Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Euthanazie

Všechno o různých nemocech

Re: Euthanazie

Příspěvekod Haslerka » 04 říj 2010 13:04

jo, starý dobrý zákon 246/1992 sb.
třeba já jsem osoba odborně způsobilá osoba. to nám říkali ve škole po absolvování jednoho předmětu.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Kimik » 07 led 2011 17:29

Tak už je to zase tady :( Vím, že se v těchhle situacích nedá poradit, ale člověku pomůže, když se podělí o svoje problémy :( Merlinek (2 roky a necelé 3 měsíce) má už přes rok nádor. Nejdřív rostl docela pomalu, ale za ten rok už se hodně zvětšil a vet mi nedoporučil operaci. Tak jsem ho nechala. Jenže teď už je nádor velkej skoro jako potkan sám a já nevím, jestli už není čas nechat ho jít. Ale když se tak na něj koukám, tak se mi zdá, že je to vlastně kromě nádoru veselý a zdravý důchodce. U misky je vždycky první, ucpe ji nádorem, aby do ní kluci nemohli ;) Vždycky si přijde pro pohlazení a je pořád takovej čilej, všechno ho zajímá, teď je zrovna ve výběhu a ohlodává mi stolek :whistle: Takže se bojím, jestli ten nádor nevadí spíš mě, je mi strašně smutno se na něj dívat, jak s ním nemůže pořádně chodit a jak z něj ten nádor vysává život. Co myslíte, může s takovouhle přítěží prožívat ještě aspoň trochu spokojený život?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Hayam » 07 led 2011 17:46

To ti bohužel neporadím, s tímhle rozhodnutím nemám zatím žádnou zkušenost (díky bohu). Jestli mu nepraská kůže, nevypadá, že by ho to trápilo a u misky je vždy první, tak ho klidně ještě nech. Ale nevím, jak na tom je a jak vypadá, takže je to na tobě.... :(
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Ferda896 » 07 led 2011 17:52

Tohle je hrozne tezke rozhodnuti ale pokud ji a neni apaticky jako jsem mel ja ten nejedl a byl i ke konci agresivni nechal bych ho jeste zit ale tohle se tezko radi :(
Ferda896
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Raina alias mazel a hospodar :-)
Nyda alias pruzkumnik :-)

Příspěvekod AileenK » 07 led 2011 19:54

Tohle si bohužel každý musí rozhodnout sám dle stavu svého zvířátka a ve většině případů dát více na rozum než na srdce :eh: Ale pokud má chuť a vůli do života ještě bych to zkusila, ve většině případů oni sami nám ukáží že už nastal ten čas :eh:
Chápu jak ti asi je.. v pondělí sem musela nechat uspat psa a dneska po 5ti dnech sem přišla ještě navíc o králíka, oba mi usnuli v náručí.. :cry:
Jednou kdosi řekl jeden citát a já si ho zde dovolím citovat :
"Německá doga je psí elegán, s inteligentníma očima a dokonalým tělem, ve kterém se snoubí sílá s rychlostí. Empatické zvíře s nádhernou duší a obrovitým vzrůstem, jehož majestátnost učarovala lidem již před staletími."

ChS německých dog "Koce Petr"
Moje "krysátka" a vše kolem nich
Naši zakrslý teddy králíčci a chovatelská stanice "Z Kouzelného kopce" :)

Obrázek
AileenK
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gin Od Máji (10.09.2009)
Tonic (Dekameron) Od Máji (26.09.2009)
------------------------------------------------
V nebíčku čeká:
Anie
James von zverimex (13.5.07 - 12.8.2009)

Moje krysátka www.krysatka.wz.cz
Teddy králíčci - www.z-kouzelneho-kopce.xf.cz
Chovatelská stanice: http://www.koce-petr.wz.cz

Příspěvekod nevi » 07 led 2011 20:23

Dost pomůže porovnat si kvalitu jeho života teď a před nemocí. Jak se zvíře zhoršuje postupně a vidíš ho denně, tak ti to možná ani nepřijde...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod chesterfield » 07 led 2011 21:57

Je to opravdu těžké, nádor vypadá zrůdně, ale pokud na něm nejsou ranky, a myšák je čilý, asi bych ještě počkala. sledovala chování, myslím, že Ti intuice napoví kdy už nechce.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kimik » 07 led 2011 22:12

Díky za názory. On je právě strašnej čilouš, moc ho zajímá, co se kolem děje, když ho pustím do výběhu, tak toho sice moc nenaběhá, ale pořád všechno očichává, dneska se dokonce snažil ježit, když ucítil cizí kluky ;) Akorát hubne, protože nádor mu asi bere strašně moc energie :( Ale asi ještě počkám, zatím asi opravdu trápí ten nádor víc mě než jeho.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod iwanhoe » 07 led 2011 22:14

opravdu to poznáš, až bude čas... snad to bude za dlouho ;)
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod nevi » 10 led 2011 21:04

Bohužel jsem se opět dostala k tomuto tématu, ani ne měsíc po smrti Ariši. Izzy podle všecn příznaků trpí selháním ledvin ve vysokém stadiu a teď se už zhoršuje den po dni. Dneska jsem ji krmila ze stříkačky, protože nemůže chodit a nechce jíst. Pokud se dožije mého zítřejšího návratu z práce, jedu s ní na veterinu :?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kimik » 10 led 2011 21:08

Nevi, to mě mrzí :cry: Držím palce, ať to zvládne.
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod LejdyTerr » 10 led 2011 21:12

Nevi, to mě moc mrzí :( . Držím palečky
LejdyTerr
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: -
Senegal van Rattenburg - Čiky (*4.6.2010,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2011, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod iwanhoe » 10 led 2011 22:00

to je mi líto :( šmudla, tolik si toho musela prožít a teď tohle :(
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Haslerka » 10 led 2011 22:14

nevi a proběhla nějaká terapie přímo zaměřená na léčbu selhání ledvin?
Jinak je mi to také moc líto:/
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod potkanka07 » 20 bře 2011 18:21

Takhle to vypadá s mým potkánkem:
Chtěla bych se zeptat,mám potkana Lumpíka..S Lumpíkem se to zhoršuje.Nejenomže nedokáže ovládat spodní část těla,ještě se mu ulomili zuby a tak nedokáže pořádně přijímat potravu.Hrozně moc zhubnul a nemůže se pořádně ani umýt.Musím ho koupat,což se mu ale nelíbí,takže ho tím vystavuju stresu.Tvrdé věci jako je zrní a chleba už nerozkouše,dávám mu přesnídávku ale on v ní usne.Jídlo si nedokáže držet v pacičkách a tak ho má položené.Banán jí když mu držím hlavu v jedné ruce a banán v druhé,ale jak to pracně nasouká do tlamičky tak mu to druhou stranou leze.Taky se dusí některýma věcma.Bojím se.Taky vůbec nepije,z napáječky mu to asi nejde a když mu to dám do misky nebo na ruku tak to stejně nechce a to je to šťáva...někdy se mu nepodař vytlačit bobek a tak mu musím pomoct.Je mi ho líto,stáří a umírání je těžké i u lidí...ale ty se kolikrát nemají tak dobře,protože jsou buď v nemocnici a nebo doma sami.Hospiců kde by se o ně starali tak jako já o Lumpíčka je bohužel málo.
Nevěděli by jste někdo nějaké rady..třeba jak do Lumpíka dostat pití,nebo co by za jídlo dobře snědl a bylo to víživné?Děkuju za rady

Chtěla bych se zeptat..když přijdu na veterinu a budu chtít uspání..budou se mě na něco ptát a co mám vůbec říct...a účtujou si něco za tu injekci na uspání?
Potkanka :-)
potkanka07
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lumpík (opustil nás 3.5.2011)

PředchozíDalší

Zpět na Nemoci