Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

WC pro potkany

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Chodí vaši potkani na záchodek?

Ano, všichni
22
22%
Ano, někteří
27
27%
Ne
19
19%
Záchodek jsme nikdy nezkoušeli
32
32%

Celkem hlasů : 100

Re: WC pro potkany

Příspěvekod myšule » 26 kvě 2012 21:34

Moje potkanky záchod ignorovaly, chodily kam se jim zachtělo, tak jsem rezignovala,
záchod zrušila a najednou koukám, holky mají v rožku odhrabané hobliny a všechny tam chodí :lol:
Takže máme "záchod bez záchodu"? No, hlavně že je v kleci čisto :sweep:
myšule
Růžovka
Růžovka
Potkani: Narja (27.2. 2012, přes inzerát z iFauna)
Vittega (27.2. 2012, sestra Narji)
Ajla (10.3. 2012, z adoptovaného vrhu od Sankari)
Bělinka (pokusnička - prosinec 2011nebo leden 2012)
Eset (pokusnička - prosinec 2011 nebo leden 2012)

Příspěvekod Bart3wik » 27 dub 2013 19:45

Mi máme kočkolit po celém spodku a do rohu dám ještě roztrhané noviny ;)
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Příspěvekod Dorotka » 15 pro 2013 20:09

Četla jsem že na záchodek se nenaučí chodit každý potkan, ale protože jsou moje holky ještě malé chtěla jsem to s nimi zkusit.
Natrhala jsem si kapesníky na čtvrtiny a vystlala jim je do rohu.
Celý den se toho báli a co myslíte že se stalo pak...
Druhý den jsem se za nimi šla podívat a oni tam obě dvě leželi zachumlané.
Od té doby je z toho pelíšek a ony z něj jen tak nevylezou.
A tak jsem s pokusem o záchodek skončila.
(2 samička, 4-5 týdnů)
Dorotka
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: Elišky potkánci

Příspěvekod chesterfield » 16 pro 2013 05:49

:roflmao: :roflmao: jo není nad vlastní zkušenosti - ale za pelíšek jsou Ti určitě vděčné - ono někteří si udělají záchůdek sami a až poté co je pořádně zasvěcen si z něj udělají pelíšek :smi:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Elerían » 16 pro 2013 13:33

Základom funkčného záchodíka je proste poriadny pekný veľký okrúhly ŠUTER! ;-) Dobre absorbuje moč, takže je to taký potkaní "transparent" v zmysle "sem sa poď vyčúrať" :D samozrejme, nejdú tam úplne vždy, ale tak v 50% prípadov tam cikajú aj kakajú :)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod ErumyRuby » 16 pro 2013 17:33

Zkoušela jsem kámen, ale nezabral... podruhé dlažební kostka, té si ani nevšimly a pak přítel donesl domů šutr ze stavby - velkej, zřejmě není přírodní protože má otištěný nahoře takový kruhy a ten si zamilovaly, chodí na něj čůrat, kakat (akorát to pak seškrábnu do záchodu:-))
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Příspěvekod Bart3wik » 16 pro 2013 22:02

Mojí potkáni si také udělali se záchodku všechno možné, jenom né záchod :D
udělali si v něm jídelnu a občas tam i spí :)
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Příspěvekod Dorotka » 20 pro 2013 16:43

Menší rada :D , když dáte na záchodek pár jejich bobků,
tak je větší pravděpodobnost že tam potkani budou chodit.
(Nechci to srovnávat, ale je to jako když se dávaj slepicím do líhně umělá vajíčka)
Dorotka
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: Elišky potkánci

Příspěvekod Elerían » 22 pro 2013 17:09

Jj, ja som dokonca spočiatku ten záchodový kameň máčala v mláčkach, čo chalani porobili na poličkách, aby nasiakol... :D
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod estrius » 09 led 2014 20:28

Ten záchod používáte v kleci, nebo mimo klec?
estrius
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Algernon, zverimex, hooded * cca 10/2014
Anežka, adoptovaná, hooded

Příspěvekod Elerían » 10 led 2014 14:48

V klietke, ale zvažujem aj nejaký vonkajší, lebo keď chalanov na dlhšie pustím a zavriem dvere do izby (kde majú klietku), tak potom nachádzam bobky v kúpeľni pod umývadlom :D :D
Elerían
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Bart3wik » 11 led 2014 23:37

Jak se poslední dobou koukám, tak nakonec čurají v prostředním patře na záchodku, naposledy tam bylo hooodně mokro :lol:

akorát ten vrchní používají jako postel na spinkání :love:

Ve vrchním patře čurají do hamačky :grc:
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Bart3wik » 11 led 2014 23:37

Jak se poslední dobou koukám, tak nakonec čurají v prostředním patře na záchodku, naposledy tam bylo hooodně mokro :lol:

akorát ten vrchní používají jako postel na spinkání :love:

Ve vrchním patře čurají do hamačky :grc:
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod estrius » 14 led 2014 00:02

Tak v kleci mi chodí do jednoho rohu, mimo klec na jednu poličku, možná mimo klec by to bylo ke zvážení jí ho dát mimo klec. Používáte nějakou bedýnku? Nízkou miskku?
estrius
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Algernon, zverimex, hooded * cca 10/2014
Anežka, adoptovaná, hooded

Příspěvekod Elerían » 14 led 2014 16:52

ja mám keramickú misku pod kvetináč o priemere asi 12 cm (?), vždy tam dám drobné piliny (tie antialergické Tierwohl) a do stredu ich milovaný Kameň. :D ale mimo klietky by som to asi vystlala toaleťákom. Holkám som kúpila origoš záchodík pre hlodavce a za mesiac ho celý obhrýzli... :roll: tá kvetináčová podmiska je trvácnejšia voľba
Elerían
Malý potkan
Malý potkan

PředchozíDalší

Zpět na Příslušenství a hračky