Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Fyzioterapia - Dornova a Bowenova metóda

Všechno o různých nemocech

Fyzioterapia - Dornova a Bowenova metóda

Příspěvekod Elerían » 13 dub 2014 10:33

Ahojte, tak ma napadlo, že sa podelím so skúsenosťami s fyzioterapiou. Včera nám bola pani veterinárka - fyzioterapeutka ošetriť koníky, tak som využila príležitosť a zobrala som aj potkana, ktorého pred pár mesiacmi seklo a nejako sa to vracalo... Najprv mu pouvoľňovala svaly a fascie Bowenom, potom vyšetrila kĺby a Dornom ho jemne zrovnala (na záver to trochu puklo na koreni chvosta a ušiak mi začal nadšene olizovať prsty, takže sa mu zjavne uľavilo). Skúšali sme aj bankovanie najmenšou bankou, ale predsa bola priveľká, každopádne by mu to pomohlo s miernym prepadom hrudných stavcov. Dostali sme ešte doporučenie dať skontrolovať obličky, že problémy s krížovou kosťou často súvisia práve s týmto. A dostali sme to grátis k vyšetreniu koníka. :)

Za seba doporučujem, dnes ráno potkyš behal a skákal ako už dlho nie, prestal nosiť chvost nakrivo. Ono fakt často majú aj na pohľad zdravé zvieratá nejaký "malý problémik", ktorý keď sa však zanedbá, časom sa stane veľkým a potom už môže byť aj neskoro. Obzvlášť pre chovné, výstavné, terapeutické, staršie potkany to má určite význam (ale každý maznák si zaslúži 100%nú starostlivosť).
Inak keby ste náhodou mali záujem (aj s koňom, psíkom a pod.), konečne vznikol nejaký ten zoznam overených terapeutov, čo robia Dorna v ČR:
https://www.facebook.com/pages/Dornova- ... 2369645263
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Re: Fyzioterapia - Dornova a Bowenova metóda

Příspěvekod jani » 14 dub 2014 08:20

Bowenky mám ozkoušené u psů, ani jsem nevěděla, že je někdo používá u potkanů, super :up:

Jinak kdyby někdo měl zájem se je naučit tak můžu doporučit: http://www.bouzov.info/seminare
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Elerían » 16 dub 2014 11:54

No tá naša terapeutka hovorila, že s týmito malými zvieratkami je to trochu nepresnejšie (predsa len, konský stavec človek chytí do dvoch dlaní, potkaní má výbežky ako špendlíkové hlavičky), ale tiež sa im tým dá krásne pomôcť. 5 dní po ošetrení a ten môj mumák veselo hopká a prestal pískať pri vyliezaní z hamaku. :)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Pajumila » 30 črc 2014 17:33

jani píše:Bowenky mám ozkoušené u psů, ani jsem nevěděla, že je někdo používá u potkanů, super :up:

Jinak kdyby někdo měl zájem se je naučit tak můžu doporučit: http://www.bouzov.info/seminare

a může se zaptat jestli s tím máš osobní zkušenost? mě ty fyzioterapie a rehabilitace u zvířat zajmají a todle mě taky zaujalo;)
Pajumila
Růžovka
Růžovka

Zpět na Nemoci