Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Projevy dominance

Jak se potkan chová, jaké má návyky, reakce, co vyžaduje a naznačuje svým chováním.

Re: Projevy dominance

Příspěvekod Vell » 01 kvě 2013 21:03

já mám všechny v pokoji a kluci si nikdy ani chloupek nepočuchnili ;)
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Hančík » 02 kvě 2013 13:07

No tak uvidíme co budou ti moji říkat na nové kamarády :lol: Když to nepůjdu tak budu muset něco vymyslet až potom....zkusit to asi musím :) děkuji
Hančík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 02 kvě 2013 23:23

zvyknou si, pokud nebudou mít klece uplně vedle sebe tak to bude v poho - škorpit se budou či tak či tak. A vell - Pat a Mat by si kvůli nějaké samičce svůj bohorovný klídek nenechali rozhodit :lol:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Šárka » 09 bře 2014 21:50

Chtěla bych se zeptat,co dělat,když moje starší potkanka terorizuje novou. V přepravce jsou celkem v pohodě,jen se občas porvou,ale nemůže je dát do klece. Starší hned začne tu malinkou kousat a vyhánět a ta vřeští a visí na mřížích. Nemůže se ani napít nebo najíst a spát už vůbec ne. Nevim, jestli to ještě pořád zkoušet a čekat, je mi jí líto. Chudinka tam trpí. Jsou to dva dny.Poraďte prosím někdo.
Děkuju
Šárka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 10 bře 2014 00:15

dva dny jsou málo - napiš věk obou holek, a seznamovat na neutrálním území. Klec vydrhnout,l přestavět. Odstranit z klece všechny úkryty - domečky, sputniky, nechat jenom hamáček. Malá bude pištět, to mají poikud je to miminko normální. a podívej se do sekce seznamování a ochočování
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Šárka » 10 bře 2014 10:41

Tu sekci právě nemůžu najít. Malý je asi tak 5-6 týdnů a Aničce je asi 8 měsíců. Ale i když dam malou samotnou do klece ,tak už je hysterická a leze na mříže, protože má blbou zkušenost. Jak dlouho mam čekat? Kdy už je to nenormální?
Šárka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 10 bře 2014 10:46

tak je nech v té přepravce týden. Ony to vydrží. jen žrádlo a voda. A nebo nějaká malá klec. Ber si je obě pod mikinu, ale jinak je nech v tom malém prostoru.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod chesterfield » 11 bře 2014 06:28

já jsme ještě přidávala povinné mazlení v podobě - přimáčku si vás jednu ke druhé a obě k sobě. Jsou u toho v šoku, pohed pro bohy.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Dr.Jenny » 11 bře 2014 11:21

chestr :roflmao: :roflmao:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod KrysTýna » 30 čer 2014 16:06

Chtěla jsem se zeptat, jestli je normální, že se mi často perou sestry (když nespí) asi měsíc staré a jsou 4 dny u mě? Menší pořád honí vetší povalí ji na záda a u krku ji kouše malinko do kožíšku, žádné škrábance tam pak nemá.
KrysTýna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Daisy
Magika

Příspěvekod Dr.Jenny » 30 čer 2014 16:51

jj, to jsou prckové a hrajou si.... plus si u toho rovnají postavení ve smečce.... je to v pořádku..;-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod KrysTýna » 30 čer 2014 18:43

Já jsem se vylekala, když jsem viděla poprvé, když se naháněly, :shock: a pak ji začala kousat u krku.
KrysTýna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Daisy
Magika

otírání o zdi

Příspěvekod Anet a potkánci » 28 led 2015 19:24

Ahojky ,
mám doma tři potkaní kluky a ten jeden (Vincent) se začal otírat o zeď .
Nikdy předtím to nedělal, ale teď stačí když si všimne nějaké stěny nebo hladké plochy a hned se o ní tře.
Prvně jsem si myslela že chce jenom pomazlit nebo že ho něco svědí ale nic takového to nebylo.
Nemáte s tím někdo zkušenosti ? :smi: :smi: :smi:
Anet a potkánci
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 28 led 2015 19:27

Je to běžné chování samců, značkují si svoje území a projevují tím svoji dominanci. Pročti si tady tohle téma, určitě to tady už bylo popsané. ;)
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Předchozí

Zpět na Chování