Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Tříměsíční potkan a nové miminko. Jak je seznámit?

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Tříměsíční potkan a nové miminko. Jak je seznámit?

Příspěvekod mikey » 29 dub 2012 21:05

Pěkný večer. Mám doma ani ne tříměsíčního potkaního kluka a chtěla bych mu pořídit kamaráda. Pořídit ho chci jen kvůli němu, aby nebyl sám, když třeba na tři dny, nebo na týden někam odjedu a aby prostě měl toho pravého kámoše. Jenže jak tak čtu, moc se mi do toho nechce.. Nechci, aby zranil toho nového..Chudák, přivezu ho do cizího prostředí a hned takové šoky, že na něj (nejspíš) bude útočit..Není to morbidní? :\ Jak mám postupovat, aby se snesli a vše proběhlo bez větších problémů?
Jen dodám, že Mikeyho mám ze zverimexu a je to mazlík, ochočila jsem si ho během týdne, ani ne :) a toho nového bych také kupovala ve zverimexu..
mikey
Růžovka
Růžovka

Re: Tříměsíční potkan a nové miminko. Jak je seznámit?

Příspěvekod Kimik » 29 dub 2012 21:21

Doporučuju se podívat do sekce Seznamování, tam už bylo napsáno skoro všechno, co se napsat dá ;) Jinak tříměsíční je ještě pořád skoro mládě, takže si myslím, že nebude žádný problém, trochu na malýho bude pouštět hrůzu, malej bude možná trochu pištět, ale jinak bych se toho vůbec nebála :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod mikey » 29 dub 2012 21:30

Ano, děkuji. Snad se bát nemusím.. Spíš nevím, jak to prosvést, když mám jen jednu klec.. Bojím se, že když prcka vypustím na postel, tak to budou boje a zase budu mít postel plnou polorozteklých hovínek ze stresu, jako tenkrát s Mikeym :D a nebo, že mi uteče, nebo ho nechytím.. :D :\
mikey
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod M23 » 23 led 2015 17:38

Ahoj všichni!! Mám dvě 3 a půl měsíční potkaní holky (sestry) a ráda bych k nim přidala ještě jednu malinkou do trojice. Po některých diskuzích, co jsem tu četla, mě ale naprosto děsí představa, že by si nesedly. Myslíte, že je dobrý nápad pořídit ještě jednu holčinu do party nebo to radši nechat být, tak jak to je? Máte někdo zkušenost s tím, že by si v podobné situaci jako mám já holky nesedly, že by došlo k nějakým špatným seznamováním? Jak velká je podle vás pravděpodobnost, že si nesednou? Lepší nechat dva potkani anebo tři? Moc Vám předem děkuju!!!
M23
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Ciruki » 26 led 2015 17:45

Holky jsou ještě mladé, je velká šance že vše proběhne bez problémů, nebála bych se toho ;) Smečka tří potkanů je celkově lepší než dvou, takže být tebou tak do toho jdu :up: Může se stát že si nesednou, ale to bývá spíše výjimečná situace, zvlášť když si vezmeš mimčo z chs, odtamtud bývají často zvyklé i na dospělé potkany :)
Ciruki
Superpotkan
Superpotkan
Bydliště: původně Jičín, ale poslední dobou kvůli VŠ spíš Brno :-)
Potkani: Quileen Beris (S, burmese, *12.12.2013)
Gremleen's Sewellia (S, black, berkshire, *22.4.2014)
Ashanti Sin Cera (R, russian burmese, self, *15.8.2014)
Brielle Sin Cera (S, agouti, berkshire, *20.1.2015)

V potkaním nebi:
Suki (S, wheaten blue burmese, solid, 18.10.2011 - 15.1.2014)
Zafíra van Rattenburg (DR, american blue, solid, 24.3.2012 - 1.2.2014)
Ciri (S, black, berkshire, 17.9.2011 - 14.6.2014)
Bebešina Nyala (D, fawn, solid, 5.10.2012 - 31.3.2015)
Chovatelská stanice: Sin Cera

Příspěvekod M23 » 27 led 2015 14:26

Moc děkuji za odpověď!!!
M23
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod M23 » 16 úno 2015 13:25

Ahoj všem!!! Dlouho jsem přemýšlela, zda si ke svým dvou skoro 4 měsíčním holkám pořídit ještě třetí. Potom, co jsem se tady dočetla o spoustě negativních zkušenostech se seznamováním potkanů, jsem se toho opravdu děsila. Nakonec jsem se rozhodla to risknout a třetí potkanku si pořídit. Když jsme včera dorazili domů a dali klece s novou malou potkankou a mýma dvěma holkama vedle sebe, tak holky vůbec nereagovaly nijak agresivně, spíše byly hrozně zvědavé a vyjukané. Tak jsme je tak chvíli nechali, vyměňovali jsme hadříky, podestýlku apod., aby si holky zvykly na nové pachy. Asi po dvou hodinách jsme se rozhodli je zkusit postupně seznámit na klíně. Nejdřív jsme malou seznámili s jednou potkankou (méně dominantní). Holky se očuchaly a vše proběhlo úplně v pohodě, skoro bych řekla, že se moje původní potkanka bála té malé. Poté jsme stejným způsobem seznámili malou s mojí druhou původní potkankou. To už proběhlo o trochu hůř. Holky se očuchaly, ale poté ta moje původní holčina po malé vyjela a lehce ji kousla do krčku. Krev žádná, holky jsem hned oddělila, nicméně mi bylo řečeno, že je normální, že si budou chtít ujasňovat pozice, a to formou boje, tak jsem doufala, že je to normální. Po chvíli jsme to zkusili znova a takto se to opakovalo asi třikrát. Ta moje původní holčina vždy chtěla dát najevo svoji dominanci, ale na okřiknutí toho okamžitě nechala. Asi na pátý pokus seznamování na klíně už byly holky v pohodě. Obě jsem je hladila, aby věděli, že je mám ráda obě a nijak nežárlily. Přes noc jsem malou nechala zvlášť v kleci a ráno seznamování pokračovalo. Vše šlo bez problémů, tak jsem se rozhodla malou pustit na postel nejdříve s tou méně dominantní, což proběhlo perfektně. Ta moje původní holčina se dokonce nechala od malé povalit na záda a ještě jí umyla. :) S tou více dominantní to proběhlo taky v celku dobře, holky se provokovaly, ale ne nijak nebezpečně, tak jsem je pustila volně všechny tři. :) Po hodině bezproblémového soužití všech třech na posteli, jsem vyčistila velkou klec a všechny je tam dala dohromady. Vůbec jsem tedy nakonec nepotřebovala další klec, seznamování proběhlo opravdu v celku rychle. Ještě ten den holky byly v kleci úplně v pohodě a dokonce spolu hned usnuly v hamace. :) Takže ve finále jsem opravdu hrozně ráda, že jsem si třetí potkanku pořídila. :loveit: Tak to je moje zkušenost se seznamováním dvou sester skoro 4 měsíce staré a nové potkanky ( 7 týdnů). Doufám, že někomu, kdo byl ve stejné situaci jako já, tento komentář pomůže a třeba i uklidní, protože když jsem tu četla spoustu těch negativních zkušeností, dost mě to vyděsilo. ;)
M23
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 18 úno 2015 20:08

ano to je vždy veliká radost když to proběhne takhle hladce, ovšem 4 měsíce je ještě v pohodě. Problematické jsou seznamování starších, případě samotářů. Holčičkám posíláme pohlazení.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Začlenění potkana

Příspěvekod MystikCZ » 31 říj 2015 12:53

Zdravím, nevěděl jsem kam hodit tohle téma, tak jsem to dal jsem. Mám doma 2 potkany a když jdu ven, tak si sebou můžu vzít jenom jednoho, protože dva bych neuhlídal a ten druhej je doma sám. Proto bych si chtěl pořídit ještě jednoho, ale nevím jestli by ho ještě příjmuli. Oba kluky jsem si donesl ze zverimexu asi před 4-mi měsíci. Nevíte jestli je nějaká hranice věku od kdy už by ho nemuseli příjmout? Nebo nemáte nějaké rady aby to vyšlo? Předem děkuji.
MystikCZ
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 31 říj 2015 15:36

Téma jsem ti přesunula, jinak o seznamování je tady celá rubrika, tak si to pročti a určitě najdeš spoustu rad. Čtyřměsíční jsou ještě mlaďoši, tam bych žádný problém neviděla.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod MystikCZ » 07 lis 2015 12:15

Tak jsme si ho dneska přivezli. Koupili jsme ho ze zverimexu, kde měli vlastní odchov. Jde vidět, že to není potkan z velkochovu. Nebojí se a nebobkuje jak ti naši 2 když jsme je dovezli. Teď ho očuchávají a čistí, takže myslím, že to vyšlo perfektně.
MystikCZ
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod MystikCZ » 08 lis 2015 10:39

Tak po neustálým učuchávání a okusování toho měl malej dost. Už se 2x porvali (1 asi kvůli jídlu) a malej se jich teď bojí. Snad si na sebe zvyknou
MystikCZ
Růžovka
Růžovka

Zpět na Seznamování potkanů