Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

převoz těhotné potkanice

Všechno co se týká potkaního těla. Zajímavosti, vaše otázky na stavbu a funkce potkaního telíčka.

převoz těhotné potkanice

Příspěvekod kawi » 24 úno 2011 19:50

zajimalo by me, hlavne kdo ma zkusenosti s odchovama, jak muze stres z prevozu potkanice par dni pred terminem porodu ovlivnit porod? potkanice se pred dvema dnema privezla z utulku k holcine, mela by cestovat v nejlepsim pripade prez pulku republiky s jednim prestupem z auta do auta, prinejhorsim by ji prebravalo vicero lidi v ruzne dny :? termin porodu ted az pristi utery :?
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Re: převoz těhotné potkanice

Příspěvekod Kimik » 24 úno 2011 20:07

Ono to asi bude individuální, každé zvíře reaguje jinak, ale asi bych se toho bála, co kdyby ze stresu začala třeba rodit po cestě? Kdysi jsme byli v Německu pro pár hlodavců a chovatelka našla u křečice, kterou jsme si kupovali, hromadu nečekaných mimin. Tak je prostě dala do přepravky s mámou (naštěstí bylo teplo) a rodinka dojela v pořádku až domů do Čech, kde z nich vyrostli zdraví křečíci. Já jsem tedy spíš čekala, že je ze stresu sežere, ale naštěstí to dopadlo dobře. Jinak víc zkušeností bohužel nemám.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Pepinie » 21 bře 2011 20:01

já osobně bych to nedoporučovala...myslím, že je to stejné u všech zvířat...a u psů se to zásadně nedoporučuje...stres není pro nastávající maminku dobrý...ale je fakt, že my jsme o těhotenství naší potkanky neměli ani tušení a dokonce jsme se ji snažili seznamovat s druhou potkankou a vozili jsme ji všude možně...takže stres jak kráva, ale všechno proběhlo ok a mimča i mamča jsou v pořádku...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Nergita » 06 dub 2011 07:49

Kawi, já převážela samičku, která měla týden před porodem ale byla to má samička, takže byla na mě zvyklá a hlavně jsem jí vezla jen cca 30 km.
U samičky, o které píšeš bych asi převoz odložila až po porodu a zotavení z něj.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod kawi » 06 dub 2011 23:05

nergi, prevoz se posunul na cca dva tydny vkeu mimin a odpadlo to jak? smaickusi nechava prevoznik i s jednou dcerou :roflcry:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Zpět na Anatomie