Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak dostat do potkana léky...

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Re: Jak dostat do potkana léky...

Příspěvekod Scarita » 27 kvě 2010 21:06

Tak jak jsem měla předchozí dny problém do ní prášky dostat, tak jsem to dneska vyhrála. Pročetla jsem si vaše rady ohledně podávání léků a dneska ráno jsem jí napíchala piškot ATB. Sbagrovala to děsně rychle a ještě mi piškot vyškubla, abych si to náhodou nerozmyslela a nesebrala jí ho :lol:
Scarita
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Barborka - *6. 3. 2011

Za duhovým mostem:
Melichárek - listopad 2008 - 1.6.2010
Fífulka - srpen 2009 - 2.8.2010
Monty - květen 2010 - 19.11.2011
Terezka - *červenec 2010 - 12.7.2012
Mufíček - *duben/květen 2010 - 8.8.2012
Niky - *březen 2010 - 10.11.2012

Re:

Příspěvekod cypress.bill » 25 říj 2010 00:44

Iveta píše:Do těstíčka, který potkani milujou: máslo (heru-nematlá se tolik), cukr moučku a polohrubou mouku - od oka. Smícháš to do těsta. Nadrtíš do toho tu tabletu a to těsto s nadrcenym práškem rozdělíš na určitej počet dní......třeba má jíst 1/20 léku, nadrtíš do těsta a to těsto rozdělíš na 20 dílků! Vždycky to nařežu na čtverečky tak cm na cm..........hele a potkani se po tom můžou utlouct lék nelék! :P

Nevěřil jsem že existuje něco, v čem by potkan dobrovolně sežral atb!
I love Mickey Mouse more than any woman I've ever known. -Walt Disney
cypress.bill
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mandarin´s "Essi" Johanka
Mandarin´s "Saša" Jasmína
14 prcků (Scarface, Dante, Monty, Sinuhet, Elisabeth, Simba, Spike, Mozzart, Kryštof, Ciri, Ezio, Chrusty, Hurley a Fidorka)

Příspěvekod Xeelee » 01 pro 2010 19:57

Iveta píše:Do těstíčka, který potkani milujou: máslo (heru-nematlá se tolik), cukr moučku a polohrubou mouku - od oka. Smícháš to do těsta. Nadrtíš do toho tu tabletu a to těsto s nadrcenym práškem rozdělíš na určitej počet dní......třeba má jíst 1/20 léku, nadrtíš do těsta a to těsto rozdělíš na 20 dílků! Vždycky to nařežu na čtverečky tak cm na cm..........hele a potkani se po tom můžou utlouct lék nelék!

Mě veterinářka doporučila směs másla s cukrem. přimíchával sem cukr moučku tak dlouho, dokud nevznikla tuhá hmota, do který sem přidal rozemletý antibiotika. Z toho sem uválel růžový kuličky :), který sem pak dal do ledničky, aby se nezkazily. S moukou to asi bude držet líp. Doufám, že nikoho dlouho nebudu muset léčit.

Co udělat z těchhle sedmi stran stručnej výtah (doporučený potraviny, způsoby podávání...), označit vlákno jako důležitý, zamknout ho a přesměrovat diskuzi sem?
Google+ # ask:me # zen # rats/かわい:Kawai-源之助:Gennosuke
Xeelee
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: R.I.P.:
Ichi Mendicant *27.10.08 †25.11.10
Hadji al-Sango *18.10.08 †08.11.10
Chip von Chiba City *24.10.08 †25.06.10 </PotkanMarvel>
pan Filuta *??.11.10 †22.05.12 (adoptován/zachráněn)
Quark *16.11.10 †26.01.13
Quit *16.11.10 †05.09.13
Pixy *13.11.10 †13.09.13 </Potkanviv>
Snížek - zachráněnej albín
Gennosuke *16.12.2013 †25.03.15 </LMG Rattery>
Kawai *15.01.14 †28.08. 15</LMG Rattery>

Příspěvekod Hayam » 01 pro 2010 20:02

Jak dostat do potkana léky...

...nejlépe jehlou pigáro do prdele :wink2:

Zaručeně to vždy funguje, potkanova vůle vám může být stejně ukradená jako jeho politická orientace a nestojí to ani moc trpělivosti.

Ze zásady nepřimíchávám do ničeho, stejně mi to žádná nezblajzne a do mléčných produktů zvlášť, neb atb mi většinou berou na pšíkání a podobné projevy a mléčné produkty zahleňují.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod nevi » 02 pro 2010 00:07

Zvolila jsem stejný způsob u Ariši :roll: léky všude vyčenichá a vyplivne, takže momentálně je má v inzulinkách a dostává denně jedno pigáro do pr*ele :twisted:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod kawi » 02 pro 2010 00:23

jsem rada, ze nejsem sama za "tyrana co do potkana zbytecne picha, kdyz to jde do jidla nebo strikat do tlamicky" :whistle:
me proste prijde, ze injekce je rychla a spolehliva, nemusim nic lhidat, potkana odn iceho nutit a tak a kdyz to clovek umi, tak to vetsina potkanu snasi naprosto v pohode :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Kukla » 02 pro 2010 08:02

Z posledních dvou návštěv u veta s Pinponkou máme skóre píchání injekcí 2x na druhej pokus. A to jsou lidi, kteří píchat injekce umí, a je dost lidí na podržení myši. Když si představím, že bych to měla nějak provádět sama, doma, nechtěla bych vidět ten masakr. To stejný u Šusty před několika měsíci, Holá mi chtěla ukázat, jak jí mám píchnout injekci, a po tom, co se jí asi půl minuty snyžila chytit z kůži a zastavit jí, tak řekla "Dobře, do jogurtu." Naštěstí moje myši přijímají léky ochotně, pokud to dám do něčeho dobrýho, tak není naprosto problém. Doufám, že to tak bude i nadále.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod maracuja » 02 pro 2010 08:12

Nevím, jestli to tu už někdo nepsal, ale já dávala léky, které byly v tekuté formě na piškot, pěkně jsem na něj vystříkla potřebnou dávku a když se to do piškotu nasáklo, tak jsem si potkánka vzala bokem a dostal piškot (bokem proto, aby jí to holky nechtěly vzít). Injekce nemám moc ráda, protože Chriduška po jedné injekci měla nekrózu a moc příjemné to nebylo, ale zvládly jsme to a naštěstí to nekrotizovalo do hloubky a měla to jen povrchově. :pray:
maracuja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kaliope of Algernon
Qili od LMG Rattery
Quella Ze Svahu
Za duhovým mostem: Kaliope of Algernon, Qili od LMG Rattery, Quella Ze Svahu, Edna of Algernon, Chrida Z Niflheimu a Beruška

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 02 pro 2010 08:23

My taky dáváme na piškotu, kluci na něm snědí vše. atbčka dám na lžičku, rozdrtím druhou lžičkou, kápnu vodu, rozmíchám a nasáknu do půlky piškotu. Moc piškoty nedostávají a zbožňují je, takže se po tom vrhají a ještě nejdřív okoušou to měkké s lékem. :lol: Vždycky dám půl piškotu i ostatním, aby nezáviděli a nebrali to lazarovi. Kdybych ho vzala bokem, čul by nekalotu. :lol:
Injekce doma dáváme jen ve vážných případech kdy by to jinak nešlo.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Xeelee » 16 pro 2010 02:25

Rozhodně bych u všeho nejdřív vyzkoušel, jestli to potkan v nějaký formě nepozře! Třeba s máslem, cukrem a moukou, když ne samotný. Nějaký léky jim dokonce chutnaj :) U silnějších léků (antibiotika) hrozí nekrózy. Píchat všechno do prdele kvůli tomu, že sem do potkana něco někdy nedostal je špatnej nápad. Hadji měl nekrózu po vpichu antibiotik a trvalo poměrně dlouho, než ten velkej kus odumřelý mrtvý tkáně odpadnul.
Google+ # ask:me # zen # rats/かわい:Kawai-源之助:Gennosuke
Xeelee
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: R.I.P.:
Ichi Mendicant *27.10.08 †25.11.10
Hadji al-Sango *18.10.08 †08.11.10
Chip von Chiba City *24.10.08 †25.06.10 </PotkanMarvel>
pan Filuta *??.11.10 †22.05.12 (adoptován/zachráněn)
Quark *16.11.10 †26.01.13
Quit *16.11.10 †05.09.13
Pixy *13.11.10 †13.09.13 </Potkanviv>
Snížek - zachráněnej albín
Gennosuke *16.12.2013 †25.03.15 </LMG Rattery>
Kawai *15.01.14 †28.08. 15</LMG Rattery>

Příspěvekod Haslerka » 16 pro 2010 09:28

není to špatnej nápad, je to rychlé, jednoduché a účinné. Píchám antibiotika potkanům mnoho let a nekrozu jsme měli jen jednou...a při mazání enzymatickou mastičkou nekroza zmizí během pár dní.
Jinak naopak "při píchání do prdele" nekrozy nehrozí, protože to je aplikace do svalu. Nekrozy se tvoří obvykle jen při aplikaci podkožně..
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Hayam » 16 pro 2010 11:04

Nekróza hrozí, když se to píchne špatně. Jednoduché řešení, píchat jenom dobře ;)

Padma jednou měla maličkou nekrózu, ale nebyla ani hluboká, ani dlouho netrvalo a byla pryč. Všimla jsem si jí, když jsem vezla holky k Nevi na hlídání. Když jsem se po 6-7 dnech vrátila, na kůži jen neosrstěné místo a žádná další známka po nekróze.

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové

Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat

Příspěvekod Kimik » 16 pro 2010 12:05

A co to přesně znamená píchat dobře a špatně?
My měli nekrózu jenom asi 2x, vždycky po injekci od veta. Když jsem píchala sama, tak nekróza nebyla nikdy. A vet je přece narozdíl ode mě odborník, zatímco já to píchám, jak mi to zrovna přijde pod ruku. Tak jak je možný, že od něj vznikne nekróza a ode mě ne? :shock:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Hayam » 16 pro 2010 12:09

To že je někdo vet, ještě bohužel neznamená, že umí píchat injekce :dozey: Osobní zkušenost. Byla jsem kdysi s 5 potkanama na píchnutí ivomecu. 3 zvírata píchnul vet, 2 sestřička. Ty dvě, co píchla sestřička byly píchlé dobře... Z těch dalších tří jedné propíchl kůži skrz naskrz a to se potkan necukal, druhou píchnul tak, že se z ní krev s prominutím řinula (trochu krve je ok, ale tohle bylo fakt moc) a třetí tam narostla taková boule...

Jestli to nemám popletené, tak nekróza vzniká například proto, že někdo jehlou škrábne sval, nebo se to stává u moc koncentrovaných atb. Ale abych nemluvila bludy, zeptej se Hašlerky...

Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan

Pánové

Příspěvekod Cayro » 16 pro 2010 12:10

Když je někdo šikovný a troufne si, tak injekce neodsuzuji. I když si myslím, že je to pro potkánka stejně nepříjemné, jako pro nás. Já bych si injekce dávat netroufla a léky jsem naštěstí do potkánka vždycky dostala nějak jednodušeji. navíc jsem se při tom poučila, že většina léků, které se dávají v injekci, lze podávat i orálně.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

PředchozíDalší

Zpět na Potkaní lékárnička