Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dávkování jídla

Čím potkana krmit

Re: Doba krmení

Příspěvekod jani » 10 srp 2008 14:15

Směs zrní a tvrdý chleba mají nepřetržitě,
Odpoledne jdou na vycházku, v kleci je čeká miska se zeleninou a třeba těstovinami, po večerní procházce ještě jedna.
A ještě dostanou během dne dropsík.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod jenny » 10 srp 2008 15:17

já smečku krmim většinou když se krmim já :) tak mi dojde že mají třeba taky hlad :whistle: to je teda o weekendu. . no ale klasika ve všední dny je krmení hned ráno než jdu do práce - to dostanou zrní, tvrdej chlebík a občas mlíčko do kafe; když přijdu z práce, tak se jim snažim dávat zeleninu (když jí teda máme doma a to moc často neni :oops: ) nebo nějakej dropsík, hodně často dostanou jogurt nebo takněco, pak mají ještě druhou večeři tak ve 22h aby se v noci nenudili :smi: 8)
jenny
Malý potkan
Malý potkan
Potkani:
♀ raketka of navel *16.8.2007
♀ fucinka *1.4.2008
♂ gesík (gdo of navel) *6.6.2008
♂ LMG´s jeroo *16.6.2008
♀ lilly (lemma palpebra) *15.7.2008
♀ dulcinea of x-rats *16.7.2008

za duhovým mostem: ♀ prcek, ♀ lumpík, ♀ ofinka, ♂ jaffry

Příspěvekod kawi » 10 srp 2008 15:30

tak krmeni je jednou denne stabilne miska zrni, tvrde pecivo a piskoty plus vymena vody, ale behem dne dostavaji dalsi piskotky a cokoli, co mam zrovna po ruce, nehlede na nase jidlo :roll: treba ted se krmi syrem, rajcatkama, okurkama a testovinama, protoze delame testovinovy salat, a vecer jeste k tomu dostanou dalsi nasi veceri plus svoje zradylko :whistle:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Lavender » 10 srp 2008 18:51

Amadeo má pořád v kleci kus tvrdého chleba a rohlíku + samozřejmě vodu, kterou vyměňuju ráno a nebo večer, podle toho, kdy do ní něco nahází :D

A vždycky, když ho vracím do klece po procházce, čeká tam na něj nějaká ta mňamka - ovoce, zelenina, rýže, maso, těstoviny, piškot... prostě co je zrovna po ruce :up:
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod Filanda » 19 srp 2008 17:54

Tak moji maj stabilne misku se zrnim a ja davam po malych porcich vzdy rano , pak pred spanim a pripadne kdyz prijdu z brigady, proste kdyz ja vstavam vstava se i v kleci a obzvlast kdyz pospicham do prace tak holky po me lezou, tuli se a nechtej do klece :) (stridam to , aby mely vyrovnanou stravu, takze obcas jogurt nekdy maj testoviny se zeleninou, nekdy kapsicku , kdyz neni nic po ruce ryzovy chlebicky nebo takovy ty krupavy chlebicky) . Behem dne sem tam dostanou neco z toho co jim ja, protoze jsou desne loudivý, jakmile uciti ze si nesu jidlo vylezou z klece na stul , vetri a pozoruji me. Tvrdy pecivo jsem omezila, jelikoz si z nej delaj zachod a to je pak pekne hnusny puch :x . Jinak u nas moc zrni nejelo, klidne miska vydrzela na nekolik dni, ale co ted mame novy prirustek Mimi zacly ho holky nejak papat, asi jim to vysvetlila :up: .
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Příspěvekod Káča » 23 srp 2008 18:45

holčiny to vždycky všecko zbaštěj nebo zahrabou v pilinách do rána, takže když vstanu a mrknu do klece, tak už tam nic neni, ale naučila sem je, že vždycky kolem sedmý se nosí večeře a oni si to moc dobře pamatujou, vždycky visí na mřížích a čekaj :lol: :loveit: ! Jinak vodu, kámen a tyčku maj v kleci samozřejmě furt, ty nevyndavám :whistle: ;) !
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod pute » 03 zář 2008 11:51

Naši potkyšové mají jídlo (zrní atp) v kleci celý den, dobrůtky dostávají když večeříme (aby nezáviděli :-) ).

A samozřejmě je občas rozmazlujeme i během celého dne. :smi:
pute
Růžovka
Růžovka
Potkani: *********
*Jehla (Chs Navel)
*Bukakkó (Chs Akai Tatsu)
*Zmazaná Zástěra (Chs OdAdush)

†Dido (Chs X-Rats) :-(((
†Ferda (nalezenec) :-(
†Chicky von Zverimex :-((

Re: dávkování

Příspěvekod Mačeta » 23 lis 2008 10:20

Tak já mám dvě ještě malý holky a dávám jim: zrní (mají ho k dispozici celej den a jednou za den ho dosypávám), ráno dostanou ovoce nebo zeleninu (většinou tak dva druhy+ledovej salát-ten dávám každej den,holky ho totiž zbožňují), večer pak jim dám něco mléčnýho (sýr, jogurt, mléčnou rýži) + většinou trochu masa z kočičí konzervy, každej den jeden dva dropsíky - oni je holky moc nemusí, obden kukuřičnou tyčku pro hlodavce na obrušování zubů a jinak mají v kleci většinou pořád klas kukuřice, dřevový tyčinky, suchej chleba, minerální kámen (speciální pro potkany a Frída ho miluje), a takový ty okusovací tyčky co se tam věší :lol: uf, myslím že po stránce jídla se mají rozhodně líp jak já

jo ještě tak jednou za týden dostanou piškot - ze začátku mi je nechtěly vůbec žrát, ale už si zvykly a taky ještě užírají z mýho talíře (většinou kůrku chleba, a zbožnují všechny polívky :lol: ) kořeněný jim nedám pokud to zrovna neukradou,ale já ani moc takhle nejím nebo je pro jistotu dávám do klece s nějakou jejich mňamkou - ono uhlídat dvě dračice a jídlo je o zdraví

Promazám offtopic - nevi
Mačeta
Skákavka
Skákavka
Potkani: Gwendolína (Gwenda,Gwen,Gwenoušek,Gwený)
Frída (Fíďa,Holina,Mimozemšťánek)
Fanynka(Fany,Fifinka,Fanánek,Fanoušek)

Re: Dávkování jídla

Příspěvekod Katie » 27 úno 2009 15:19

Mikinka má pořád v misce svojí směs, tu dosypávám jednou denně a kousek tmavého tvrdého rohlíku. Jinak ráno dostává (tak kolem 6.30 h) jednu lžičku namočených vloček, máme jich asi šest druhů, jen ovesný jí moc nedávám, jsou moc tučné. Přes den pak trochu zeleniny nebo takouvou tu dětskou zeleninovou výživu (mám z ní udělaný zmražený kostičky a vždycky to jen na chvilku strčím do mikrovlnky). A večer, tak kolem osmý, pak dostane hlavní jídlo - těstoviny, rýži, jáhly (ty jsou teď velice oblíbený), brambor... a občas kousek masa z psí konzervy. Než jdu spát, tak jí ještě dám pár namočených granulek (teď zrovna máme Rat complete), moc nadšená z nich není, ale do rána většinou zmizí. K tomu jí ještě dávám nějaký vitamínky a kapičku echinaceovýho sirupu. A samozřejmě se tam nějaký mlsek, teď jsem sehnala takový barevný křupinky - Vital snack od Darwina.
Katie
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mikina

Příspěvekod Kometa » 28 úno 2009 13:51

Dávám ráno cca 2 lžičky vloček s jogurtem, večer nějakou zeleninku a k tomu třeba syrovou těstovinu, bramboru nebo psí granuli.
Problém je, že Kája je štíhlá až hubená a Šmoula zas jak váleček.

Takže žádné "stále miska zrní" neexistuje, protože ji za okamžik vyluxujou (teda hlavně Šmoula, ta neopustí misku dokud v ní něco je). Takže tam maj rat complete, který jí jen když je nouze největší a Karamelce potajmu přilepšuju. Ale furt se nemůžu zbavit pocit, že Šmoulu šidím a že strádá ... :oops:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod jejula » 19 říj 2011 19:01

Tak já dávám ráno misku se směsí mám xtravital a večer dám nějaky vařeny jídlo např. těstovinky s masičkem a zeleninkou a někdy takovou tu vaničku pro kočky,ale jen trochu z toho mám potkánka ještě malýho asi 3 měsíce a má 270g.Myslíte že to takhle můžu dávat?Jinak přes den ještě dostane třeba slízat s prstu jogurtík nebo takovy ovocny kroužky nebo kosek z kapsičky pro kočky a tak.A teď jsem mu i koupila takovy granulky pro kočky s rybkou,vajičkem a masičkem ale nějak mu to nešmakuje. :?
Obrázek
jejula
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: [url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739876_foto773.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739876_foto773.jpg[/img][/url]

[url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739883_foto781.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739883_foto781.jpg[/img][/url]

Příspěvekod suiteki » 19 bře 2013 15:34

Ahoj já jsem se chtěla zeptat kolik toho tak tři dospělé potkanice snědí. Jestli jim můžu dát celý malý pribináček,celé vejce. Bojím se jim to dát ve větším množství,aby jim z toho třeba nebylo špatně :)
suiteki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 19 bře 2013 16:15

pribináčka dávám tak lžičku na potkanku a vajíčko kousek každý....ale asi i kdybych jim to tam dala celý, tak ony mi to za každou cenu do sebe nenasoukaj....když maj dost tak nechaj a dojedí to pak, ale nevim jestli takovej rozum maj všichni potkani :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Předchozí

Zpět na Krmení