Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

5 měsíční potkan a nový kamarád

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

5 měsíční potkan a nový kamarád

Příspěvekod Prcekflo » 10 zář 2012 16:02

Zdravím nevěděla jsem kam tento dotaz zařadit... mám 5 měsíčního potkana a chci mu pořídit kamaráda a nevím zda je jistější stejně starého nebo aspoň přibližně starého potkana nebo si zvykne i na malého 2 měsíčního?? Někde jsem četla že teď je jedna z posledních možností na pořízení druhého protože po půl roce potkani už mají místo v hierarchii a špatně si zvykají. Mám strach aby si velikej nemyslel že ho malej nahrazuje nebo něco podobnýho. Do teď byl sám jen se mnou...
Prcekflo
Růžovka
Růžovka
Potkani: Prcek-Flo , * 20.10.2011 - :-( +16.4.2012, Týniště nad Orlicí
Avery, 31.3.2012, Olomouc
Bebešin Mravenečník alias Dexter, 19.8.2012

Re: 5 měsíční potkan a nový kamarád

Příspěvekod chesterfield » 10 zář 2012 20:52

tady bych řekla, že se to musí zkusit, já bych vzala asi radši mladšího, ten by to teritoriální cování neměl mít tak vyvinuté a na začátku by se podřídil Dva kluci skoro v pubertě by mohli být problematičtí. Ovšem záleží hodně na povahách.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Prcekflo » 10 zář 2012 23:28

no když to řeknu blbě Avery byl od malička tak trochu šikanován ostatními... je jedno z mých dětí které jsem sama odchovala, protože jim umřela maminka, takže ho znám od narození. Postupem času si díky mojí ruce nad kterou vždy vyhrává při hrách vytvořil určitou dominanci a když jsem, ho dala dohromady na "neutrální půdě" se stejně starým samcem byl logicky dominantnější a zkoušel co druhý samec udělá, ten se podřídil což bylo dobré znamení.U malého mám strach aby mu Ave neublížil... ale děkuji vyzkouším a uvidím reakce při nejhorším budou kluci odděleně...;-)
Prcekflo
Růžovka
Růžovka
Potkani: Prcek-Flo , * 20.10.2011 - :-( +16.4.2012, Týniště nad Orlicí
Avery, 31.3.2012, Olomouc
Bebešin Mravenečník alias Dexter, 19.8.2012

Příspěvekod Vell » 11 zář 2012 10:47

pokud neublížil stejně starému, tak by neměl ublížit i miminu.. mimina většinou nechtějí být dominantní než dospělý, takže by ho neměl proč škubat :smi:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Zpět na Seznamování potkanů