Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Třepání hlavičkou

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Třepání hlavičkou

Příspěvekod Laura » 02 úno 2010 09:51

Ahojte,

tak už nevím, jestli jsem paranoidní, trapná, nebo se to prostě všechno se*e na jednu hromadu... :?

Elísek bere ATB kvůli zánětu prostaty, z injekce, kterou mu dali na VFU se mu udělala nekróza na krku. Mazali jsme Kalciovou mastičkou, za pár dnů se strup nádherně odloupl, vůbec to nešlo hluboko do tkáně, takže tam má teď jenom červenej flíček. Ale zhruba po tu dobu co má tu nekrózu, a i teď, co už je strup pryč, jsem si všimla, že dost často třepe hlavičkou. Je to jenom takové jakoby "otřepání se" hlavou, neškrábe si ani uši, ani oči, žádný výtok nikde... myslela jsem, že mu prostě vadí ta nekróza na krku.
Ale včera jsem ho sledovala a přijde mi, že má pravé oko nějak vylezlejší, větší... A teď opravdu nevím, jestli je to jenom moje paranoia, nebo to tak měl vždycky a já to jenom nepostřehla a jestli s tím souvisí třeba to třepání. :zip:
V pátek jdeme na kontrolu, tak to budem konzultovat, ale fakt už nevím... (už zase vidím nádory v mozku, hnisavé abscesy za okema podobné lahodnosti :roll:)
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Re: Třepání hlavičkou

Příspěvekod ještěrkaa » 02 úno 2010 10:02

Vy máte samá trápení :( Bohužel moc neporadím, my žádný vážnější problém ještě neměly (ťuk ťuk), ale asi bych se po tvých zkušenostech chovala stejně "paranoidně" a všecko sledovala... pokud vím, může se očko občas trochu vypoulit a nic to neznamená, ale pro jistotu bych to s vetem probrala, když už tam jdete... mě taky občas příjde, že jedno oko mají holky vypoulenější...
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Laura » 02 úno 2010 10:07

Ještěrko, díky za uklidnění :up: To o tom "občasném vypoulení" jsem vůbec nevěděla, že to tak může být.
Taky doufám, že jsem jenom fakt už přeplašená, ale upřímně byh se nedivila ničemu... Snad, když ho rentgenovali, mu udělali i rentgen hlavy a kdyby tam něco bylo, tak by se to dalo nějak dohledat :|
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod m.schroglova » 02 úno 2010 10:24

Lauro,
moje myška má taky občas jakoby jedno oko více vypoulené než to druhé...dokonce se nám i stalo, že měla výtok s barvivem z oka, ale nic to není...prý je to normální jev...a to klepání hlavičky...nevím můžou jí svědit jen ouška...moje potkanka klepe hlavou i když jí drbu za ouškama...uvidíte, poptej se veta a rozhodně dej vědět, jak jste dopadly...

Držíme palce, packy a ocásek ať vše dopadne ok :up:
Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se někdy dělil s jeho radostí. (Catullus)
Vysvětluješ-li pomluvu, činíš ji ještě horší. (Publilius Syrus)
Mladá generace si i dnes váží stáří. Ovšem jen pokud jde o víno, whisky a nábytek. (Truman Capote)
Když dobře vychováme děti, musíme se smířit s tím, že se bez nás obejdou. (Vladislav Müller)
Hlavní příčinou rozvodů je manželství. (Albert Einstein)

Obrázek Obrázek
m.schroglova
Růžovka
Růžovka
Potkani: Stuart (*05/08 +02/10)
Kiki a Koko (*01/10

Příspěvekod Sharkie » 02 úno 2010 10:25

To otriasanie hlavicky mi robi WeeBee. Pozorujem to cca od doby, kedy krvacal z ucha. Na veterine nam najprv povedali, ze to bude asi nador niekde v hlavicke, lebo zvukovod je cisty. Pri kontrole mal vraj zrazu ranu v uchu, ktoru si sam sposobil a preto krvacal. A pri dalsej kontrole uz mal zase ucho ciste a problem zase niekde na bubienku :roll: Takze som sa v podstate nic nedozvedela, akurat ze problem je niekde vnutri ucha az hlavicke a v podstate s tym aj tak nejde nic spravit. Prispanie kvoli RTG by asi moc nezvladol, za posledne 2-3 mesiace strasne zostarol a zrovna v case ked bol problem s uchom bol dost prechlanduty, takze som na to nemala odvahu.

Jedna teoria bola, ze jak ma uz dost nefunkcne zadne tlapicky, tak tym otriasanim nahradzuje poskrabanie, ktore uz nezvlada. Takze je mozne, ze mu tam nieco vadi a riesi to takto. Ale neviem, ina mys mi to nerobi.
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod nevi » 02 úno 2010 14:13

Třepání hlavou jsem pozorovala u Ginny - když měla zespoda na hlavě absces. Když jí to vyčistili, přestala s tím a teď už to dělá, jen když má kůži mokrou po výplachu. Já bych to asi svedla na ten stroupek, hojení muselo svědit
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Uši

Příspěvekod Trdlatko » 13 led 2013 12:03

Ahoj,
chtěla bych se zeptat co může znamenat, když potkanka (1,5 měsíce) třepe hlavou jako "pes".
Nedávno se jí změnilo chování, že se kymácí, hlavičku zaklání dozadu a motá se do kolečka. Byli jsme s ní u veterináře a ten jí dal injekci a kapičky do vody. Řekl, že to má nervové. Ale několik dní potom právě začala třepat tou hlavičkou. Tak jestli to nemůže být i něco jiné.. Děkuji za odpověď ;)
Trdlatko
Růžovka
Růžovka

Re: Uši

Příspěvekod Tonks » 13 led 2013 12:45

Napadá mě zánět, ale to už nejspíš vet vyloučil... Snad bude v poho, třeba jen déle trvá než léčba zabere. Posíláme pohlazení :empathy:

Edit: U lidí se to ve vážnějších případech řeší pamyconem (pouze na recept) a v těch ne tak akutních to lze léčit ušními kapkami- boralkohol (3% kyseliny borité + 60% líh) volně prodejné - využívá se i u pejsků, nevím jak potkyšci, tuto zkušenost zatím (naštěstí) nemám.
It's important always to try new things.
Oh, now you're being rude, and you know I don't like rude people.

Obrázek
Tonks
Růžovka
Růžovka
Potkani: Za duhovým mostem
Divočina - Dumbo, aguti, self
Jelimana - Dumbo, ruská stříbrná, self
Tříska - Dumbo, rex, aguti, self
Bílka - standart, siam, self
Kalamita - standart, černá, berkshire
Bedřiška -velveteen, aguti, self
Plešinka - fuzz, černá, hooded
Jin - standart,černá, husky
Holy - fuzz, mink, berkshire
Bar micva - dumbo, barmská, self

Příspěvekod chesterfield » 13 led 2013 12:58

ono to opravdu vypadá spíš na zánět v oušku, čichala si k oušku jestli nesmrdí?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Trdlatko » 13 led 2013 16:26

Nic necítím.. Má ho hezky čisté.. Děkuje za pohlazení :)
Trdlatko
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 13 led 2013 16:52

O motání se, naklánění a třepání hlavičkou tady toho bylo napsáno spoustu, takže jsem ti téma přesunula a sloučila. Pročti si tady i ostatní témata, určitě najdeš něco, co by ti mohlo pomoct :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Zpět na Neurologické problémy