Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Mladší a starší potkanka

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Mladší a starší potkanka

Příspěvekod Dr.Jenny » 21 srp 2013 20:42

radši bych je zatím bez dozoru nenechávala...
já vim, že to je ti teď ukradený, ale opravdu tohle se nestává běžně... zřejmě je hodně dominantní, ta mála mohla být taky...a problém je na světě...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Sedlinka » 21 srp 2013 21:07

Už to vypadá mnohem líp. Běhají spolu po kleci a škádlí se. Škoda že jsou jen dva, mohli tam být ve třech. Myslím že problém je opravdu v tom že se ta malá nechtěla podřídit.
Sedlinka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 21 srp 2013 22:32

Njn, to se takhle špatně poznává, kdo bude a kdo nebude dominantní....to bys tam v tom zveráku musela sedět a pozorovat je nějakou dobu, ale i tak to není jistý....
Ono jim stačí, že jsou aspoň ve dvou... jak říkám, ta starší dáma tu může být třeba ještě půl roku....tý mladší pak bude cca 8 měsíců a s její povahou by pak nemusel být takový problém přidat k ní nějakou další kamarádku...třeba i nějakou už nechtěnou podobnýho věku...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 22 srp 2013 07:17

nchci být morbidní, ale není to běžné i když se to stává, ale jestli si u toho byla, můžeš to trošku přesněji popsat? říkáš, že ji vytáhla z domečku a zakousla, Kam kousla, byla naježená? Bránila se malá? Šla ji přímo po krku, nemohla to být nehoda? Ve smyslu, že ji přikousla a málá ve snaze se vytrnhout to umocnila? Je to dost důležité vědět jak se odehrálo. Navíc, máš holky ze zverimexu? Nezdálo, se,že malá by mohla být nemocná?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod womi » 22 srp 2013 07:23

Taky mě to napadlo. Ony ty myši většinou vědí, proč někoho zakousnout. Když si to vezmu, ani při seznamování dospělých samců jsem neviděla zakousnutí. Ano, potrhání, pokousání, to je běžné a časté. Ale zakousnutí ne. Občas se stane, že potkan z mimina vycítí, že by pro život nebylo vhodné/silné, tak ho zakousnou. Ale i v těch případech, kdy opravdu přijde na smrt mláděte, to bývá kolikrát nehoda, že se mimino blbě vyškubne a hotovo.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Sedlinka » 22 srp 2013 07:27

vypadali obě zdravě. Malá nejdřív do klece vůbec nechtěla. Morísková jí vytáhla z krabičky a zatáhla jí do tý klece kde si jí pak moc nevšímala. Malápak začala po kleci šmejdit a schovala se pod závěsnej domeček. Když k ní velká přišla, tak ječela jak o život. Pak jí vytáhla za ocas ven a chtěla jí povalit na záda, ale malá nechtěla. Chvilku se tam nějak přetehovaly, malá pištěla a pak to křuplo a pištění přestalo. Velká Morísková si pak tu mrtvolku odnesla do pelíšku. Pak jsem bouchla na klec a vyndala jí. Přemýšlím teď jestli to riskovat a zkusit ještě jedno malý, nebo nechat jen tohle který přijala...
Sedlinka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 22 srp 2013 07:40

Tak tohle vypadá spíš na tragickou nehodu než na zlovolné zakousnutí, ještě jestli můžeš - kde měla kousanec? nebo jak říkáš, že to křuplo, neměla zlomený vaz? Je to důležité abys měla klid,pokud šlo o nehodu, tak stará dáma je v tom nevinně a budeš klidnější. a možná si troufneš ještě na jednu. Protože jestli si ji pak odnesla, může to znamenat, že to fakt nebylo chtěné
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Dr.Jenny » 22 srp 2013 07:49

tak to vypadá, že to asi opravdu byla nehoda, jak píšou holky... mimina jsou drobný a třeba jak jí šlapala na bříško, špatně jí přišlápla i hlavu a je to, zlomenezj vaz... holka byla asi spíš jen moc hrrr, než vraždící komando... já si myslim, že teoreticky by to šlo přidat další...záleží, jak máš pevný nervy.. :smi:

edit: ha, tak chestr mě předešla...:-) chestr, ještě, že my tě tu máme... ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Sedlinka » 22 srp 2013 13:24

Kousanec měla jen jeden zhruba v místě kde je lopatka. Vaz asi zlomenej měla, ten kousanec zdaleka nebyl tak hroznej aby jí to tak rychle zabilo. Nebylo to přímo za krkem, spíš níž a zboku. Asi to ještě zkusím k tý co přežila se teď chová moc hezky. Papaj z jedný misky a spí spolu v pelíšku. Nechci aby jí ta malá moc otravovala, budu radši když bude mít někoho stejně starýho na blbnutí.
Sedlinka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 22 srp 2013 13:46

tak to opravdu vypadá na nešťastnou nehodu a ne úmysl... kdyby byla teroristka a psychopat, tak by šla i po tý druhý teď si myslim
možná bych je teď zkusila seznámit ne v kleci, ale někde na stole nebo na posteli....prostě někde, kde můžeš rychle kdyžtak sebrat tu novou malou...a zkrotit a usměrnit starou...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 22 srp 2013 13:48

Tahání za ocas, nošení po kleci apod. jsem vídala u dospělých samic už dříve, některé jsou dost neopatrné, takže miminkům způsobí drobné povrchové kousance... Připadá mně to taky jako nešťastná náhoda, ale těžko říct, neviděla jsem to. Jestli chceš k té malé kamarádku, možná by nebyl špatný nápad sehnat odrostlejší mládě (cca dva měsíce), ta už nejsou tak křehká a bezbranná a nenechají si nic líbit.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

přídání nového člena

Příspěvekod Kaciii.t » 09 kvě 2014 14:14

Ahoj, chtěla bych moc moc poprosit o radu.. Máme asi cca 2 měsíční potkaní slečnu (Jeffinu) a včera jsme jí chtěli přidat do klece kamarádku. Jeffina nikdy nebyla agresivní, je hravá, pořád běhá, bohužel my jsme pořád v práci tak jsme ji chtěli pořídit společnost. Včera jsme ve zverimexu koupili další samičku, byla maličká. Po přinesení domů jsem vyčistila klec, potom jsem mláďátko vyndala a nechala ho ať si vleze na ruku. Do druhé jsem vzala Jeffinu a přiblížila jsem je aby se seznámili. Chvilku se očuchávali a pak po ní Jeffina vyjela, kousla jí za ucho. Tak jsem malou dala do klece. Jefiina mě mezitím stačila 3x pokousat do krve (což mi nikdy neudělala), jelikož asi cítila tu malou. Tak jsme jí pak zkusili dát do klece k té malé. Chvilku okolo sebe chodili, pak ji Jeffina shodila z patra (máme 5 patrovou klec), honili se, jelikož jsem četla že se budou hašteřit tak jsem je nechala že si to třeba urovnají. To byl ale omyl, protože po pár minutách byla ta maličká tak od krve, že jsme je rozdělili a bohužel nám umřela :( Teď si kladu otázku, jestli je na přidání nového zvířete už pozdě, nebo ho Jeffina nepřijme? Opravdu jsem jí nepoznávala, dnes už je zase hodná jako vždy. Popřípadě prosím o radu, jak to udělat, aby se nevzájem nezabili a skamarádili se? Nebo to nemáme vůbec zkoušet už? Díky moc ;)
Kaciii.t
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 09 kvě 2014 16:25

co se to děje? dnes už druhá? Šla si na to asi moc rychle, i když ve dvou měsících je to ještě miminko co se seznamuje velice dobře. Po pravdě v tomto věku je to fakt neobvyklé. Je mi to líto a ani nevím jestli Ti poradit zkusit znovu pomalu, nebo nevím, sama bude neštastná.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Dr.Jenny » 09 kvě 2014 17:50

Chestr, taky nestačím zírat, co se to děje. Ale všimni si, že obojí má společný to, že byl potkánek malinký ze zverimexu.
Jinak k dotazu... Kamarádku bude potřebovat si myslím. Asi je holka docela domina a kdybys jí nechala samotnou, tak by mohla začít kousat i tebe postupem času. Asi bych jí pro příště pořídila pořádně statné mimino...buď její velikosti a nebo minimálně 100g aby měla. A když je to takováhle kousavka, tak nejdřív seznamovat na dobře přístupném místě...nejdřív neutrální půda a potom třeba přepravka nebo menší klícka, kde hned sahneš a vytáhneš je....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 09 kvě 2014 19:42

a hlavně dát jim víc času jo a vodní dělo nachystat. Vhodné jsou taková třeba stresová místa vana, sprchový kout. Tak aby Ti nemohly utéct.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů