Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Druhá mrtvice?

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Re: Druhá mrtvice?

Příspěvekod eva.jingle » 02 bře 2010 02:08

Cayro,Chestr,díky moc.dneska jsme byli na další injekci,myška po ní vypadá trochu líp,ale nějaké velké zlepšení zatím nee..největší úspěch je,že už aspoň stále neválí sudy,ale je víc v klidu.je stále na boku a bohužel si odírá jedno očičko,takže i když kapu jak vzteklá,má přes něj takové mléčné zakalení.jí zatím ze stříkačky,ale dnes olizovala i jídlo,které mi ukáplo vedle a také si dala kousek vařeného masa,sice ležela na boku,ale držela ho v tlapkách a něco málo snědla..no v úterý jdeme na další injekci,tak snad to bude zase o trošek lepší.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Sharkie » 12 kvě 2011 19:55

Kevin ma momentalne hlavu natocenu skoro o 90st a jak ho mam u seba, tak po mne chodi uplne bokom :( v klietke som ho teraz poslednych par dni videla len na dne, vacsinou spi a vyzera pri tom strasne, ze uz som par krat myslela, ze je po nom :( u veta sa to uz riesilo viac krat, ma obcas horsie chvilky, ale vacsinou sa z nich zase dostane do relativne funkcneho stavu.. teraz sa uz netoci, dokonca sa zvladne sam postavit po prevaleni na chrbat, takze sa to zase zlepsilo, ale rozmyslam nad tym, ci ho neoddelit do nizsej klietky, kedze s ostatnymi aj tak nespava, nech ma klud..

nechavali ste potkanov po viacerych mrtviciach s ostatnymi, alebo ste oddelovali na marodku?
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod salvii » 02 srp 2011 17:17

Bohužel vím jaké to je. Charlie měl předevčírem svou druhou mrtvičku a to už jsme letěli na veterinu. Hlavička dokroucená, jedno očko uplně šikmé, už se tak netočí a agresivní taky nějak příliš není. vet mu píchnul atb -zřejmě preventivně kdyby se objevil nějaký zánět, neví mto jistě (byla jsem trošku v šoku) ale zřejmě jsem zaslechla kordikoid - ráda bych věděla na co to přesněji je. Protože i ten mu píchnul, ve středu máme kontrolu tak držte palce :roll:
To, co vytvořila příroda, je vždycky lepší než to, co bylo vytvořeno umělcem.
salvii
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sharkie » 06 lis 2011 13:13

Sharkie píše:nechavali ste potkanov po viacerych mrtviciach s ostatnymi, alebo ste oddelovali na marodku?

ja som nakoniec neoddelila a som rada, mys sa aspon snazi fungovat a splha za zbytkom do horneho kosiku, kde ma vzdy nejaku spolocnost :loveit: na to, ze dosiel ku mne absolutne nesocializovany a vobec netusil, jak sa spravat, tak uplne nadherne zapadol a celkovo mi pride, ze mu spolocnost robi dobre.. sice sem tam padne, ale myslim, ze keby bol sam, tak by to uz davno zabalil v tych horsich dnoch
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Sharkie » 09 led 2012 21:35

mate niekto skusenost s injekcnou narkozou u potkana, ktory je po viacerych mrtvickach?
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Dragita » 17 led 2012 23:18

Nevím kam jinam to napsat. Jaké máte zkušenosti s chováním potkana po mrtvici, co se týká potravy? Včera večer i dneska ráno jsem jásala, že snědl maso co jsem mu dala a ráno si vzal dvě dýňová semínka bez obalu a malý kousek jemnných vloček. Jenže od odpoledne se chová divně. Nechce pít (a to už sám pil, mrtvička byla zřejmě v pátek nebo sobotu) a nezajímá ho ani jogurt, vločky, meruňková přesnídávka, maso, okurek ani namočený piškot. Mám o něj strach. Minulý týden byl pěkně zakulacený, akorát. Teď má vystouplejší páteř a strašně mu jdou cítit lopatky :( Navíc chodí huř než ráno, pořád se kolébá ze strany na stranu a t i když se chce jen posunout v pelechu(a to ráno se tolik nekolébal) a je zřejmě světloplachý (neustále schovává hlavu do stínu).
Vet říkal, že se vzpamatuje, píchnul mu kortikoidy a vitaminy, ale aby mu to nestížila dehydratace a podvýživa. Co mám pro něj ještě udělat? :(
Dragita
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip Zverimexák od 18.2. 2012
Dale Zverimexák od 18.2. 2012
Wesley Sankari *11.2. 2012

Za Duhovým mostem:
Queshm van Rattenburg alias Speedy * 9. 4. 2010 +19. 1. 2012
Zagato z Nippilandu *22. 3 2010 +16.6. 2012
Naval Ze Svahu *30. 5. 2010 - + 21.6.2013

Příspěvekod Dragita » 17 led 2012 23:24

Když to tak čtu, nemám ho dát k ostatním? Ale oni jsou to celkem potvoráci, pokud by své jídlo nesnědl hned, vzali by mu ho :(
Dragita
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip Zverimexák od 18.2. 2012
Dale Zverimexák od 18.2. 2012
Wesley Sankari *11.2. 2012

Za Duhovým mostem:
Queshm van Rattenburg alias Speedy * 9. 4. 2010 +19. 1. 2012
Zagato z Nippilandu *22. 3 2010 +16.6. 2012
Naval Ze Svahu *30. 5. 2010 - + 21.6.2013

Předchozí

Zpět na Neurologické problémy