Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Napáječka

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Napáječka

Příspěvekod Milča » 08 zář 2006 12:19

Zdravim, chtela jsem radu, mam problem s napajeckou.... koupila jsem napajecku myslim Biba nebo jak a kapala mi tak ze cela behem dvou dni vytekla....byla jsem si ji nechat vymenit a takhle pro zmenu vykapala behem jednoho dne... :( je to mnou nebo nejakou blbou serii napajecek???! Predem diky za rady... :roflcry:
Milča
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Phoebe » 08 zář 2006 12:56

Mně se Biba teda naopak neosvědčily. Mám ferplast a je v pohodě, ani jí nemusim nalejvat plnou (dávám půlku, když to měnim každej den aspon neplejtvám vodou).
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Bethan » 08 zář 2006 13:06

Mě se biba taky neosvědčila...mám trixie a savic a stejně jako phoebe nevadí, když jí nedám plnou. Zřejmě se má dávat plná, aby pak vznikl podtak a držel vodu uvnitř, ale ty moje maj asi dost velkou kuličku, že to neprotýka ani když to nenaplnim po okraj.
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod myjka » 10 zář 2006 15:23

ja mam napajacku karlie tiez ju neplnim uplne a nekvapka. skus ju teda ist vymenit za inu alebo nech ti vratia peniaze a kup novu :)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Phoca » 10 zář 2006 15:35

ja ani neviem akú mám :lol: ale na Bibách mi vadilo len to, že sa museli uchytiť tým drôtikom :x :lol: čo bolo niekedy dosť umenie :?
tak som zistila, že na tých napájačkách nie je nijaká značka (?!) :shock:
no ale... má objem 250ml, mám dve, a strašne sa mi páči že majú šrobovací držiak... skúsim nájsť nejakú foto, kde ju je vidieť :wink:
som ju odfotila... by ma v živote nenapadlo, že budem fotiť napájačku :roflcry:

Obrázek Obrázek
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Karin » 10 zář 2006 18:27

Já mam napaječky od ruznych značek..ze začátku taky ta první kapala tak sem jí na čas dala pryč a pořidila takovou tu pitomou skleněnou bez kuličky.....o tu zase kluci nejevili zájem tak jsem se vrátila k týhle a když jí nenaplnim po okraj tak prstem jenom párkrát zahejbu tou kuličkou a je to v poho( a je jedno jaky značky- ted tam mam myslim biba a dvě trixii nebo jak se to píše..:)
Jsem krutý i něžný............jsem ŽIVOT
Karin
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Jeane » 11 zář 2006 12:58

Bethan píše:Mě se biba taky neosvědčila...mám trixie a savic a stejně jako phoebe nevadí, když jí nedám plnou. Zřejmě se má dávat plná, aby pak vznikl podtak a držel vodu uvnitř, ale ty moje maj asi dost velkou kuličku, že to neprotýka ani když to nenaplnim po okraj.

Biba kapala a trixi byly zatím vždy v pohodě. Trixi mají totiž, myslím jako jediné, těsnící kroužek (a jé zase postižena povoláním).
Jeane
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Milča » 11 zář 2006 15:40

Mno tak jsem si teda koupila jinou nez biba, je to Imac a ZATIM nekape :)
Nemate ji nekdo? Vypada uuuplne obycejne...
Milča
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod poklad » 12 zář 2006 12:04

Phoebe píše:Nevím, jestli je to přesně to, co jsem viděla, ale byla to taková drahá a místo kuličky tam byl takovej čudlík, co se asi musí přimáčknout... přišlo mi to divný (a ta cena...), tak jsem to nevzala. Je to ono?

Tak takovou mi pani prodala že to nekape apod. Potkan se z toho NIKDY nedokáže napít, i když se zdá, že to jde lehko, tak to prostě nikdy tim jazýčkem nezmáčkne dost. Mám jí klidně ji někomu daruju, navíc je dost zajímavě řešená nekapala trubičkou ale kolem těsnění a nesměla se celá zavřít (a ani to nešlo) kvůli vzduchu.
poklad
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod danila » 12 zář 2006 23:29

ja mela sklenenou a ta mi prisla super, protoze se dala cela moc dobre vycislit. akorat kdyz mi spadla, tak se rozbila. no a potom co sem si kupovala v jednom tydnu uz druhou, tak sem se zarekla, ze uz jen plastovou. mam biba, ale stejne se dycky bojim, ze jim tam udelam bazen :)
danila
Růžovka
Růžovka

Napáječky a pítka

Příspěvekod Phoebe » 12 led 2007 23:36

Sloučena dvě témata - nevi

MÁM PROBLÉM :? Kam už mu tu vodu mám dát???

Naše historie ANEB vyzkoušet se musí všechno:

1) původní standardní napáječka Trixie s kuličkou nepasuje na novou klec, která má horizontální mříže
2) luxusní napáječka z příslušenství klece s čudlíkem místo kuličky a chytrým přiděláváním- pan Myšák je vůči tomuto mechanismu předpojatý, vyhýbá se jí obloukem
3) "krmítko - zásobník" rovněž z příslušenství klece, trochu jako napáječka, ale místo trubičky má širokou vaničku - fungoval asi měsíc, pak mu pan Myšák z neznámých důvodů odkousal pacičky na přidělávání, čímž mně vytopil koberec a sebe připravil o tekutiny
4) nová krásná závěsná nerez miska - vydržela jednu noc, kdy ji neustále bral do zubů, zvedal a následně se strašnym zaujetím pouštěl zpět na mříže. Nesmírná zábava pro nás pro oba! Když ho to omrzelo ji projistotu vyndal a vylil
5) keramická miska - projev mého zoufalství. Chodí do ní házet šlupky a odpadky a čurá do ní. Ale co do chuti mu to patrně nevadí...

Nenapadá vás něco jinýho? :cry: EXISTUJE vůbec něco takovýho?
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod vranitko » 12 led 2007 23:39

Pan Myšák je evidentně velice zvídavý a šikovný potkánek :roflcry:

Mě se osvědčilo úplně obyčejné pítko, které se dává do klecí andulkám... je to vlastně hranatá vanička, která se železnými háčky přichytí ke kleci... jestli chceš, hodím sem zítra fotku - vyšlo mě asi na deset korun
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Jingles » 13 led 2007 09:11

A co napáječka od Ferplastu, ta má umělohmotný udělátko, pasuje i na horizontální mříže :idea:
tvořííííím

I’m happy to be by myself
I don’t need no one else.
Jingles
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kryštof, Tadeáš

Příspěvekod Tkanu » 13 led 2007 09:29

Jingles píše:A co napáječka od Ferplastu, ta má umělohmotný udělátko, pasuje i na horizontální mříže :idea:
A navíc má umělohmotný kroužek v ústí, takže kulička nerachotí - je to nejlepší napaječka, co znám!! A opravdu drží na vertikálních mřížích, zvlášť, když jsou trochu silnější.
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Phoebe » 13 led 2007 11:18

Tkanu, já mám horizontální mříže...

Kouknu na ni, má teda kuličku, nemá takovej ten čudlík? Nedá se ten plast nějak odkousat? On si pan Myšák ztrátu koulí vynahrazuje pravidelnou destruktivní činností :roflcry:
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Příslušenství a hračky