Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vejce

Dropsíky a různé pamlsky pro potkánky.

Re: syrový vejce

Příspěvekod Nelliss » 26 úno 2008 09:25

my dáváme tak jednou za 14dní sirové vajíčko(žlotek). je to zdroj bílkovin a potkánci mají pak hezký kožíšek ..myslím že se tím nic nezkazí. Nějak jsme se navykla jim to dávat :)
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Nefertity » 27 úno 2008 16:18

Hm, no já nevím, ve mě od malička byl pěstovanej strach z syrovejch vajec, navíc kámoška na základce měla salmonelu.. Takže potkýškům syrový vajíčko ani syrový maso taky nedopřeju, bála bych se. Vím, že se často dávaj i skořápky, ale to bych se bála, že se jim zapíchnou v krku :roll:
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod chesterfield » 27 úno 2008 17:33

Nefer, skořápek se neboj oni si snima krásně poradí a takové vařené vajíčko je zábava pro celou klec a blízké i daleké okolí :lol:

Promazán offtopic - nevi
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re:

Příspěvekod Jerry » 14 pro 2011 10:18

Jingles píše:Jasně, žloutky (prej se jim bílky nemaj dávat, kvůli srsti či co).

A ja to slysel naopak... :) ze zloutky ne a bilky ano... :)
Nezáleží jak inkasuješ. Ale Kolik ran seš schopen unýst a jít dál
Jerry
Růžovka
Růžovka
Potkani: Gloria, Safira, Jigels, Jerry,...

Re: Vejce

Příspěvekod Zzuzka612 » 14 pro 2011 23:51

já nevim u psů je to jen žloutky tak bych řekla že je to stejný
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Haslerka » 15 pro 2011 13:47

normálně v pohodě klidně celé vejce, bílky syrové sice obsahují enzym avidin, který blokuje vitamin H (biotin), ale problem by to byl jen pokud by potkani dostavali denně třeba jedno celé vejce, rozhodně jim neublíží syrový bílek jednou za týden/měsíc :D
a uvařením se avidin samozřejmě ničí :)

přičemž ve žloutku bílkoviny skoro nejsou (ale zas jsou tam vitaminy, tuk a další důležité látky), zato v bílku jich je hodně a jsou to jedny z nejkvalitnějších.Takže dávat žloutek kvůli bílkovinám je blbost, stejně jako bílek kvůli vitaminum :)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod potkusaci » 06 črc 2014 18:18

Našla jsem doma pytlík Babiččiných špeclí (výrobce druidcz.cz), vyrobených "z nejlepší semoliny a čerstvých vajec". Jsou to takové "špagety", ale měkounké, tj. dají se sežrat (míněno, potkanem) i v nevařeném stavu bez rizika ostrých úlomků jako u obyčejných těstovin, které jim nedávám. Tohohle dostanou taky jenom kousíček, jako ňamku ;) Doporučuju i pro lidi :roflcry: , je to (vařené) moc dobré.
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

Příspěvekod chesterfield » 06 črc 2014 18:47

jo spaetzle miluji a i si je dělám doma - sice s tváři jako hallušky, ale to mi neva
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Předchozí

Zpět na Pamlsky