Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Mimi nebo bráška k Nestíkovi?

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Mimi nebo bráška k Nestíkovi?

Příspěvekod ko4kaM » 27 črc 2010 18:01

Ahoj, omlouvám, se že tu furt zakládám nějaký témata a tak, ale mám dilema a potřebuju více názorů. Přeci jen, víc hlav, víc ví, ne? :D

Jak víte, mám 4 měsíčního kluka Nestíka a jelikoš jste mě tu ukecali, že prostě nemůže zůstat sám, tak bude mít kámoše. Teda až se vylíže z tý pneumonie... :roll: Mám tu nadřeknutý u Ajky mimi - kluka z NL, který by ke mně docestovalo 22.8. To už bude mít Nesťa něco přes 5 měsíců. Mimi bude mít měsíc nebo dva. Ale teď dva dny mě Kiminka ukecává, abych si vzala k Nestíkovi jeho brášku z vrhu, který se jí uvolnil. Mimi i brášku si vzít nemůžu, tatínek řekl, že tu přežije max dva krysáky. Takže mi poraďte, bylo by lepší k Nestíkovi mimi nebo bráška z vrhu? Asi bych potřebovala prakticky poradit, co by bylo jednodušší vzhledem k seznamování. Nevím, jestli by se brášci vzhledem k věku okamžitě nezačali hádat o post šéfa. Probíhalo by "seznamování" brášků jako s cizím samečkem nebo by se poznali? Navíc je bráška k odběru prakticky hned a Nestík není doléčenej. Mimi až na tom konci srpna, ale to už bude Nestík starší, i když by možná mládě přijal jednoduššeji než stejně starýho kluka nebo mládě stejně? Tož raďte, budeme i s Kiminkou rády :whistle:
Člověk se stává navždy zodpovědný za to, co k sobě připoutal... Antoine de Saint- Exupéry
ko4kaM
Skákavka
Skákavka
Potkani: Jůlina, Lumpína

Vzpomínáme: Frodo, Čaký, Mikita-Myš, Krtek, Mortyša

Re: Mimi nebo bráška k Nestíkovi?

Příspěvekod LejdyTerr » 27 črc 2010 18:10

Já nejsem extra zkušená, ale vzala jsem si 2 brášky z vrhu a jsou to miláčci, i když se pořád perou. To je normální, hádají se o post "šéfa". Ale spinkají spolu a skvěle se snášejí. Co jsem četla v příručkách a knihách, tak nejlepší je k sobě dát bratry. Navíc budou stejně staří, takže nebude takový problém. Já bych brala brášku, aspoň Kimince nezbyde a ty budeš mít stejně staré potkánky :loveit:
LejdyTerr
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: -
Senegal van Rattenburg - Čiky (*4.6.2010,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2011, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod ko4kaM » 27 črc 2010 18:19

LejdyTerr píše:Já nejsem extra zkušená, ale vzala jsem si 2 brášky z vrhu a jsou to miláčci, i když se pořád perou. To je normální, hádají se o post "šéfa". Ale spinkají spolu a skvěle se snášejí. Co jsem četla v příručkách a knihách, tak nejlepší je k sobě dát bratry. Navíc budou stejně staří, takže nebude takový problém. Já bych brala brášku, aspoň Kimince nezbyde a ty budeš mít stejně staré potkánky :loveit:

dík za názor :up: já mám jen obavy z věku jestli se za tu dobu co jsou od sebe neodcizili a dva stejně staří samci, aby se mi tady nezačali automaticky mastit :roll: Kiminika by určitě někoho našla, kdo by si ho vzal :D Jen teď zvažuju možnosti co by bylo lepší a rozumnější :whistle:
Člověk se stává navždy zodpovědný za to, co k sobě připoutal... Antoine de Saint- Exupéry
ko4kaM
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod ko4kaM » 27 črc 2010 18:19

někdo dál? :)
ko4kaM
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod LejdyTerr » 27 črc 2010 18:26

Tak seznamovat je budeš muset stejně :lol: . No, třeba ti někdo poradí lépe ;)
LejdyTerr
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: -
Senegal van Rattenburg - Čiky (*4.6.2010,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2011, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 27 črc 2010 18:27

Další pán na holení? :smi: :lol:

Se seznamováním musíš počítat v obou případech, 4 měsíce není až tak velký věk na to, aby si na sebe dva stejně staří potkani nezvykli. Myslím, že by to nemusel být velký problém. Možná si na sebe už nebudou pamatovat, protože potkani docela rychle zapomínají na členy své smečky, nicméně bych to já osobně asi zkusila s bráškou. Už jenom kvůli tomu, že je to bráška. :)
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Hayam » 27 črc 2010 18:28

Já nemám kluky, takže objektivně neporadím. U samiček jsem u dospělých mezi sebou nezaznamenala problémy, ale u chlapůj e to jiné. Jak dlouho máš Nestíka? Jestli se po té době poznají, nebo nepoznají nevím. Ale někdo tu na fóru psal, tuším Womi, že je lepší dospělé chlapy od sebe na dlouho neoddělovat, protože odděleného by pak už smečka nemusela přijmout. Jak je to v této situaci, nevím. Počkala bych si, co ti tu napíšou zkušené klučičí majitelky/majitelé (ti 3 a půl chlapa, co jsou na fóru se taky počítají).
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod ko4kaM » 27 črc 2010 18:30

LejdyTerr píše:Tak seznamovat je budeš muset stejně :lol: . No, třeba ti někdo poradí lépe ;)

tak s tím počítám, spíš nevím co by bylo jednodušší :D
ko4kaM
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod ko4kaM » 27 črc 2010 18:31

Krysa Vasilisa píše:Další pán na holení? :smi: :lol:

Se seznamováním musíš počítat v obou případech, 4 měsíce není až tak velký věk na to, aby si na sebe dva stejně staří potkani nezvykli. Myslím, že by to nemusel být velký problém. Možná si na sebe už nebudou pamatovat, protože potkani docela rychle zapomínají na členy své smečky, nicméně bych to já osobně asi zkusila s bráškou. Už jenom kvůli tomu, že je to bráška. :)

no jo, další pán na holení :D
já nemůžu brát jen že je to bráška, ač by to vypadalo asi hezky :whistle: holky nezlobte :D
ko4kaM
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod ko4kaM » 27 črc 2010 18:32

Hayam píše:Já nemám kluky, takže objektivně neporadím. U samiček jsem u dospělých mezi sebou nezaznamenala problémy, ale u chlapůj e to jiné. Jak dlouho máš Nestíka? Jestli se po té době poznají, nebo nepoznají nevím. Ale někdo tu na fóru psal, tuším Womi, že je lepší dospělé chlapy od sebe na dlouho neoddělovat, protože odděleného by pak už smečka nemusela přijmout. Jak je to v této situaci, nevím. Počkala bych si, co ti tu napíšou zkušené klučičí majitelky/majitelé (ti 3 a půl chlapa, co jsou na fóru se taky počítají).

Nestíka mám od 14.7. doma, jsem ráda za každý názor ;)
ko4kaM
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Kiminka » 27 črc 2010 18:35

Já teda opravdu nevím ... :)
Kdyby ses rozhodla pro Edgarka,mohla bych ti ho tu podržet až se Nestík zotaví,de o to aby se pak přijmuli,přeci jen čím déle to je,aby nebyly problémy.
Jinak zas když vemeš prcka tak je taky spousta výhod ...
Holt je to na tobě,ale třeba ještě někdo poradí ;)
Kristýna Kišelová / CHS Utínka

http://www.chs-utinka.estranky.cz

Kluci: Luther , Quak z TazManie , Don of Utínka , Alonzo of Utínka , Boris z TazManie , Simír , Wild Wild West of Smeagolie , Jimmy , Malý Sir Lord Kevin , Otík
Holky: Lady Lottie , Madelaine , Hermiona , Dendy of Utínka , Coffee of Utínka , Fanny , Aymee of Utínka , Světlanka , Valentýnka , Ovečka
Opustili nás: Jůdlík z Potkanova , Justin , Chris , Charlie , Carlos de Caldera , Adélka , Braxy of RatSystem
Kiminka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kluci: Gucci of Utínka , Gyros of Utínka , Luther , Quak z TazManie , Don of Utínka , Alonzo of Utínka , Boris z TazManie , Simír , Wild Wild West of Smeagolie , Jimmy , Malý Sir Lord Kevin , Otík
Holky: Gouí of Utínka , Ginger of Utínka , Lady Lottie , Madelaine , Hermiona , Dendy of Utínka , Coffee of Utínka , Fanny , Ovečka , Světlanka , Valentýnka , Aymee of Utínka
Chovatelská stanice: Utínka

Příspěvekod ko4kaM » 27 črc 2010 18:39

Kiminka píše:Já teda opravdu nevím ... :)
Kdyby ses rozhodla pro Edgarka,mohla bych ti ho tu podržet až se Nestík zotaví,de o to aby se pak přijmuli,přeci jen čím déle to je,aby nebyly problémy.
Jinak zas když vemeš prcka tak je taky spousta výhod ...
Holt je to na tobě,ale třeba ještě někdo poradí ;)

uvidíme, uvidíme, jak se to vyvine, asi budu potřebovat chviličku na rozmyšlenou, ale i kdybych si ho nevzala já, tak nevěřím, že by ti ten roztomilej čumáček doma zůstal dlouho ;)
ko4kaM
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod womi » 27 črc 2010 18:43

nejjednodušší by bylo, kdybyste je zkusili spolu pustit, co by udělali. A kdyby to neklaplo, vzít si miminko. Já mám doma kluků dost a každej je jinej, jeden se v roce a půl snese s kýmkoliv, další v půlroce málem zakousnul mimino, další ve dvou letech dvě mimina v pohodě přijal. Třeba Faramir se mi od 5 měsíců ježí pokaždé, když cejtí cizího potkana, naopak armin a remus, oba přes rok staří teď přijali dvouměsíční mimino. Je to risk v obou případech, každopádně nevěřím, že by si na sebe pamatovali. Měla jsem co dělat, abych dva potkany po týdnu zařadila zpět do smečky. Radím zkuste brášky spolu někde venku pustit, když to klapne, ber ho, když to neklapne, zkus miminko.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod ko4kaM » 27 črc 2010 18:47

womi píše:nejjednodušší by bylo, kdybyste je zkusili spolu pustit, co by udělali. A kdyby to neklaplo, vzít si miminko. Já mám doma kluků dost a každej je jinej, jeden se v roce a půl snese s kýmkoliv, další v půlroce málem zakousnul mimino, další ve dvou letech dvě mimina v pohodě přijal. Třeba Faramir se mi od 5 měsíců ježí pokaždé, když cejtí cizího potkana, naopak armin a remus, oba přes rok staří teď přijali dvouměsíční mimino. Je to risk v obou případech, každopádně nevěřím, že by si na sebe pamatovali. Měla jsem co dělat, abych dva potkany po týdnu zařadila zpět do smečky. Radím zkuste brášky spolu někde venku pustit, když to klapne, ber ho, když to neklapne, zkus miminko.

to není špatnej nápad...
ko4kaM
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod kowkuska » 27 črc 2010 18:54

Treba to každopádne najprv vyskúšať na "nečisto" .. Edgarka by si si zobrala na jeden deň domov skúsila ho zoznámiť na neutrálnom území s Nestíkom a uvidíš. Ak to neklapne tak to rovnako vyskúšaš s miminom :up:

Ja som takto raz zoznamovala adoptíka Cottoša.. všetci traja boli vyše polroční,ale nezhodli sa. Cottoško býva sám,ale jemu to tak vyhovuje. Naopak Harvy a Smokey čo sú od seba od malička - sú plne socializovaní nemali problém prijať miminko ani vo veku rok a pol ;) Zdá sa všetko je len o tom ako ten daný potkan žije,že či stojí o samotu len s paničkou alebo naopak chce aj "brata" do klietky :loveit:
Bongo Amon Burizon Grepík
http://the-rats.weebly.com/
kowkuska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bubáčikovia:

Harvy of WinnieRat

Domennico-Tweedledee SunnyRat

Bongo Mišík

Amon de JaneLau

Burizon de JaneLau

Za dúhovým mostom: