Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Mladší a starší potkanka

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Seznamování s miminkem

Příspěvekod Síma » 15 srp 2014 17:27

Ahoj,prosím o radu. Měla jsem samičku a samečka. Sameček,ale bohužel umřel a samička zůstala sama. Teď je samičce 6 měsíců a před dvěma dny jsem si k ní pořídila měsíční miminko(samičku),aby nebyla sama. Zatím je držím každou zvlášť a snažím se o pomalé seznamování. Když je,ale dám k sobě,starší samička ji chvilku očuchává a pak na mimčo útočí(ale vážně natvrdo,kouše jí až malá piští),tak vždy musím zakročit a dát je zase od sebe. Jsou to jenom začátky nebo je to signál,že ji ta starší nepřijme? :(
Síma
Růžovka
Růžovka

Re: Mladší a starší potkanka

Příspěvekod Dr.Jenny » 17 srp 2014 19:47

a kouše jí do krve?? kde seznamuješ?? na neutrální půdě nebo v kleci?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Kimik » 17 srp 2014 20:01

Některý mrňata pištěj, i když se jim celkem nic neděje. ;) To bych nebrala úplně vážně. Kouše ji do krve nebo to vypadá, že jí chce ublížit?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Síma » 24 srp 2014 19:04

Seznamování probíhalo bez nějakých větších problémů(dávali jsme je na gauč,kde si ji starší očuchávala),(na hodinu zavřeli do společné krabice,kde se nakonec začli ignorovat),ale když jsme je dali do společné(vyčištěné a přestavěné)klece,starší ji začala napadat(asi tak 4x za den),škrábat a už ji kousla do krve. Jsou spolu v kleci už týden a útoky nepolevují. Malá se už bojí vyjít z chaloupky,protože se bojí kdy starší sleze dolů(spí v hamace) a už piští když se k ní starší jenom přiblíží. Mám ještě chvíli vydržet nebo co mám dělat??
Síma
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 25 srp 2014 22:47

znovu bych je společně dala do nějaké malé klícky nebo přepravky a tam je s vodou a jídlem nechala klidně i pár dní...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Starší a mladší skamaraďování

Příspěvekod Jan Jeníček » 01 črc 2015 17:17

ahoj mám dvě potkanice jednu rok a jednu dva měsíce ta velká tu malou nesnese tak že ji kouše až do krve když je dám k sobě. nevím co mám dělat prosím o POMOC! Třetího potkana si nemohu pořídit
Jan Jeníček
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 12 črc 2015 20:47

a jak si je seznamoval?? co všechno si zkoušel? já jen abych ti neradila něco ,co už si dělal třeba ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

dvě samičky

Příspěvekod janajana » 17 pro 2015 15:00

Ahoj,jsem tu nová,a chtěla bych vás poprosit o radu.V srpnu jsem si koupila samičku potkana,s klecí a vším vybavením v ní. Ochočila jsem ji,pouštím ji po bytě,a nedávno jsem ji koupila velkou klec. Pak jsem ve zverimexu uviděla hejno malinkých potkánků na krmení,a bylo mi jich tak líto,že jsem neodolala,a prostě jsem koupila ještě jednu samičku,jedinou,která mezi nimi byla. Dala jsem ji do původní klece s boudičkou. Velké myšce jsem udělala boudičku větší,v které ted ráda bydlí. O seznamování jsem si přečetla co jsem mohla,klece mám vedle sebe,měním podestýlku,pouštím je na dece,a starší na ni někdy skočí,někdy si jí nevšímá. Chtěla bych malou přidat do velké klece.Vyčistím ji,ale nevím prostě co s těmi baráčky.Může tam mít každá svůj,nebo jim mám nechat jen jeden? Nebo žádný? :) Děkuji za odpověd
janajana
Růžovka
Růžovka

Re: dvě samičky

Příspěvekod VOTA » 17 pro 2015 15:35

rekla bych, ze baracky muzes klidne nechat ;).. druhou samičku (tu mladsi) máš už delší dobu?
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod Kimik » 17 pro 2015 15:53

Domečky na začátek vyndej, je to pro seznamování jednodušší. Někdy se stává, že třeba malá zaleze do domečku a velká na ni nemůže, malá se potom bojí vylézt a celé to trvá podstatně déle, než když se jedna před druhou nemá kam schovat.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod janajana » 17 pro 2015 22:30

Mám ji 14 dní.Myslíš tedy přestěhovat boudičku malé myšky (Jitušky),k boudičce té velké? (Leontýnce):) Dát obě boudičky k sobě do jedné klece? Když jsem ale četla,že se má všechno vyčistit,než je tam obě dám,tak i ty jejich boudičky?
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 17 pro 2015 22:35

Naopak, boudičky vyndat a nechat je obě nějakou dobu úplně bez nich.
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod janajana » 17 pro 2015 23:01

Jak jsem četla,neobejde se to bez šarvátek. Napadlo mě,co kdybych obě klece jen k sobě připojila vchodama. Že by mohly procházet. A prohodila podestýlku?
janajana
Růžovka
Růžovka

malá a velká potkanka

Příspěvekod janajana » 22 pro 2015 22:28

Ahoj.Tak dnes poprvé jsem dala malou a velkou potkanku do jedné velké klece.Malou jsem přikoupila asi před čtrnácti dny. Venku když běhaly se už snesly.Ted ale malá visela na kleci a pištěla,a velká ji okusovala.Tak jsem vzala malou krabici od konvice,dala do ni trochu sena,a obě tam šoupla.Nechám je tam tedy aspon hodinu,a pak je vrátím do velké klece.Ale co pak,mám jim tam dát normálně jídlo,každé zvlášt,nebo dohromady? Nebo zatím nic,aby neměla velká důvod útočit? Boudičky tam nemají,jen dvě podlážky a hamak. Kdy jim budu moc klec otevřít,aby mohly běhat venku.Zítra? Aspon ta velká byla zvyklá chodit ven. Je mi té malé tak líto,nejradši bych ji pochovala a pohladila. Kdy budu moct se s ní pomazlit? Děkuji za odpověd :-)
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 22 pro 2015 23:00

Klidně zůstaň tady v tématu, nemusíš zakládat pro každou další otázku nové téma.
Jak to vypadá? Snaží se ta starší mladší nějak ublížit? Jestli ne a všechno je v pohodě (malá se taky nijak moc nebojí), tak jim prostě dej jídlo normálně dohromady, nech je v klidu, a když to bude v pohodě, tak se k nim chovej jako normálně, velká klidně může jít na procházku, malou si vyndej a mazli (nebo je mazli klidně obě dvě najednou), po pár dnech jim můžeš vrátit domeček. To, že malá bude trochu pištět nebo viset na mřížích, je naprosto normální, starší bude možná trochu dorážet, ale to by se všechno mělo brzy srovnat.
Kimik
Moderátor
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů