Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ztráta krve

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Ztráta krve

Příspěvekod Phoebe » 20 úno 2007 20:08

Pan Myšák si včera večer vytrhl drápek... strašně dlouho krvácel, nedařilo se nám to zastavit, krev byla po celý koupelně, tekla mu proudem :( Zkoušeli jsme dávat různej Gelaspon apod., nakonec jsme to zastaviili zásypem, ale stejně musel krve ztratit strašně moc, na to, že jí má tak 30ml :( Snažila jsem se mu dát co nejvíc napít a najíst, ale stejně je od tý doby (včera v noci) úplně jinej, prstík sice krvácet pak přestal a má tam jen malej stroupek, ale skoro nevyleze ven, což už není normální... nemůže mu něco bejt? Spraví se to nějak samo? Já nevim, co mám dělat, na vet mě večer kdo odvézt neměl a dneska už vypadal dobře...
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod chesterfield » 20 úno 2007 20:14

no měl by být v klidu a něco se železem ono červení víno asi bohužel nepřipadá v úvahu
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Phoca » 20 úno 2007 20:51

moji chalani by vedeli rozprávať... vytrhali si pazúriky na koberci, koncom leta a Jogi si ako bonus v klietke vykĺbil prstík...

Obrázek

mal vytrhané asi 4 pazúre, prsty sa mu lepili k sebe, bol to horor.. tiež to dlho krvácalo, zastavovala som to tuším hladkou múkou. Vet nám dal na umývanie Lotagen, výborná vecička, po 5 umytiach sa to krásne upravilo, začalo rásť nové tkanivo.. ale teda bol komunikatívny, aj jedol normálne :roll:
asi je len šoknutý z toho všetkého
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Phoebe » 20 úno 2007 23:31

Pan Myšák dostal do vody Glukopor, za radu moc děkuju Grove! Už se trochu vzpamatoval, začal chodit po kleci, packa vypada dobře, jen je prst trochu zarudlej, ale jen na konečku.

Jinak mě při týhle "příležitosti" napadlo přeložit takovou příručku první pomoci, co jsem našla na webu, myslím teda, že tu ještě nic takovýho není (?)
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoebe » 20 úno 2007 23:37

Jinak on už byl takovej studenej a cvakal zubama a divně dejchal, jakoby zimou, fakt jsem se bála, že to nezvládne :(
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod zulu » 21 úno 2007 10:34

Phoebe píše:Jinak mě při týhle "příležitosti" napadlo přeložit takovou příručku první pomoci, co jsem našla na webu, myslím teda, že tu ještě nic takovýho není (?)

já jsem si něco přeložila pro vlastní potřebu, a dodnes to používám, ale nechtělo se mi to zveřejňovat protože tam jsou možná chybky :oops:
kterou máš na mysli?
Obrázek Obrázek
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Nergita » 21 úno 2007 11:45

Phoebe: Esiře, když bbyla po císaři jsem tady dávala Glukopur do vody a teď ho dávám sem tam holkám, hlavně kvůli Bladeii.
Hlavně ať je myšák v pořádku, musel ztratit opravdu dost krve, protože je to kus potkana a toho by asi nic jen tak neskolilo.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Bethan » 05 bře 2007 17:11

Vínm, že už to neni aktuální, ale co se týče urázu prstů, méme se taky čím "chlubit", asi před měsícem nadrženec Mimin oblejzal holčičí kles a Agneska se rozhodla, že jí obtěžuje a zahlodla se mu do prstíku takovým způsobem, že mu zůstal viset jen na kousku kůžičky, zbytek komplet uhlodlej...byl na to ale dost opatrnej a pečlivě si to čistil, desinfikovali sme to, ale pak mu to oteklo, tak jsem letěla za Mikulcovou. Konstatovala, že má překouslou i kostičku a že s tim vlastně nejde nic dělat, protože je to hrozně drobný. nakonec dostal injekci proti bolesti a otoku a ránu jsme mazali framykoinem. Dnes má prstík jako novej...
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod cacorka » 15 dub 2007 23:20

Phoebe:tvůj myšák měl štěstí,mě zemřela samička po císaři,před tím ztratila dost krve a nedávno mi v náručí vykrvácel 3 měsíce starý potkánek,nedalo se nic dělat,měl tržnou ránu zevnitř ve tváři :cry:
minulý týden jsem musela jedné samičce zaškrtit nohu,jedna jí dost ošklivě kousla,ale to se mi zastavit povedlo,jen byla 3 dny zvlášt,než se jí to zahojilo.se ztrátou krve mám hodně ěpatné zkušenosti :cry:
cacorka-chs Uhelka
http://uhelka.kvalitne.cz
cacorka
Růžovka
Růžovka

Re: Ztráta krve

Příspěvekod Kimik » 30 črc 2010 21:11

Tohle téma už je dost staré, nemáte někdo od té doby nějaké nové "recepty", co udělat pro potkánka s velkou ztrátou krve? Usáma se zase jednou díky mojí nepozornosti stihl poprat přes klec, ale tentokrát to odnesl on sám, má prokousnuté obě zadní packy a navíc při tom ani necekl, takže mi tady ještě docela dlouhou dobu běhal krvácející a já pracovala a nevšimla si toho :-( Teď už mu to neteče, ale polehává a je studenější. Dala jsem mu do vody Glukopur, ale nechce pít, můžu mu ještě nějak pomoci?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod chesterfield » 31 črc 2010 00:54

Polníček měl obrovskou ztrátu krve, když si strhnul nekrózu a zasáhl si žílu, na vet mu píchli výživu, měl hodně pít, nabízet to pití furt a to co má rád, třeba i sladké, nezdravé zabalit do tepla. Byl slabounký ještě druhý den, ale pak se to ustálilo.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kimik » 31 črc 2010 07:14

Tak Usáma to zvládl, i když včera vypadal dost zle, dneska už zase běhá v přepravce a chtěl by ven. Příští týden by měl jít na tu kastraci, nebylo by lepší to radši odložit, přece jenom při operaci taky dojde ke ztrátě krve, tak aby to na něj nebylo moc?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Hayam » 31 črc 2010 10:57

To se asi raději poraď s vetem. Předpokládám, že ví, že měl nehodu, ne?
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Kimik » 31 črc 2010 14:32

To je jasný, poradím se, určitě to budeme muset odložit, je vidět, že je zesláblej, polehává a nechá se drbat, což normálně moc nemusí.
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Hayam » 31 črc 2010 23:22

Třeba přestane zlobit? To by šlo, ne?
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Další

Zpět na Úrazy a nehody