Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dospělé samičky + miminko

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Dospělé samičky + miminko

Příspěvekod Dr.Jenny » 05 úno 2013 17:18

tak jim zkus z tý hlavní klece vyndat všechny domečky, nech jim tam třeba jen jedno dvě patra (nevim jak máš řešenou klec) a je to....:-)
podle mě to chce jen víc času aby si líp zvykly....
Hádám že si byla dneska celý den ve škole nebo v práci a mrňous je sice od nich separé, ale nemá žádný nový ošklivý krvavý rány?? Jestli je to tak, tak si myslim, že to bude dobrý opravdu chce jen čas.... ;) kdyby jí chtěly opravdu vyhnat, tak jsou schopný jí opravdu hodně ublížit....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Taruška » 05 úno 2013 17:29

no ve škole trávím hodně času ale ne zas tak moc abych se jim nemohla věnovat , dneska se rvaly neskutecne , problem je ten ze mala si obcas neco taky dovoli , jinak klec mám freddy 2 od savicu v ní jedno patro 2 sputniky a velký košík jako 2-hé patro + hamaky a roury,tak to zkusím oddělat a dám jim jenom 1 hammak a snad se to vyřeší , jsem z ní na nervy jak se jich bojí , je na me strašně závslá a je problém ji vrátit zpátky do klece když ji u sebe chvilku mám snažím že to omezit ale malá je přísavka ( dokonce už jí tak doma říkáme :smi: )
u PC se mnou sedí Kofina,Žába,Taruša a Cappuccina :)
Taruška
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kofi
Žába
Tarča
Cappy

Příspěvekod Dr.Jenny » 05 úno 2013 18:48

jak radila womi...zkus je nechat vydusit v holobytě a uvidíš....a vim, že to je těžký, ale asi bych si jí chvíli nebrala samotnou k sobě...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Taruška » 05 úno 2013 18:55

snažím se co nejmíň ale je jak malé dítě když ji zavřu do té klece začne vřískat , bohužel mám chřipku což mi seznamování ještě ztěžuje (určitě už jste někdy měly tu chřipku kdy vás všechno bolí a je vám hrozně :x ) hned co se to zlepší provedu změny doufám že mi bude líp tak kolem večera abych to mohla aspon vyndat a nastehovat je do nového
Taruška
Malý potkan
Malý potkan
Žába
Tarča
Cappy

Příspěvekod Taruška » 06 úno 2013 08:14

tak klec jsem večer předělala a bez úspěchu malá visí na mřížích a ostatní chrápou dole asi je dneska dám do té malinké klece i na noc a ráno je vyndám, mám pocit že ta malá nemá možnost se jít napít ani nažrat,ony spí a ona stejně visí na mřížích a ani si ode mě žrádlo nevezme :( už fakt nevím co mám dělat :cry:
Taruška
Malý potkan
Malý potkan
Žába
Tarča
Cappy

Příspěvekod Dr.Jenny » 06 úno 2013 09:27

ono to asi bude znít, že jsem necita, ale nech jí bejt... nežere?? tak nežere....on jí ten skutečnej hlad donutí slízt, holky jí evidentně nemaj v úmyslu zabít, protože jinak už by to udělaly.... to je pro ně to nejmenší si pro ní ny ty mříže dojít....spíš malá začíná bejt trošku hysterka... ;)
a taky se musíš hlavně uklidnit ty... ;) já vim že to je stresující, ale zkus se vždycky uklidnit než pujdeš ke kleci a budeš s holkama manipulovat.... vydejchat se třeba, počítat do deseti nebo tak :) ať z tebe ta nervozita trochu opadne...:-) to sama víš, že to cejtíš na někom jinym, když je nesvůj a zvířata to cejtí taky a možná ještě víc...:-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Taruška » 06 úno 2013 11:15

tak jsem je dala do té malé klece dala misku se žrádlem a okurku a všechny se do toho pustily a malou nechaly u misky s nima , myslíte že ode mě málá tu chřipku mohla chytit ?? ona totiž od rána kýchá a má rýmu , ostatní to nemají .
Taruška
Malý potkan
Malý potkan
Žába
Tarča
Cappy

Příspěvekod Dr.Jenny » 06 úno 2013 11:25

virus chřipky se přenáší jen mezi lidma a navíc nezpůsobuje primárně rýmu nebo kašel, ale to je na delší vysvětlování ;) .... je dokázanej přenos mezi prasetem a člověkem, ale jinak ne... tak se nemusíš bát že bys jí nakazila, to má něco svýho...jestli jen kýchá, tak doporučuju kapku echinaceovýho sirupu do vody (ostatním holkám to neublíží), kapku lichořeřišnice na piškot.... dá se to sehnat v každý lékarně, já už mám doma tyhle věci preventivně i pro sebe... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Taruška » 06 úno 2013 11:46

děkuji už jsem jim uvařila čajík , když ho vařím sobě tak už mi to neublíží jim uvařit taky , teď jsem si všimla že malá v té kleci na holky čůrá nikde jinde jsem to zatím neviděla jen v té malé kleci
Taruška
Malý potkan
Malý potkan
Žába
Tarča
Cappy

Příspěvekod womi » 06 úno 2013 12:22

to je normální, oni na ní budou čůrat taky, je to klasické značkování.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Taruška » 06 úno 2013 12:25

to jsem si taky myslela ale přišlo mi zvláštní že čůrá ona na ně a né naopak,zatím žádné změny od té doby co jsou v malé kleci nepozoruju
Taruška
Malý potkan
Malý potkan
Žába
Tarča
Cappy

Příspěvekod womi » 06 úno 2013 12:49

to je normální :smi: Nestresuj se tolik, nech je pár dní v malé kleci, ony se dohodnou. Kdyby malou chtěly sežrat, už by se stalo
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Taruška » 06 úno 2013 13:35

Problém je ze ta klec je příliš malá na to aby tam strávily pár dní , má křeččí rozměry...
Taruška
Malý potkan
Malý potkan
Žába
Tarča
Cappy

Příspěvekod Dr.Jenny » 06 úno 2013 14:03

pár dní jim opravdu neublíží...:-) a podle toho co říkáš to je na dobrý cestě, tak jen vydrž a nech je tam... aspoň do zítřka, líp do pátku...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Taruška » 06 úno 2013 14:12

Tak jo pokusím se , je mi jich líto jak tam spí na hromadě , můžu si je aspon na 20 minut každý den vyndat z klece ? Ať se aspon troch proběhnou?
Taruška
Malý potkan
Malý potkan
Žába
Tarča
Cappy

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů