Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Seznámení dvou samců - 3 a 6 měsíců

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Seznámení dvou samců - 3 a 6 měsíců

Příspěvekod Zzuzka612 » 27 kvě 2012 20:10

Já bych ho s nima pustila na neutrální místo hned po příchodu (respektive v den přinesení) dělám to tak s mimčama co donesu pokud tedy nejsou z pochybných podmínek a nejsou nejdříve v karanténě...
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 28 kvě 2012 07:05

no to pokaždé něco jiného je protok, že to každý jinak dělá a hodně závisí na povahách myšáků. Je nutné si z toho vybrat a pak modifikovat způsoby seznámení podle reakcí kluků. Pokud jsou v pořádku tak je lepší ten první den hned na neutrální území. Klece v jedné místnosti prohození to vše je v pořádku.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Chodec » 30 kvě 2012 12:03

Myšáka jsem dneska donesla domů. Přijde mi, že kýchá a hlasitě funí/vrká (?), ale jen když ví, že jsem poblíž. Může to mít ze stresu? Klučina, co mi ho dával, mě ujistil, že u něj nic takového neměl, jen po přinesení prý chvíli kýchal.Po cestě neměl kde nastydnout. Mám ho stresovat návštěvou veterináře, nebo počka, jak bude vypadat zítrat? Seznamovat asi stejně nebudeme, dokud nebude myšák vypadat v pohodě.
Chodec
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lukáš a Tomáš

Příspěvekod Kimik » 30 kvě 2012 12:26

Já bych ho nechala trochu odpočinout, ať se rozkouká a v dalších dnech uvidíš, jak se mu daří. Jestli to není nějaké opravdu akutní, tak bych ho k vetovi nebrala.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod nevi » 30 kvě 2012 12:27

Potkani špatně snáší změny. Nech mu dnešek na aklimatizaci...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Chodec » 31 kvě 2012 21:09

Tak myšák se za noc zlepšil o 100%. Teď už jen občas prskne...spíš při seznamování ho kluci skoro ignorují. Myšák většinou píská už na deseticentimetrovou vzdálenost a kluci vypadají, že jim to za ty nervy nestojí a odcházejí. Občas si na ně i docela dovoluje. Kluci se drží u klece a ani se nechodí moc probíhat. Bojím se je ale dát do klece najednou, aby nebyli agresivní při bránění svého území. Jinak myšula je strašlivý mazel, vydrží u nás i přes dvě hodiny v kuse, to naše myši nikdy nedělali...jen teď ještě řešíme ten jeho zkrácený ocásek. Za noc se mu objevil na konci pahýlku škrábanec. Kluci mu to podle mně neudělali, v kleci se snad taky o nic škrábnout nemohl. Je možné, že se z nervozity nějak škrábl sám? Není to žádné drama, ranku jsme vymyli a vypadá dobře...
Chodec
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Chodec » 03 čer 2012 10:19

Prosím o radu. Seznamování nám asi moc nejde...kluci nováčka spíš ignorují. Zkoušeli jsme neutrální území (naše postel, vana), tak i rajón kluků (obývák, gauč), ale malej začne pištět ještě dřív, než se ho kluci dotknou a oni to většinou vzdají a odejdou (seskočí z postele, vyskočí z vany, v obýváku se vrátí do klece). Seznamujeme od středy 2x-3x denně, kluci si ho vetšinou očichají, asi 3x byl otočený na zádíčka a jednou musel strpět oštípávání chloupků z břicha. Nekousli ho, jen ho sem tam boxnou.
Jak jsem psala, spíš se ignorují a nikam to nespěje. Máme vydrhnout klec a zkusit je tam strčit? Nebo je to zatím krátká doba? Teď jsme prohodili klece, ale kluků je mi v té pidi kleci líto...
Chodec
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod PxNxDx » 26 čer 2012 10:29

pokud ho ignorujou, tak bych se nebála, že by mu v kleci ublížili. Vydrhnout klec a šoupnout je tam všechny ;)
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod womi » 26 čer 2012 11:06

a šoupla bych je do holoklece, max. jeden hamak. A klidně do té malé. Stresové prostředí sbližuje.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Chodec » 27 čer 2012 21:21

Díky za rady...oni nám ruply nervy a myšáci putovali do vydrhnuté klece docela rychle. A kromě jednoho ošklivého škrábance doteď žijí, tak to asi dopadlo dobře :whistle: (ale ty nervy ze začátku při každém vypísknutí...). Jenom společné venčení nám ještě úplně nejde, prcek na velké při probíhání útočí, schytává za to vytrhané chloupky a schlíple utíká do klece. Snad se to časem taky srovná.
Chodec
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 03 črc 2012 16:54

srovná, neboj
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Předchozí

Zpět na Seznamování potkanů