Pak jsme chodili na ATB injekce s tím, že je to alergie na barvivo ve žrádle a vždy týden se to zlepšovalo a pak znova :( Vyměnili jsme jídlo za doma míchanou směs, podestýlku máme Asan, ale i ten jsme teď vyměnili za kuchyňské ubrousky. Nyní nám píchli něco proti plísním a zatím se to nezlepšuje. Už nevím co s tím. Rozárka (ten potkan) pořád jen polehává v kleci- je zřejmé ze jí není dobře. Tak se obracím s prosbou o radu na vás. Nevím jak sem dát obrázek, tak jsem ho dala na Uložto.cz tak snad to půjde takhle. http://ulozto.cz/xP7ijk76/obrazek-2-jpg
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozárka, Miláček, Terezka
Beruška R.I.P.

Re: mokvající ocásek, nebo co to je ...

Příspěvekod Kimik » 08 kvě 2014 10:37

To jsem nikdy neviděla, ale nevypadá to vůbec dobře. Jedině bych zkusila vyměnit veterináře, hlavně, když to trvá už takhle dlouho a dosavadní léčba nepomáhá. Odkud jsi? V sekci Veterináři najdeš seznam prověřených a osvědčených veterinářů.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod womi » 08 kvě 2014 11:46

Ty jo, to opravdu nevypadá dobře. Hádám, že nějaká mastička by mohla pomoci, ale jelikož nevíme, co je za tím, tak si netroufnu říct, jaká by mohla. A veterináře bych změnila, vypadá to, že střílí od boku a neví, která bije.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod AndyStar » 08 kvě 2014 19:27

Já jsem z Liberce, nyní chodíme k paní Novákový. Zatím vždycky pomohla, ale zdá se, že si teď neví rady. Vyfotila jsem to ještě víc na světle a i zespoda tak třeba to bude líp vidět, ale stejně pořád nevím co by to mohlo být. Na svrab mi to nepřipadá. http://ulozto.cz/x6wG87Dp/obrazek-1-2-jpg http://ulozto.cz/xCb8zg7K/obrazek-2-1-jpg
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Beruška R.I.P.

Příspěvekod kawi » 08 kvě 2014 20:42

vypadá to fakt ošklivě :(
dělal někco vůbec stěry a kultivace? :smi:
v jablonci nad nisou máš skvělou veterinášku a zároeň chovatelku potkanů leu pletichovou wildnerovou, je to veterinární klinika u nisi, co tam zavolat a odmluvit se přímo nak onzultaci u ley? :smi:
http://www.naspandoktor.cz/?s=kontakt
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod womi » 08 kvě 2014 20:45

Já jsem teď Lee psala, uvidíme, co napíše, odpověď sem pak přidám,. ALe jinak souhlasím s kawi :-)

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod kawi » 08 kvě 2014 20:48

já jí radši nepsala, aby neměla ode mě zkaženej svátkovej den volna :roflcry: :whistle:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Dr.Jenny » 08 kvě 2014 22:26

dala bych atb mast přímo na to...ne vždycky píchaná antibiotika zaberou, protože se třeba nedostane účinná látka tam kam má...připadá mi to jako bakteriální infekce....takže bych na to dala framykoin...ten je ale na předpis, tak doporučuju zkusit tu Leu v Jablonci a nebo já v Liberci chodím ke Kolafovi v Harcově, kousek od kolejí. To sice není odborník na potkany, ale rozhodně se věnuje parazitům a mikrobiologii a má v jiné ordinaci kolegyni, která se specializuje na hlodavce a s tou to případně konzultuje a jezdí mu pomáhat s operacema atd.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod womi » 09 kvě 2014 06:16

A antibiotika mele vždy jen týden? Mela by je brát do vyléčení, zvlášť, jestli to zabíralo.... Co to je nevím, prosté zánět, chtělo by to kultivaci a citlivost na atb

A co pichli proti plísním? Dělala se kultivace na plísně, ze je léčí?

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod AndyStar » 09 kvě 2014 07:37

Masti jsme zkoušeli taky ( opthalmo framykoin a halicar) jenže ať na to dáme cokoli, vše olíže :( Stěry nedělala a výsledky z kultivace na plísně (místo z ocásku vzala vzorek ze zad, kde měla pouze jeden malý strup, který vypadal úplně jinak než to na ocásku) budeme vědět až za 2 týdny. Co nám píchla na plíseň nevím, ale vzala ten vzorek a řekla že to píchne rovnou a pak se uvidí...asi počkám na ty výsledky a pak uvidíme, buď konečně najde něco, co jí pomůže a nebo zajdeme jinam. S těma injekcema to bylo tak, že to vždycky už bylo ok a pak se to znovu vrátilo. Od včerejška se to trochu zase zlepšilo, takže to vypadá že by ta injekce mohla pomoct... Přemýšlím, jestli jí koupat nebo něco, že by se jí ty strupy treba odmočily. Jestli by to neurychlilo tu léčbu ..
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Beruška R.I.P.

Příspěvekod Dr.Jenny » 09 kvě 2014 13:03

Chestr v čem i to máčela toho tvýho myšáka?? Nějaká bylinka....řapík? heřmánek?
Jestli se to zlepší a pak vrátí, tak to chce dávat asi dýl i když příznaky vymizí.... jinak to na zádech mohlo být něco jiného ne to na ocasu...měla vzít radši vzorky z obou si myslim....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod chesterfield » 09 kvě 2014 16:28

v hutném řepíku střihnutém velikou lžící heřmánku. A to mazání - pokud by byla nějaká účinná mast tak jedině zavázat. bude šílet ale aspon chvilku ta mast bude působit.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod womi » 09 kvě 2014 20:28

stejně to musí někdo vidět, takhle po netu se léčit nedá, lokálně bych max. omývala ředěnou betadinou, žádný masti a hlavně zjistit, zda je to plísen, bakterie nebo co (cytologie otisku), může tam být i nádorový základ, ale to by nereagovalo na nic

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod AndyStar » 22 kvě 2014 23:17

Tak kromě mokvajícího ocásku se nám během posledních pár dní naplnil kožich strupy. Dneska jsem ji vykoupala a pohled na ní mě upřímně vyděsil. Jeden strup vedle druhého a navíc se neustále drbe. Napadlo mě, jestli to není kožní forma svrabu, ale veterinářka, tam jsme byli v úterý (plíseň žádná, takže zase jen ATB a nazdar za dva týdny :cry: ), mi oznámila, že svrab vypadá jinak a taky se jinak chová a s tímto "zametla mé návrhy po koberec". Pojedem asi k tomu Kolafovi, vydupu si seškrab a necháme píchnout ivomec a nebo napsat ten stronghold, co se maže mezi lopatky myslím. Mám strach aby to neměla i ta druhá... asi je radsi vezmu obě, ikdyž ta je v pohode, to mezi lopatky jí neublíží a myslím, že prevence je na místě. Jinak co jsem slyšela, tak ta veterinární klinika v Jablonci je něco jako tady Liberecký Minárik, sáhnu na kliku-zaplatím, pozdraví mě-zaplatím, už mezi dveřma dostanu několik injekcí s vitamínama, za které tam samozřejmě také zanechám nemalé peníze. Jinak řečeno si to nemůžu dovolit. :( Novákový platím 50,- za injekci - ty už teda nezabírají, ale nestojí kotel. Doufám, že ten Kolafa má trochu lidštější ceny :) děkuji moc za rady, jinak dneska jsem je obě vykoupala v 1% roztoku té betadiny (tak jak říkal příbalový leták) a jsou trochu žlutý :whistle: tak snad to časem zase vymejeme :lol:
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Beruška R.I.P.

Příspěvekod chesterfield » 23 kvě 2014 10:17

tak jak píšeš opravdu to chce změnu veta, protože píchat ATB na alergii se mi zdá fakt divné. Ocásek není hezký a ty stroupky pokud jich má hodně kolem bradičky a tlamky by mohl být svrab. Jak vypadají ouška? jsou hladká čístá? nebo na nich má také pupinky? Seškrab je určitě nutný, ale nemusí být na ocásku to samé co v kožíšku. Svrab napadne oslabené jedince, takže by řešila ocásek a stroupky zvlášť nenech si to zamíst pod jednu injekci. Bohužel to bez veta nepůjde, a možná bude dražší, ale ten co ho máš už stojí dost peněz těma opakovanýma návštěvama bez účinku. Pokud to je svrab, tak jenom injekce nebo máznout za lopatky nestačí. Musíš pak vydezinfikovat celou klec a tam kde se nejvíc pohybují, pokud budete mazat Stronglod tak určitě oběma, jak si psala.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Další

Zpět na Kožní problémy