Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Volné výběhy po pokoji

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Volné výběhy po pokoji

Příspěvekod Max » 03 pro 2007 20:13

Ahoj. Mohl byste mi někdo prozradit, jak vypouštíte potkany( myslím po pokoji)? Já mám dvě potkanky, jedna je na mě hrozně fixovaná, hned jak otevřu klec tak jí mám na ruce, ale pokud jí položím na zem, tak okamžitě utíká do klece, a když jsme mimo pokoj, tak naprosto zkamení a ani se nepohne. Ta druhá je koupena teprve nedávno, takže když jí pustím na zem, tak automaticky někam zaleze. Jak to praktikujete Vy? A dá se nějak vůbec potkan navyknout na cizí prostředí. Aby furt nemusely být zavřené v kleci. Děkuji za jakoukoliv odpověď
Max
Růžovka
Růžovka

Re: Volné výběhy po pokoji

Příspěvekod Nefertity » 03 pro 2007 20:54

Ahoj,
K tvému dotazu - potkanka, která nechce běhat po pokoji - potkan pohyb potřebuje spíš, protože chce (neumím se líp vyjádřit :oops: ), tudíž jestli tvoje potkanka běhat nechce, je spokojená v kleci nebo u tebe, tak to podle mě ničemu nevadí, buď ráda, že máš mazlíka :loveit: Třeba časem ve výběhu najde zalíbení, pak jí pouštěj.. dokud chtít nebude, tak nevidím důvod ji nutit.
K plaché, schovávající se potkance - to je typický problém mladých (obvykle hlavně zverimexových) potkánků. Musí si zvyknout, pak se přestane schovávat. Pročti si téma výběhy, tam najdeš podobné problémy a rady: zkus si pročíst sekci Výběhy: viewforum.php?f=15 ;)
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod nevi » 03 pro 2007 21:05

Jednoduše otevřu dvířka - když chtějí, vylezou, když nechtějí, tak ať si tam zůstanou. Hlavně že berou klec jako svoji a když jsou unavené, tak se tam vrátí a jsou si lehnout. Když jsem je odvezla k našim, tak prvních několik týdnů vůbec z klece nechtěly, maximálně vykoukly ven. Pak začala být zvědavé i na prostor venku a když se celý den nic nedělo (mamka k nim ten den přišla jen ráno a zavřela dveře, takže nic neslyšely), vyrazily vrátka a šly se proběhnout...

Z klece jsem vytahovala a na druhou stranu pokoje na zem pouštěla jen starší samici, která dost ztloustla po přechodu. Ona když už byla ven z klece, tak vyrazila na průzkumy (čím větší bordel v pokoji, tím víc ji to lákalo).
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Max » 06 pro 2007 22:16

Když otevřu dvířka, tak Jenny přeskočí na postel, zachumlá se do peřiny, a nechce se otamtuď hnout :-D Hrozně jí baví zalézt mi pod povlečení a běhat tam. Bohužel, tím to končí. Na nějaký větší výběh nemá ani pomyšlení.
Max
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Ka3na » 07 pro 2007 18:25

Hm,tak to holky si vybehu po pokoji uzivaji. Kdyz mam volny den a jsou pustene cely den,tak na zacatku se probehnou a pak zalezou na oblybene mistecko a tam spi temer cely den, terarko si moc za sve nevzaly,takze tam spat nechodi(asi pro to,ze jsem je zacala poustet hodne brzy, v terarku nikdy moc nebyly.Tam se pres den jen skoci napit a najist,i kdyz maji i hodne svych skrysi,kde maji povetsinou ukradeny suchy chleba a rohliky a ten na vanoce,vlasaky(ale ty zatim ani jednou nerozlouskly :) )No a kdyz jsou moc hodne,tak tam zajdou hodit i bobek :).A nekolikrat za den se jdou projit,probehnout,poperou se,trochu jedna druhou obskoci :) a zkouknou jestli nahodou nejim neco dobreho :) A pak zase chrapat.No a vecer,kdyz jdu spat,vezmu dobrotu zavolam na holky, ony pribehnou, pak reknu "nahoru", coz je povel at vylezou do terarka,dostanou mnamku,jdou si ji snist do domecku a ja je zavru. Tak nejak probiha dlouhy vybeh.
Pokud jsou pustene jen na chvili,treba rano pred skolou,tak vetsinou nestihnou jit spat a jen pobihaji a pletou se pod nohy a do snidane :)
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod Maha Maja » 18 pro 2007 16:17

Moji hoši taky byli dřív vyjukaní, když se ocitli mimo klec, ale zvykli si a teď procházky sami vyžadují.
My se umíme bavit i bez nealka. :cink:

Obrázek Obrázek Obrázek
Maha Maja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Opatrují nás z Druhého břehu:
Šerynek (leden 2007 - 24. 7. 09)
Beňa (březen 2007 - 8. 11. 09)
Babuji z TazManie (10. 5. 08 - 2. 3. 10)
Jupiter PotkanViv (23. 12. 09 - 22. 12. 11)
Darjeeling Z Hamaku (15. 9. 09 - 1. 5. 12)

Příspěvekod lju.lju » 11 led 2008 19:19

To mě včera zalezla Kofola za linku .... :cry:
Toho jsem se jen bála... protože moje první potkanka, když jsme ještě němeli hotovou klec, si běhala po pokoji, kde se jí zlíbilo ...
A právě své oblíbené místečko si udělala ze linkou ...
Celé ty 2 měsíce, si tam tahala všelijaké dobrůtky a jídlo, a skovívala ho tam na horší časy ....
Už předtím jsme to chtěli odtáhnout, vyčeistit a zastříkat montážní pěnou ...
Nicméně jsme se k tomu nedostali, a přišla k nám Kofola.

Byla sem tam včera dýl a tak sem je pustila .... Čafka si spokojeně zalezla pod sedačku a kofola se flákala kolem.
Po chvíli mi ale přišlo divný, že vídám jen čafku, a na zamlaskání přiběhne také jen ona ...
Začala jsem se soustředit, a slyším za linkou chroupání .. polilo mě horko, protože vím, jak to bylo s čafkou ...
byla ale honější a vždycky vylezla .... prostě se tam nudila 8)
Ale Kofolka? Ta NE! Ta si tam zalezla a razantně odmítala ... nenechala se absolutně ničím vylákat... :( páčila jsem ji odtamtud asi 3 hodiny .. marně .. tak sem si dál pracovala na kompu, a napadlo mě, že už by asi mohla mít žízeň ...
A taky se to vyplatilo .... drahá slečna vylezla, jako by se nic nestalo, a dostala ode mě pěkně za uši! :|
pak sem jí to ale odpustila a radši ty díry konečně zastíkám tou pěnou ....
otázka ale, jestli jim to nebude chutnat :roflcry:
lju.lju
Skákavka
Skákavka
Potkani: Ursi, Blitz, Ruby, Maugli, Baalu, Lilith, papírovky od Womi Elify a Elicia, alias Sára a Sofie :-)

Příspěvekod Katie » 10 úno 2008 00:27

Já jsem jednou zapomněla zavřít klec a pak jsem asi hodinu mlaskala po pokoji, než se madam uráčila vylézt.

Zatím Mikinu tedy pouštím jen na chodbě, kde nemá kam utéct. Dám jí tam vždycky přepravku, kde má jídlo a taky by tam měla chodit na záchod, což se ale většinou nepovede. Ale vždycky tam musím být s ní, protože hrozně ráda přesazuje kytky :evil:
Katie
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mikina

Příspěvekod Labina » 14 úno 2008 13:39

Tak to Saly běhá každý den ( pokud jsem doma ) Buď po obýváku nebo obývák + chodba. Ze začátku jsem jí měla pořád u sebe ( pod mikinou ) aby se na mě fixovala a hodně jí oslovovala jménem. Pak jsem si jí začala brát na stůl k PC, později na gauč a když za mnou přibíhala na zavolání,nebála se a nic nekousala tak jsem jí pouštěla po obýváku nejdřív tak,že jsem si sedla a ona běhala okolo mě a pak už volně a jenom jsem jí hlídala očima. Později s chinchilou a pak se naučila si i sama lézt a slézat na křesla a gauč takže když se chce mazlikovat přijde a když ne běhá si po pokoji :lol:
Ten kdo jí maso (Leonard Cohen)
Ten kdo jí maso
se potřebuje do něčeho zakousnout
Ten kdo nejí maso
se potřebuje zakousnout do něčeho jiného
Pokud vás tato myšlenka zaujala byť jen na okamžik
jste ztraceni
Labina
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Salome of Gremleen's

Příspěvekod Veve » 14 úno 2008 15:28

holky pouštím vždy v obýváku a max ještě do chodby, kam choděj šmejdit do koupelny... jednou, to jsem měla jen Bobinu a Krisi, jsem je vypustila v jídelně, která je spojena s kuchyní... no a Bobina se dostala za lednici a taky tam něco chroupala a odmítala vylézt.. nechápu, jak se mohla protáhnout asi 3,5 cm škvírou? no, pak to udělala ještě jednou, když vařím, tak si je beru tam, aby nesežraly obývák :) ale bojím se, že se některá z nich odváží vyskočit na skříňku, kde je mikrovlnka (je vsazena pod pracovní desku), aby mi nezalezly za kuchyňskou linku, protože to bych je nevytáhla a kdyby tam něco prokousaly, tak mě majitelé asi zabijí
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

volný pohyb po bytě!

Příspěvekod dogGie » 29 srp 2008 07:38

[*]zajmalo by mě jak to děláte s potkánkama a volným pohybem mimo klec........... jestli jen když jste doma... na jak dlouho... kde všude mužou,kde ne... jak se chovaji delši dobu mimo klec.. ;)
dogGie
Růžovka
Růžovka

Re: volný pohyb po bytě!

Příspěvekod Káča » 29 srp 2008 08:23

teď už vím, že děti nemaj bejt samy doma, páč nikdy nevíš co je napadne, takž je pouštím jenom když sem doma(teď už)a jenom v mym pokoji, protože máme ještě kočku a i když neni doma, tak ji potkani cítí a sou vyplašený a do mýho pokoje kočka nesmí. čůrat chodí do klece, v horším případě na koberec :whistle: . Ale jinak prozkoumaj co je novýho a většinou usnou někde za knihama nebo na křesle. když už nechtěj bejt venku, tak si vlezou zpátky do klece. Když je hezky tak je pouštim venku, v lese, aby měli co očuchávat :lol: !
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod Filanda » 29 srp 2008 09:01

Já holkam po spatne zkusenosti zavíram i výbeh co maji jinak udelany na stul , kdyz odchazim. Jsem jim to takhle udelala kdyz jsem prinesla Mimi, aby mely vetsi prostor a mohla si na me zvyknout nez ji normalne pustim. Mam totiz vsechny pokoje plny skvelych zakouti, kam muze potkanek, ale ja se tam v zivote nedostanu. 2 dny na to jsme sli do kina a klec jim nezavirali, podle toho jak to vypadalo se nejspis holky zachumlaly do rucniku, ktery tam maji dany na hajani a pak se v nem zacly boxovat a zbuchly i s rucnikem. Kdyz jsem prisla tak Carrie ke me vylezla z pod gauce cela vynervovana at ji zachranim a okamzite u me usnula, dostat odtamtad Mimi, ktera u me byla pouze dva dny byl trosku zahul (Princezna nastesti s nima nezbuchla). Jinak poustim jen v obyvaku - to jim na delani vytrznosti, schazovani veci, vyhrabavani hliny z kytek a delani si bydleni v gauci myslim celkem staci :whistle: A na jak dlouho to je ruzne, taky podle nalady holek (obcas se mi stane, ze cely den prospi otaci se ke me zadkem a nic se jim nechce), ted jak maji sami od sebe vetsi prostor tak mi prijdou linejsi a hlavne aktivni jsou az vecer. O vikendu byly pusteny i 4-5 hodin v tydnu je to spis kolem hodinky az dvou. Navic mozna je to moje paranoja , ale ja se bojim vetrat kdyz jsou pusteny aby mi nevlezly na balkon a neco se jim nestalo, takze mit je pusteny porad tak se tu asi vsichni dobrovolne udusime :roflcry: .
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Příspěvekod jenny » 29 srp 2008 10:22

já potkánky navolno po bytě vůbec nepouštim, máme všude roztahaný kabely a mohli by se dostat za kuchyňskou linku, skříně apod., takže běhají pod mým dozorem na pohovce ale stejně většinu času stráví na nás :whistle: 8)
jenny
Malý potkan
Malý potkan
Potkani:
♀ raketka of navel *16.8.2007
♀ fucinka *1.4.2008
♂ gesík (gdo of navel) *6.6.2008
♂ LMG´s jeroo *16.6.2008
♀ lilly (lemma palpebra) *15.7.2008
♀ dulcinea of x-rats *16.7.2008

za duhovým mostem: ♀ prcek, ♀ lumpík, ♀ ofinka, ♂ jaffry

Příspěvekod Veve » 30 srp 2008 19:46

tady v Úpici lítaj po celém bytě, mají tu taky pár schovek, ale většinou se k nim dostanu... bohužel zásuvky jsou docela nízko, takže dva kabely ušetřeny nebyly :? jinak jdou hlavně po zdech a rozích, které hlodají, nebo po lištách na podlaze
u našich je pouštím jen u mě v pokojíčku, max na chodbě, ale jsou tam schody dolů, tak se bojím, aby nespadly z těch schodů
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Další

Zpět na Výběhy