Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Mladší a starší potkanka

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Mladší a starší potkanka

Příspěvekod janajana » 22 pro 2015 23:19

Děkuji za odpověd. Ještě pořád je mám v krabici.Velká se snaží prohlodat,a malá nevím.Nechci je zatím odkrývat. I když,jsou tam už asi hodinku,tak bych je mohla zkusit šoupnout do klece,vid :-) V kleci ji starší kousala,ale ne do krve.Malá ale naříkala,padaly z ní bobečky,no kámen by se ustrnul.:-( Tak jsem je dala k sobě,a ted trnu co bude,až je tam zas vrátím. Já snad ani nepůjdu spát :-)Ted je v krabici ticho,ani jedna nedutá...
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod janajana » 22 pro 2015 23:35

tak jsou ve velké kleci.Dala jsem tam i tu krabici co v ní byly.Dala jsem ji na bok,a nechala otevřenou. Malá v ní sedí,a velká běhá po kleci.Dala jsem jim tam tedy misku s jídlem,a vodu. Malá ale nejí,jen ta velká.. Ta je v pohodě :-)
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 23 pro 2015 09:07

Neboj, malá si zvykne, to, co popisuješ vypadá na naprosto běžný průběh seznamování. Jenom vydrž a už je neodděluj, pak by musely se seznamováním začít zase od začátku.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod janajana » 23 pro 2015 15:10

tak od večera se nic neděje.Malá stále sedínahoře v krabici,a velká sedí dole na dně v seně. Vůbec k sobě nešly,tedy žádná šarvátka nebyla.Tedy zatím :-)Asi v půli klece v patře mají napáječku,misku s vodou a misku se zrním,kterou velká vysypala,a ted se válí dole v kleci. Malá nejedla,nepila,nehnula se z místa:-( Neměla bych ji vyndat,a někde stranou ji dát najíst a napít?
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 25 pro 2015 05:45

je to normální miminčí reakce, neboj ona sleze když bude mít žízen nebo hlad. Třeba vyčka až velká usne. A nevyděs se když se najednou ozve šílený pískot. Neděje se vražda, možná zjistíš, že malá řve a velká před ní jenom stojí a nic nedělá.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod janajana » 29 pro 2015 18:55

tak jsi měla ve všem pravdu :-) Malá dnes běhala po celé kleci,když velká chrupala v boudičce. A včera večer pištěla,a nic se nedělo,jen před ní velká stála. :-)
Tak doufám,že je nejhorší za nimi,i zamnou :-) V neděli jsem měla obě puštěné venku celé odpoledne až do večera. Velká si běhala,a malá je takový mazlík,ta byla pořád u mě.Bud na rameni,nebo pod tričkem,prostě pořád kolem mě. Jenže večer,nebo spíš v noci,když jsem je dala opět k sobě,začala mela.Velká ji nedala pokoj,okusovala ji,dorážela,malá naříkala,a já jsem z toho byla opět na mrtvici. :-) Vše se opakovalo od začátku.Před tím už byly v pohodě,chvilku i spolu spaly. Musela jsem malou vyndat,a dát do malé klece. Ve tři ráno,už mi došly síly velkou pořád okřikovat. :-( (tedy v rámci možností..:-) )
Druhý den jsem udělala ještě jednu boudičku z nanukového dortu,dala do ní seno,malá si tam zalezla,a jako by se nikdy nic nedělo. Od té doby se zas můžou. :-) Jen se k sobě netulí,jsou jak pavlačové drbny,boudičky vedle sebe,a z nich koukají dvě myší hlavičky. :-) Asi jsem je před tím pustila na moc dlouho ven,a odvykly si od sebe. Tak ted už je pouštím jen na chvíli :-) Byla bych ráda,kdyby se jednou daly dohromady,proto jsem malou koupila,aby se velká necítila sama.. :-)
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 30 pro 2015 17:39

jestli se to děje po pouštění, tak je nech aspon celý den a noc v kleci. A neodděluj je, protože skutečně to zaače vždy nanovo. Chce to pevnější nervy a pamatuj, dokut neteče krev je to OK. Drž se neboj vše sa za chvíli urovná. Nekecej jim do toho. Jenom sleduj.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod janajana » 04 led 2016 21:38

tak už se snad moje myšky seznámily. Sice spolu nespí,ale ani se už neperou. Neměla bych jim nechat jen jednu boudičku,aby se trošku víc skamarádily? Taky jsem si myslela,jestli bych neměla koupit ještě jednu,nebo dvě myšky,když už jsme ted v tom seznamování.Snad by to šlo lépe,než třeba za rok. Chtěla bych to kvůli tomu,aby mi zas pak nezůstala jedna opuštěná myška,až mi jedna odejde. :-( I když mám pocit,že si stejně každá žije po svém. :-)Jenže kde by pak spaly? Už ted mám v kleci dvě boudičky,to by se nastěhovaly k velkým myškám? Nebo by spaly na dně klece? Neumím si to nějak představit. Ted jsem to vyřešila další boudičkou,ale chtěla jsem,aby se k sobě tulily.To už asi nebude.Ptám se proto,jestli se pak nemůže stát,že tu budu mít 4 singl myšky,každou v jiném rohu,a na sebe pištící.. :-)
janajana
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Seznamování potkanů