Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Mám strach ..

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Mám strach ..

Příspěvekod Soňa » 27 bře 2012 16:19

Zdravím ;)

Mám asi půlročního samečka (je zverimexový, nevím jak přesně je starý) a k němu si za dva týdny chystám přivézt čerstvě odstaveného chlapečka. Četla jsem tu, že se dokonce stalo, že straší potkan mládě zakousl, mám tedy strach, aby se nestalo u nás to samé :( . Samečka (většího) nemám zcela dokonale ochočeného, nechce z klece, ale ruky ani pohybů se nebojí vždy mě přijde okuskovat :). Ještě jsem ho ven z klece nepouštěla, jen ho párkrát hladila na klíně, když se nechal vzít do rukou. Vím, že je mám seznámit na neutrálním prostředí, ale nemám ponětí kde to bude možné.. Stačí vydezinfikovat akvárium, kde ten starší potkánek chvíli byl, než jsme mu dodělali klec? Nebude to přesto jít cítit , že tam někdy byl? Bojím se, aby mi kluci nezdrhli, když je budu seznamovat třeba na posteli :). Snad to dopadne dobře a kluci budou kámoši ;).
Soňa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Zverimexový - Piškotek :)
Chovatelská stanice: Potkánci So-Ja-Ka

Re: Mám strach ..

Příspěvekod womi » 27 bře 2012 16:47

viewtopic.php?f=9&t=2849
pořádně si to tu přečti.
Jak dlouho máš toho potkana ze zverimexu? máš foto? třeba není tak starý, občas se i podle fotky dá poznat aspoň to, jestli je mládě nebo dospělý
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Soňa » 27 bře 2012 17:10

Jojo to jsem čelta ;) . Piškotka mám zhruba měsíc a půl a vypadá takhle ↓↓↓

P3260259.JPG
Soňa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 27 bře 2012 17:15

No, nevím, co řeknou ostatní, ale oproti mističce mi rozhodně nepřipadá jako půlroční, spíš tak tři až čtyři měsíce, nebála abych se
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Soňa » 27 bře 2012 17:20

To máme ve zverimexu tedy loosery :twisted: tvrdili mi, že je 5 měsíců starý a já, protože jsem s potkánkama začátečník, chytla jsem se jejich odpovědi a teď to tvrdím tady :whistle: . Každopádně děkuju za odpověď ;). Takže by neměl být problém v seznamování? Není to tak dlouho co byl ve zverimexu ve velké tlupě potkánků, ale ještě počká 14 dní nejméně, než bude k odběru druhý klučík .. Uvidíme 8)
Soňa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod mila » 27 bře 2012 19:33

Neboj. Je to nedávno, co jsem seznamovala zhruba tříměsíčního potkánka s měsíčním miminkem. Starší byl od takového jakoby-chovatele, ale byl už ochočený, miminko bylo z chs. Nechala jsem je vzájemně očuchat přes mříže, pak jsem jim prohodila klícky, aby si mohli načuchat pach toho druhého a jelikož starší nevypadal nijak agresivně, tak jsem je nakonec vyndala společně. Měla jsem je oba v náručí, lezli si tam jeden přes druhého a kdyby byl nastal nějaký problém, byla bych je mohla hned oddělit. Od druhého dne byli spolu ve velké kleci a dneska jsou to velcí kámoši. Jestli čekáš druhého potkánka až za nějakou dobu,věnovala bych se zatím staršímu - hodně ho mít u sebe (já nosila staršího Fíka v kapse nebo v rukávu u mikiny, i tam občas chvíli spal), aby si zvykl na kontakt s tebou a určitě to bude v pohodě.
mila
Růžovka
Růžovka
Potkani: Fík, Píďa

Zpět na Seznamování potkanů