Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

přepravka

Re: přepravka

Příspěvekod Zuza » 22 bře 2013 22:53

Já tě chápu, taky jsem kluky vozila všude s sebou, ale tamta přepravka je fakt nevhodná. Věř zkušeným :D myslím, že se i řešilo, že jim kdosi tím pitomým zavíráním skřípl ocas/packu, je fakt hodně, hodně nepraktická. Jestli trváš na průhledné, pořiď spíš nějaký větší Faunabox, ten by ti měli bez problémů do vašeho zverimexu objednat :up:
http://www.ceneo.pl/8545302
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Zzuzka612 » 23 bře 2013 00:01

Já myslím že spíš než o průhlednost jde o to že se ta přepravka líbí. Líbivá je to ano, ale pro potkany opravdu hodně nepraktická. Pokud to nejsou lenoši co položíš a sedí tak se to bude obtížně zavírat a je vysoké riziko úrazů (ocásek, pacičky a čumáček).

Tahle věc by mi do baráku nesněla ani zadarmo, pokud bych zrovna neměla nějakýho křečuldu na dožití nebo něco podobně prťkavýho.

Možná tak někdo s potkany cestuje, ale co vím tak je lidi zde mají alespoň v těch kočkonoskách kde už mají nějaký pohyb nebo mají v místě určení nějakou menší klec. Vzít sebou potkany na dva přežívací, pro ně nic neříkající dny když si mohou doma v klidu užívat a nestresovat se cestováním je sobecké.
Ovšem je to tvoje věc. Chceš holky trápit v malé přepravce dva dny, tak si je trap. Chceš riskovat zranění, tak si riskuj. Jako bonus jim k tomu dopřeješ stres z cesty a nedostatku prostoru. Určitě budou spokojené a užijou si to stejně jako ty.

Často říkám že bych chtěla být zvířetem v rodině nebo u jedince to je jedno. U tebe to říct nemohu, naopak nechtěla bych být tvým zvířátkem, alespoň né potkanem.
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod p.hubicka » 23 bře 2013 11:27

:weight: dyť jo, holky hrozně tejrám :roll: zuzi nevím ale je to jen jedna z variant... všechny kočkonosky co sem viděla, maj díry, že s nima holky prostě utečou...a já za přepravku, kterou použiju 10x nedám 600kč... vezmu sebou holky v kleci, stejně jedem autem a bude to vyřešeno.. nevíš jak se k holkám chovám, jaký mám vztah ke zvířatům tak si ty poznámky nech....
Elis♥ Dumbina♥ ségry ze zveráku *
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Elis ♥ pořízená 23.2.2013 věk prý 2 týdny ale zdála se mi větší ;)
Dumbina ♥ údajná sestřička Elis.

Příspěvekod Kimik » 23 bře 2013 11:52

Prosím, holky, klídek, klidně diskutujte dál na téma přepravka, ale ať se nám to tady nezvrtne v nějaké nepěkné hádky.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod PxNxDx » 23 bře 2013 14:16

tak třeba já mám tuhletu http://www.akvapotreby.com/www-akvapotr ... AVIGATOR-I a dospělé holky neprolezou. Ruku do ohně nedám za mimina, ale větší potkan šanci nemá ;)

na Zuzku se nezlob, má prostě pravdu. A když nechceš do přepravky investovat,opravdu se vyplatí potkyše nechat doma (což není nic tragickýho) nebo převážet i s klecí, když je to nutné ;)
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Zzuzka612 » 23 bře 2013 16:20

Já ale nenapsala nic o tom že je týráš, vše bylo psáno v budoucím čase a jen ve fázi myšlenek. Jen nastínění toho co by to pro holky znamenalo, jak se budou cítit a co jim hrozí. Bylo to napsáno přímo to je možná co se ti nelíbí, ale já nemám ve zvyku mazat lidem med kolem pusy, prostě řeknu jak to je a hotovo.
Bylo to jen pro zamyšlení, nemělo tě to naštvat či urazit, to je bohužel něco co psaným textem neovlivním.

V kleci jim bude určitě mnohem lépe a když je možnost vzít ji sebou tak bych o přepravce neuvažovala, jen pro cesty veterina a dom nebo po cestu v autě. Ovšem i tak bych doporučila praktičtější přenosku.
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod p.hubicka » 23 bře 2013 16:38

PxNxDx na tu sem koukala na aukru ale ne navigator ale voyager (stejne jako naše auto se to jmenuje, to by bylo stylový) :D ta vypadá dobře no...
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod p.hubicka » 23 bře 2013 16:40

Zuzi sem nemocná a přecitlivělá :D promin... jasný chápu tě jak si to myslela... ta klec asi bude nejrozumnější řešení
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod PxNxDx » 26 bře 2013 13:46

p.hubicka píše:PxNxDx na tu sem koukala na aukru ale ne navigator ale voyager (stejne jako naše auto se to jmenuje, to by bylo stylový) :D ta vypadá dobře no...

na voyager pozor. Máme doma taky takovou. A první co padlo za vlast byly ty plastový kolíčky na zavírání :roll: A některé mají i plastovou mřížku vepředu... tak to je vůbec jen na oko :lol:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod p.hubicka » 26 bře 2013 15:06

asi vemem hoky i s klecí, to bude nejrozumnější :)
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan

Předchozí

Zpět na Přepravky