Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Seznámení dvou samců - 3 a 6 měsíců

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Seznámení dvou samců - 3 a 6 měsíců

Příspěvekod saarkaa » 06 čer 2009 09:59

Ke svýmu pul ročnímu klukovi jsem si ted koupila z chovné stanice druhyho asi o tri mesíce mladšího. Snažím se je dávat k sobe na neutrální půde, vždycky je psutim na postel nebo tak. Chvíli si se navzájem nevšímají ale po chvíli se vzdycky do sebe pustí. Vím ze ten starsi by ho mohl profackovat aby vedel kdo je v kleci pan, ale ten malej vzdycky kvičí a ja se ho hrnu zachranit, bojim se zemu neco udela.Pritom neni o tolik mensi. Ale bojim se, ze se takhle rvat budou porad a ja je nebudu moct dat k sobe do klece. Máte s tím nekdo zkusenost?diky
saarkaa
Růžovka
Růžovka

Re: Seznámení dvou potkanů

Příspěvekod Kometa » 06 čer 2009 10:25

Opravdu je postel neutrální území? Většina z nás na postel naopak malé potkánky pouští často.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod saarkaa » 06 čer 2009 10:34

no toho malyho jsem na ni samotnyho nepoustela, vzdycky jen i s tim druhym...oni prave jsou skoro stejne velci tak si asi ten mladsi vic dovoluje
saarkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 06 čer 2009 10:46

Prát se budou, dokud nevyrostou, jsou to malí kluci - jinak ti malí prostě řvou, to proto, aby jim dospělý neublížil. Takže pokud se jen fackují, povalují se na záda a nejsou si vyloženě po krku, tak nezasahuj.
Teď koukám, že ten druhý má tři měsíce - z vlastní zkušenosti, ač je se samicemi, tě budu muset varovat, patrně mu to zůstane nafurt :-) někteří potkani jsou zticha a jiní začnou ječet, jakmile jim druhý šlápne na ocas
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod saarkaa » 06 čer 2009 11:00

To je práveono ja nidky nevim jestli mu vazne ublizuje enbo to je jen histerka:)))...on ho vzdycky povali na zada s ja envim jestliho kouse ale rozhrnuje mu kozich cumakem a pak ho prislaplyho a ten malej kvici a kvici
saarkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 06 čer 2009 11:07

Nevypadá to jako čištění proti vůli malého? To mi holky občas dělají taky... ono kdyby se fakt rvali, tak budou lítat vzduchem a asi i poteče krev...
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Sharkie » 06 čer 2009 11:16

saarkaa ver tomu, ze ked to bude vazne, tak to fakt poznas... nielen ze sa zmeni intenzita jacania, ale narobia fakt poriadny ramus a budu lietat chlpy a potecie krv.. kym nevididis krv, tak je to v pohode, takze sa skus premoct a nechat ich, nech si to medzi sebou vybavia a nezasahovat im do toho, kym to naozaj nie je nutne

edit: jedno mimino mi po prineseni do klietky fakt jacalo 2 dni v kuse, v tom najnedostupnejsom rohu, len co sa k nemu priblizila nejaka velka mys asi na 15cm vzdialenost a to ho ani neocuchavali.. nechala som ich tie 2 dni tak, nesli ani von, male muselo pochopit, ze mu nic nehrozi, ze ho nebudem furt zachranovat a ukludnit sa... pochopilo a potom spalo krasne s ostatnymi ;) teraz ale je napr. dotycny mysiak sam, pretoze dorastol a zacal utocit na starsie a silnejsie mysi nad nim, niekolko mi ich potrhal do krvi (diery v kozuchu cca 2cm, prekusnute usi, chvost :( proste hruza) a celkovo bolo vidiet, ze uz to neni len "blbnutie" ale ide do tuheho..
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod saarkaa » 06 čer 2009 11:59

no ja prave ale nechci aby to doslo tak daleko aby tekla krev. oni se parkrat profackuji ale po chvili jako by se ten starsi anstval a pusti se do nej..no jeste par dni budou separovani:)
saarkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sharkie » 06 čer 2009 12:05

krv u nas tiekla hodne neskoro a z uplne inych dovodov.. len som sa ti snazila naznacit, ze ked to bude vazne, tak to poznas ;)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod saarkaa » 06 čer 2009 22:12

A co mam delat kdyz se vazne servou?
saarkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Chajdiik » 06 čer 2009 22:45

Já sice moc zkušeností nemám... ale já bych jim pak ošetřila a pofoukala ranky, možná bych jim i káravým tónem domluvila :D a pak bych buď zkusila jestli se seznámí později a jinde, nebo po očichání přes klece... a nebo teda budou oddělení napořád... což bych ti nepřála protože já taky uvažuju o kamarádovi a nechtěla bych aby to dopadlo špatně :/
Chajdiik
Skákavka
Skákavka
Potkani: ~Miláček od Gremleen's~
~Ríša ze Studénky~

Příspěvekod saarkaa » 07 čer 2009 17:32

tak jsem je dneska dala spolu do klece..vypadaji docela v pohode jen obcas kdyz se potkani postavi se oba an azdni a azcnu proti sobe..jakobi "boxovat":) packama ani jeden z nich nekvici jen se po sobe tak ohaneni..je mozny ze si tak jen hraji?^^
saarkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 07 čer 2009 19:56

To dělají přesně to, co dělají :) fackujou se :up:
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod saarkaa » 08 čer 2009 15:55

no asi po peti profackovani se servali ze chlupy litaly ale kdyz ej dam k sobe tak to vypada tak dcoela v pohode...to je bezny ze se dva kluci spolu proste cas odcasu poperou?
saarkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 08 čer 2009 16:03

Ano, je to běžné, mě se kluci perou pořád. Pokud tam není krev, není to nic zlého, protě si hrajou. Ale umí u toho dost kvičet, takže nás tím rádi děsí. Mě se zdá, že ti moji pištěj už jen kvůli tomu, abych je šla pomazlit.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Další

Zpět na Seznamování potkanů