Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Seznámení dvou samců - 3 a 6 měsíců

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Seznámení dvou potkanů

Příspěvekod Kometa » 08 čer 2009 16:16

xxxwoman píše: Mě se zdá, že ti moji pištěj už jen kvůli tomu, abych je šla pomazlit.
:lol:

Mně se seznámily poměrně hladce (2 samičky, rok a rok a půl), beze rvačky, jen s mírným skákáním po zádech, otáčením na zádíčka a velmi komicky vypadajícím nakopáváním. Ale od té doby už se párkrát docela ostře chytly - Adélka, jak se ještě trochu bojí, občas obsadí strategický tunel spojující klece a výběh a nevím proč, ale odmítá Šmoulu pustit skrz (asi je jí jen nepříjemný, že by přes ní lezla). Takže se mi pak naskýtá vtipnej pohled na potkaní chumel vspříčený vrouře a nepříčetně kvičící. Ale to už si holky musí ujasnit samy.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod saarkaa » 08 čer 2009 16:31

ten muj mladsi azse kdyz dostane pres cumak tak si sedne do rohu do patra a boji se kamkoli jinam..mam pocit ze spolu bojují jen uplne na zemi na podestylce kde jsou misky a kvetinace. Bojim se ale jeste ej nechat u sebe a odejit do skoly treba, takhle na ne sem tam houknu a zklidni se
saarkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 08 čer 2009 17:07

POkud se neperou do krve v době, co ty jsi doma, tak pravděpodobně nebudou dělat horší věci v době, kdy ty tam nebudeš. Zkus je nechat si to vyřčíkat bez toho, aniž bys na ně nějak houkla, prostě jim do toho zkus nezasahovat a uvidíš, jak se budou chovat. A když jsi doma, jsou spolu v kleci? nebo ještě pořád neutrální místa? Pokud už jsou v kleci, neoddělovala bych je, pokud to nebude bezpodmínečně nutné - stejně si to vyříkat musí :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod katelyn » 04 srp 2009 13:56

já když jsem kluky seznamovala (jeden měl 2-3 měsíce- Akim, druhý mladší- Remy) tak se párkrát prohnali, Remy Akima dokopal, protože je sice mladší, ale zdá se mi rozumnější, za to Akim byl děsný trdlo, ale pak to šlo a za chvíli už spali na hromádce :) teď jsou na sobě závislý a neudělali by bez sebe ani krok :D
katelyn
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lady, Akira, Roxanne a Safira

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 18 led 2010 11:30

Začínám postupné seznamování Normíka se smečkou a začínám Bubáčkem přepravkovou metodou, můžu dát potkanům do přepravky jídlo nebo jenom pití?
Když tam budou celý den, aby neměli hlad, ale zase aby jednomu z nich neruplo v bedně a nechtěl jídlo bránit. :smi:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod chesterfield » 19 led 2010 08:00

nedávala bych nic, přepravkové seznamování jsem řešila tím, že jsem jim dávála pít a žrát mimo odděleně.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod saarkaa » 01 bře 2010 22:07

ted seznamuji nove dva potkany a ti se sice tak hodinku snaseli ale po hodine na sebe vlitly a tekla krev na obou stranach..co s tim?:(
saarkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 02 bře 2010 11:09

Jak jsou staří?
Co si navzájem udělali?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kimik » 02 bře 2010 11:54

A taky třeba popiš, jakým způsobem jsi je seznamovala.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: Seznámení dvou samců - 3 a 6 měsíců

Příspěvekod čiperka » 19 říj 2011 09:48

Mám taky problém. Seznamuju tři samce:
Urbo 4 měsíce - po úrazu při přidávání ke klukům strávil asi měsíc v kleci sám
Agogo 2 měsíce - odřeknuté mimčo z načich áček
Ezík 3 měsíce - fuzz který přišel před týdnem
Urbo a všichni kluci z našich áček bydleli spolu. Vše probíhalo bez konfliktů. Agogo se s Ezíkem seznámil bez problémů, Urbo si ho na neutrální půdě nechal lozit po hlavě, spali spolu, ale ve vyčištěné a předělané kleci ho hned kousnul. Urba jsem dala na samotku.
Po vyléčení kousance jsem zase opatrně seznamovala, což se nakonec povedlo a tři dny byl v kleci klid. Urbo dokonce slezl z nejvyššího hamaku a hlavou postrčil Ezíka který se tam nemohl vyškrábat. Pak tam leželi spolu. Jenže včera večer se porvali a Ezík z toho vyšel o obrovskou tržnou ránou v oblasti ledvin až stehna.
Nevím co se mezi nimi mohlo stát - rvačky byly ve více klecíc a z mého pohledu bezdůvodně, ale nikde nedošlo ke zranění. Hlavně ale nevím jestli později seznámení opakovat - do toho už se mi nechce, nebo nechat jednoho samotného, příadně k němu přidat samce z jiné skupiny. Mám ještě další dvě klece kluků po 4 a 2, ale všichni jsou puberťáci a v každé kleci se někdo rád pere. Ale v té skupině čtyř mám jednoho flegmoše, tak možná toho dát s tím sirotečkem??
čiperka
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: ChS Od Chiperky

Příspěvekod Pepinie » 19 říj 2011 10:07

pokud se jedná o tržnou ránu bude to nejspíše nehoda...se šarvátkama prostě počítat musíš a když to není vyloženě útok jednoho na druhého zubama a je možnost, že to fakt bylo drápem, já bych je nechala furt spolu...
u nás taky takhle došlo k dost hluboké tržné ráně, ale to jen proto, že jedna chtěla druhou přidržet na zádech aby ji mohla pořádně očichat a druhá se jí prostě vyškubla a bylo to...řevu jak blázen, ďoura jak do pekla, ale pak už zase nic...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod čiperka » 19 říj 2011 11:37

No právě že dráp se zapíchl u ledvin a směrem na stehno to slábne. U seznamování žádné převracení na záda nebylo a Ezík se po tom kousanci Urba vyloženě bojí. Tak je možné že zpanikařil a vyškubl se.
Měla jsem s Urbem všechny kluky z áčka. Všichni mu lozili po hlavě... a nic. A to jsem je tam dala sotva 5 týdenní. Tak to prostě nechápu.
No alespoň že ta rána vypadá líp a už se tak neotvírá.
Díky
čiperka
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: ChS Od Chiperky

Příspěvekod Chodec » 26 kvě 2012 21:00

Chtěla bych poprosit o radu zkušenější ;) ...máme doma dva pětiměsíční kluky, zcela bezproblémové, neútočí na sebe ani na lidi. Jsou zvyklí na lidi, cestování, psa. Chceme pomoct nalezenému potkyšovi, co se ho tady na fóru snaží nálezce udat. viewtopic.php?f=22&t=9099
Je to asi dvouměsíční sameček, co ale není zvyklý na společnost a asi ani moc na lidi. Myslíte, že to půjde? Je lepší nového prcka nejdřív zvyknout si na nás a pak teprve začít se seznamováním na neutrální půdě. A mám je seznamovat zvlášť (bojím se, aby pak nešli dva na jednoho)...? Jsem vděčná za jakoukoli radu.
Chodec
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lukáš a Tomáš

Příspěvekod chesterfield » 27 kvě 2012 11:57

klucí jsou ještě mladí, nemělo by to dělat problémy, ale pro jistotu bych zkusila seznamovat na neutrální půdě v jiné mítnosti, jestli to jde než kluci běhají. Někdo používá vanu - hlavně v Německu, mne se to zdá až příliš stresující. Ideální je postel nebo gauč, kde budete mít o všech přehled a malý nebude mít možnost případně utéct a zalezt na nedosupné místo. Je prima, že klučí nade nejenom domov ale i kamarády.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Chodec » 27 kvě 2012 20:00

A máme je zkusit pustit všechny najednou, nebo seznamovat zvlášť? A nevadí, když je třeba den necháme v oddělených klecích ve stejné místnosti, případně klece prohodíme, aby si zvykli na svůj pach a pak je teprve zkusit pustit spolu? Pročetla jsem si tu některá témata o seznamování a přijde mi, že pokaždé je tam trochu něco jiného...
Chodec
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lukáš a Tomáš

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů