Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nečekaná agrese

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Nečekaná agrese

Příspěvekod bubbagump » 26 zář 2012 16:56

Ahoj, mám tři potkaní kluky. Jednomu je něco přes dva roky (ze zverimexu), dalším dvěma něco přes rok (od chovatelů, s PP). Když jsme je spolu seznamovali (to ještě žil čtvrtý), proběhlo to bez větších potíží, jen nějaké drobné škádlení.
Dnes jsme pořídíli další dva kluky (prý je jim tak od jednoho do dvou měsíců), zkoušeli je seznámit na neutrální půdě. Nejdřív všechny dohromady, ale kluci na mimina začali vyjíždět, tak jsme vždy vzali jednoho z nich a jedno mimino. Nakonec se nám podařilo uklidnit dva starouše (toho dvouletého a jednoho ročního), přestali na mimina vyjíždět. S posledním byl ale problém, ačkoliv jsem ho držela, vyrval se mi, skočil po malém a kousl ho do čumáku. Na to druhé mimčo vyjel taky, ale naštěstí jsem ho včas zadržela a ke kousnutí nedošlo.
Vůbec bych od něj agresi nečekala, nikdy se s nikým nepral, je to velký mazlínek, vtěrka, vždycky první leze z klece a chce se mazlit.
Prosím poraďte jak dál postupovat, docela se už bojím je dávat dohromady, aby třeba malého úplně nezakousl. :(
Díky.
bubbagump
Skákavka
Skákavka
Potkani: Márv, Harry

Re: Nečekaná agrese

Příspěvekod chesterfield » 26 zář 2012 17:07

to bude chtít spíš čas - jestli je to vtěrka, tak může žárlit. Seznamovat postupně, pomalu. Třeba nechat starouše s mimčama, a pomalu je zvykat.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Nečekaná agrese

Příspěvekod Kimik » 26 zář 2012 20:04

A víš, jaký má postavení ve smečce? Většinou jsou takhle nečekaně agresivní ti podřízení na nižších místech v hierarchii, chtějí tím nově příchozímu ukázat svoji nadřazenost a trochu mu nahnat strach. Chce to hodně trpělivosti a pevné nervy, ale zatím se mi takovéhle seznamování vždycky podařilo. Já jsem většinou dávala toho agresivního s miminama někam do neutrálního prostředí, třeba nějaké malé klece, kterou starousedlík nezná, oba příchozí bych tam nechala a agresora k nim, on se nebude v cizím prostředí cítit tak jistě a navíc na dva nebude stačit a takhle bych je klidně nechala tak dlouho, dokud si na sebe nezvyknou. Mě tohle vždycky fungovalo.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Zpět na Seznamování potkanů