Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ochrnutí nožiček

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Re: Ochrnutí nožiček

Příspěvekod Tuna » 19 pro 2007 12:47

Díky za reakci. Asi ta ním tedy zajdu.
Tunidlo hlídám. Ale i když se pokouší někam vyskočit a já jí v tom nestihnu zabránit, nikdy to není moc hluboký pád (nejvyšší místa, kam může, máme vošéfovaný..)
ObrázekObrázekObrázek
Tuna
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Tuna (17.12.2006 přinesena domů - 5.8.2008)
Nudla (12.4.2007 přinesena domů)
Dorotka (17.4.2007 narozena)

Příspěvekod punk111maja » 20 úno 2008 00:10

nasi Lole je 28mesicu a od minuleho tydne se jen tak soura, obcas se pri chuzi prekuli, ji na boku a jidlo si neudrzi. kolem cumacku a oci ma hodne porfyrinu. :( ale jinak vypada celkem spokojene, porad ma zajem lezt po byte a chutna ji. prosim jak dlouho takhle jeste vydrzi, nez se odebere do potkaniho nebe? nebude mit nejake bolesti a jak to kdyztak poznam? nemam zkusenosti, budu rada za kazdou odpoved. dekuji
your life is your gift to the world
punk111maja
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lola -albino - R.I.P. 1.10.2005 -20.2.2008
Chico - 1.1.2008 siamese dumbo
Zorro - 1.1. 2008 siamese dumbo

Příspěvekod punk111maja » 20 úno 2008 12:07

tak dneska uz ani neji, nepije, ani nebeha...a jeste ma nejakej vytok z prciny, nevim jestli je to krev, vypada to tak...zda se, ze to bude mit rychly prubeh :( je mi z toho do breku, ale co uz, jednou to ceka kazdeho...
punk111maja
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod punk111maja » 20 úno 2008 19:09

no tak to bylo nakonec mnohem rychlejsi, nez jsem si myslela....uz to ma chudak za sebou, dnes ve 4 odpoledne mi naposled vydechla v naruci, zamavala zadni tlapickou a bylo to....je to tady takovy smutny bez ni, prazdna klec, ticho...jsem rada, ze se moc netrapila, protoze to bych se ja trapila stonasobne. chuderka, styska se mi po ni... :(
punk111maja
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veve » 20 úno 2008 19:30

to je mi líto :cry:
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod chesterfield » 20 úno 2008 19:39

je to smutné, ale už měla věk a je hezký, že usnula u Tebe v náručí. Te´d už skotačí za Duhovým mostem s ostatními našimi miláčky. A nejlepší lék na smutnou prázdnou klec jsou dvě malá roztomilá potkaní miminka. ;)
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 20 úno 2008 19:41

To je mi líto, ale je to tak pro vás obě lepší, nemusela ses rozhodovat a ona to měla rychle za sebou...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod zebedee » 28 črc 2008 16:44

taky bych potrebovala pomoct.. moje potkanice, tak rok stara, se pred tremi dny zacala tak nejak pomotovat.. moc sem to neresila, protoze jiz predtim, temer od narozeni byla takova zvlastni , pripadala mi jako slepa.. tak sem odjela .. mama, ktera se o moje potkanky starala kdyz sem byla pryc, rikala ze uz vcera nevylezla z pelisku.. dnes kdyz sem ji vzala do ruky tak se snazila chodit ,ale misto toho se ji jen hlava pretacela jakoby nahoru a cela padala na hrbet.. zadni nohy ochrnute nema, jeste se normalne podrbe za uchem.. ale chodit nemuze.. poradte mi prosim co stim .. nechci aby mi umrela..(
zebedee
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 28 črc 2008 17:22

může to být mrtvička, zánět v oušku, něco na mozku - nutný je veterinář.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 02 srp 2008 19:55

zebedee běž co nejdříve k veterináři, já o tomhle dostala na Arvetu delší přednášku a může jít o mrtvičku, zánět ucha nebo klidně i mozkových blan nebo mozku, popř. cévní mozkovou příhodu - je to nebezpečné a potkana to může ohrožovat na živootě...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 01 říj 2008 15:19

Edoušek mi asi začíná ochrovat. :( Včera když jsem mu čistila klec a pustila ho, pomalu se vyšoural a lehl si vedle skříňky, což nikdy nedělá, protože šmejdí všude kolem. Byl pomalý a neakční. Vzala jsem si ho do obýváku a on si lehnul pod mou rukou a usnul pod ní, což obvykle taky nedělá. :shock: Když chodí zapomínají mu zadní nožičky. Od rána ležel v závěsnym iglů a papal způsobem, že se vyklonil pro jídlo a jedl zavěšený, cokoli dělá, dělá aniž by opustil iglů a šlapal na nohy. Snaží se je co nejméně zatěžovat a má přivřená očička a je pořád spavý. Teď vylezl z klece a docela na ty nohy šlape, ale je pořád letargický a smutný. Múůže to být ochrnutí? Nemůžu si to ničím vysvětlit, je mu teprve rok. :| :(
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Cayro » 01 říj 2008 15:51

Tohle tak úplně na ochrnutí nevypadá. Kdyby byl ochrnutý, nebyly by tam ty vedlejší příznaky. Nemohl právě při tom šmejdění sníst něco, čím by se přiotrávil? Třeba nějakým starým zbytkem jídla, které si někde schoval? Podle příznaků to tak vypadá. Jak se jinak chová, když na něj šaháš? Nevypadá to, že by ho to třeba bolelo?
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 01 říj 2008 16:10

Když se ho snažím zvednout, tak kňíkne. A jinak je strašně ospalej. Nechá se hladit a je moc klidnej, až moc klidnej. Ale apetit má pořád v pořádku, když mu dávám misku, div že mi jí nevytrhne z rukou. Zítra s ním raději dojdu k veterináři, ale bojím se co mi řekne. :( Opravdu to vypadá, že ho něco bolí. K tomu jídlu mě nic nenapadá, dávala jsem mu jablko, ale to jsem mu vyndala když okoralo a pokoj jsem prolezla a nic jsem nikde nenašla, jediné co si zatáhl za postel byl chleba. :shock: Asi před týdnem mi rozkousal gumu! Nemůže mu ta nějak ublížit?
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Cayro » 01 říj 2008 16:17

Veterinář je určitě nejlepší řešení. Ještě dneska mu dej, pokud se ti to povede, trochu víc mléka, kdyby to náhodou opravdu nedopouštěj otrava byla, tak mléko jedy neutralizuje. Jestli zbaštil kousek gumy před týdnem, tak to už by se jednak projevilo a jednak, guma by mu prošla podle mne trávením a vyšla ven. Ten chleba - záleží, kdy si ho tam zatáhl... Jinak ho drž v teple a v klidu, ať má měkounko. Mohl by to být totiž i projev artrózy nebo revmatismu. Tam je pak opravdu na místě jen veterinář a léky.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 01 říj 2008 16:22

Mléko mu hned dám a zítra s ním dojdu. Mnohokrát ti děkuju.

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

PředchozíDalší

Zpět na Neurologické problémy