Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

seznamování

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

seznamování

Příspěvekod lliijjoonn » 01 zář 2010 15:55

mame asi 2mesice stareho potkana a rozhodli jsme se poridit mu brachu.vim,jak by se meli seznamovat,tedy menili se v kleci a prepravce a byli vedle sebe,aby si zvykli na svuj pach a parkrat uz sli k sobe,starsi vzdy mladsiho parkrat hodi na lopatky,ten se necha,jenze pak spolu uz ,,nemluvi''...proste maly vzdy zaleze do domku a starsi tam pak odmita vlezt a v zadnem pripade si spolu nehraji nebo tak,jako by tam ten druhy nebyl a ten maly ani nevyleze z domku kdyz je u nej ten starsi.zaprve mam dotaz,jestli kdyz uz se to asi ctyrikrat opakovalo by mohli zustat spolu aniz by se zabili nebo mam jeste pockat a pak...budou z nich vubec nekdy kamaradi,budou spolu ,,mluvit''??zda se mi,ze tim,ze ten starsi je na maleho tak tvrdy nam to trosku znemoznuje ochoceni toho mladsiho (je ze zveraku)...no maleho mame jen par dni,tak snad se zadari...
lliijjoonn
Růžovka
Růžovka
Potkani: Alex Chicco,Wiki (Viktor)

Re: seznamování

Příspěvekod womi » 01 zář 2010 16:29

V prvé řadě, vyndej domeček, nech jim tam jen hamaky, aspoň prvních pár týdnů, než budeš mít prcky natolik ochočené, aby za tebou z domečku vylezli. A za druhé, nech je normálně spolu, uvidíš, že do pár dní budou kámoši. Někdy to pár dní trvá, než si na sebe zvyknou :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod lliijjoonn » 01 zář 2010 18:33

njn ale to bude trosku problem,starsi na zavolani vyleze nebo aspon kdyz se necim susti:D ale kdyz vyndam domek,do hamaku se nedostanou,je zaveseny nahore v kleci a vylezou na nej jen ze strechy domecku...:-/ kazdopadne pred chvili uz spali v jednom domku ikdyz s radnym odstupem:D mam fakt jedinou starost a to o ochoceni toho mladsiho,kdyz je porad takovy bojacny,starsiho jsme ochocili za par dni a tenhle ma porad moc strach:( je mozne ze je to tim ze je ze zveraku?a co teda s tim?:(
lliijjoonn
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 01 zář 2010 19:15

máš je v kleci nebo v terárku? pokud jsou v kleci, neboj se, že by nevylezli až nahoru. a nebo jim dej hamak níž :smi: ale určitě vezmi domeček. Kor, jestli je malý ze zverimexu, tam jsou potkani od množitelů a nikdo se s nima nemazlí, takže nejsou zvyklí na ruku. Když má mimino domeček, hledá v něm útočiště a nemusí chtít vylejzat. já třeba domeček dávám až potkaním důchodcům, mladé myši mají hamaky, košíčky a kostky (kostky moc nedávám ani miminům. Co jsem ochotná dát za domeček, je sputni, protože je otevřený ze všech stran. Fakt se nemusíš bát, že by po mřížích nevylezli do hamaku :up: A co se týče ochočování, měj ho co nejvíc u sebe, pod tričkem, v kapuce..... hodně na něj mluv a když je hodný, klidně mu dej nějakou mňamku, bude si pamatovat, že ruka nosí mňamky a pomlže to s ochočováním

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod lliijjoonn » 01 zář 2010 19:38

ok,no...teda dam na radu:) popravde je priteluv,ja mam toho starsiho a chtela bych aby si privykl spis na nej,ale ten tady ted dva dny zase nebude,chci samozrejme aby byl zvykly u kazdeho ale co se tyce starsiho,toho jsem ochocovala ja,pritele ma taky rad,ale ke me prilnul vic....a ,,nechci'' aby to tak bylo i u toho mladsiho:(
lliijjoonn
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod lliijjoonn » 02 zář 2010 07:12

tak přináším výsledky po první noci...díky ti,Womi!!:D vyndala jsem jim domek a rano se vzbudim a co nevidim ti dva se po sobe vali,hrajou si,lezi spolu v hamacku a maly dokonce pri otevreni klece taky vylezal!!:))) diky bohu!!!:))
lliijjoonn
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 02 zář 2010 07:17

Super :up: Hlavně jim teď ten domek nevracej, aspoň měsíc :up:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod lliijjoonn » 04 zář 2010 10:44

jj to jsem pochopila,ale uz si spolu hrajou,spinkaji spolu:) nekdy vyfotim:P
lliijjoonn
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod lenka.lenka » 09 zář 2010 00:05

Ahoj,chtěla bych se zeptat mám půlroční holčičku a chtěla bych ji pořídit kamarádku.Mám strach,že ji ale už nepřijme a ani nevím jestli ji mám potom dát hned k ní do klece nebo je mám seznamovat postupně,jako že třeba se uvidějjen na posteli a tak a byly by jinak zvlášť?
lenka.lenka
Růžovka
Růžovka

Zpět na Seznamování potkanů