Stránka 1 z 1

Mám strach ..

PříspěvekNapsal: 27 bře 2012 16:19
od Soňa
Zdravím ;)

Mám asi půlročního samečka (je zverimexový, nevím jak přesně je starý) a k němu si za dva týdny chystám přivézt čerstvě odstaveného chlapečka. Četla jsem tu, že se dokonce stalo, že straší potkan mládě zakousl, mám tedy strach, aby se nestalo u nás to samé :( . Samečka (většího) nemám zcela dokonale ochočeného, nechce z klece, ale ruky ani pohybů se nebojí vždy mě přijde okuskovat :). Ještě jsem ho ven z klece nepouštěla, jen ho párkrát hladila na klíně, když se nechal vzít do rukou. Vím, že je mám seznámit na neutrálním prostředí, ale nemám ponětí kde to bude možné.. Stačí vydezinfikovat akvárium, kde ten starší potkánek chvíli byl, než jsme mu dodělali klec? Nebude to přesto jít cítit , že tam někdy byl? Bojím se, aby mi kluci nezdrhli, když je budu seznamovat třeba na posteli :). Snad to dopadne dobře a kluci budou kámoši ;).

Re: Mám strach ..

PříspěvekNapsal: 27 bře 2012 16:47
od womi
viewtopic.php?f=9&t=2849
pořádně si to tu přečti.
Jak dlouho máš toho potkana ze zverimexu? máš foto? třeba není tak starý, občas se i podle fotky dá poznat aspoň to, jestli je mládě nebo dospělý

Re: Mám strach ..

PříspěvekNapsal: 27 bře 2012 17:10
od Soňa
Jojo to jsem čelta ;) . Piškotka mám zhruba měsíc a půl a vypadá takhle ↓↓↓

P3260259.JPG

Re: Mám strach ..

PříspěvekNapsal: 27 bře 2012 17:15
od womi
No, nevím, co řeknou ostatní, ale oproti mističce mi rozhodně nepřipadá jako půlroční, spíš tak tři až čtyři měsíce, nebála abych se

Re: Mám strach ..

PříspěvekNapsal: 27 bře 2012 17:20
od Soňa
To máme ve zverimexu tedy loosery :twisted: tvrdili mi, že je 5 měsíců starý a já, protože jsem s potkánkama začátečník, chytla jsem se jejich odpovědi a teď to tvrdím tady :whistle: . Každopádně děkuju za odpověď ;). Takže by neměl být problém v seznamování? Není to tak dlouho co byl ve zverimexu ve velké tlupě potkánků, ale ještě počká 14 dní nejméně, než bude k odběru druhý klučík .. Uvidíme 8)

Re: Mám strach ..

PříspěvekNapsal: 27 bře 2012 19:33
od mila
Neboj. Je to nedávno, co jsem seznamovala zhruba tříměsíčního potkánka s měsíčním miminkem. Starší byl od takového jakoby-chovatele, ale byl už ochočený, miminko bylo z chs. Nechala jsem je vzájemně očuchat přes mříže, pak jsem jim prohodila klícky, aby si mohli načuchat pach toho druhého a jelikož starší nevypadal nijak agresivně, tak jsem je nakonec vyndala společně. Měla jsem je oba v náručí, lezli si tam jeden přes druhého a kdyby byl nastal nějaký problém, byla bych je mohla hned oddělit. Od druhého dne byli spolu ve velké kleci a dneska jsou to velcí kámoši. Jestli čekáš druhého potkánka až za nějakou dobu,věnovala bych se zatím staršímu - hodně ho mít u sebe (já nosila staršího Fíka v kapse nebo v rukávu u mikiny, i tam občas chvíli spal), aby si zvykl na kontakt s tebou a určitě to bude v pohodě.