Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

"Zasednutý" potkan

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

"Zasednutý" potkan

Příspěvekod Pifelka » 28 pro 2012 13:36

Ahoj, mám doma takový problém. Mám doma ročního potkana a s ním 5ti měsíčního. Předtím s nima byl i tříroční potkan, ale ten mi nedávno umřel. Tak jsem scháněla nálepku. Nakonec jsem si pořídila 2 miminka. Karbanátka odAdush (měsíc a půl 200g) a Hryzalčina Faelina (měsíc 116g). Seznamování miminek mezi sebou proběhlo bez problémů, stejně jako seznámení s tím pětiměsíčním. Problém nastal při seznamování s tím ročním. Ze začátku je očuchával a pohoda. Pak jsem je zkusila dát do klece a roční za nima furt lezl a očuchával, ale taky jinač pohoda. Pak ho to už asi nebavilo tak si šel po svých. Pak mu asi ale muselo rupnout v bedně, protože si zasedl na Karbanátka. Nahrboval se před tím a tak... ale jen proti Karbanátkovi. Nevím proč, možná že je Karboš celkem velkej, tak má z něho ten roční strach, ikdyž nwm. Ten roční má 516g. Takhe to párkrát za ty 4 dny proběhlo, že chvilkama po něm útočil ale pak zase klid. Párkrát jsem toho ročního dala i na samotku a pak byl klid už. Včera spolu dokonce všichni leželi na jedné hromadě v hamaku. Tak jsem si myslela, že by to už mohlo být dobrý. Ale dneska v noci byl zase strašnej kravál, tak jsem toho ročního dala na samotku.
Už jsem oddělala všechny schovky.... Přemýšlela jsem jak budu postupovat dál. Napadlo mě, že pořádně vyčistím klec a dám tam ty 3 bez ročního. Toho ročního nechám na samotce tam, kde byla dřív ta mimina. A až se mimča pořádně zabydlí, že bych tam toho ročního vrátila zpátky. Myslíte, že to bude fungovat? Nebo co by jste mi poradili? Prosím
Přílohy
DSCN0835.jpg
Pifelka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bebešin Piškot, Felis Felicis de Loren, Laky, Infinito de Loren, Cody of Maine, Karbanátek OdAdush, Hryzalčin Faelin

Re: "Zasednutý" potkan

Příspěvekod Pepinie » 28 pro 2012 13:56

tou fotkou jsi chtěla ukázat jak moc mu ubližuje? pokud jo tak to nic není - fuzzíci prostě sem tam podrápaní jsou, že ho bude nějakou dobu prohánět nevadí, je to normální, taky mimina hodně ječí a přehrávají to...nech je spolu ať si to vyříkají, pokud je budeš pořád dokola oddělovat tak z toho nic nezískáš...kdyby mu chtěl opravdu ublížit tak je malý hned zakousnutý a neuděláš nic...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Pifelka » 28 pro 2012 14:13

Mě to příjde podrápaný celkem dost. Ono je to jednostranný to vyříkávání. Mimino mu nic nedělá. Ale tak fajn. Nechám je spolu a uvidíme no...
Pifelka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bebešin Piškot, Felis Felicis de Loren, Laky, Infinito de Loren, Cody of Maine, Karbanátek OdAdush, Hryzalčin Faelin

Příspěvekod Vell » 28 pro 2012 14:30

proto nechci fuzzíka.. přijdou mi v tomhle dost nepraktický.. obyč miminu nic není a fuzzík je hned skoro vejpůl.. ale to co popisuješ, mi přijde úplně normální.. mně teďka hayamčata celý noci naháněly mimino, který od nich dostávalo takovou čočku.. dokonce i na ní pořádaly hony, když jedna běžela z jedný strany, druhá z druhý a pak jí mlátily obě dvě.. prostě bych ho pryč nedávala.. ještě by se mohl naštvat, že on musí na samotku a bude si tu zlost vybíjet na něm..
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Pepinie » 28 pro 2012 14:47

to je prostě tím, že je to fuzzík - včera se mi dva potkani porvali a nefuzzík neměl ani škrábanec a fuzzík vypadá jako by spadl do sekačky...
mě třeba teď mimčo naháněly některé holky týden, kously ji do ocasu, tahaly ji z pater, ale už jsou v pohodě...
a vyříkávání je většinou jednostranné - prostě jeden musí druhému ukázat, že šéfem je on, ať si moc nevyskakuje - a co si budeme povídat, miminka jsou dost často otravná...
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Pifelka » 28 pro 2012 15:22

Takže je na něj zasednutej proto, že nemá srst? U nás jsou takový boje prvně.. Zatím při žádným seznamování nebyl takovej problém. Inač to druhý miminko je rex a zrovna přesrsťoval... takže měl srst jen na hlavě a koulích... a jinak byl taky holej... A dokonce si i na toho ročního dovoloval, ale jestli má jeden malej škrábanec... tak max... No uvidíme.. každopádně dík za rady
Pifelka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Pepinie » 28 pro 2012 15:36

to ne, ne kvůli tomu...ale prostě někdy si někteří potkani hned ze startu úplně nesednou, je to jako u lidí...
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Zpět na Seznamování potkanů