Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Společnost pro kastráta

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Budoucí kastrát - pořídit samečka či samičku?

Příspěvekod womi » 09 úno 2010 14:24

samičky ve smečce tolik tu hierarchii neřeší, jako samci. Samozřejmě, jsou i výjimky, ale stačí se podívat k nevi, ať hodí do klece jakoukoliv samičku, nemá problémy. Fakt bych se nebála samičky ke kastrátovi, je to bezpečnější, pro klid duše je můžeš třeba týden spolu jen pouštět, než si budeš jistá, že je můžeš spolu šoupnout do klece. Salazar napřed Berdinu odkopával, protože ho otravuje (mimino, no :roll: ) a když jsem je musela oddělovat kvůli jeho operaci, malá div nepřekousala mříže a Salík taky. No a můžeš mimino(nebo dvě) shánět už teď, já jsem samičku sháněla ještě před kastrací, abych měla ideálně mladou samičku.Samci ze zverexu mi nevadí, ale u samic se bojím kinder vajíčka. A když se podívám na všechny moje potkany, nedovolila bych si dát Salazara ani k jednomu, protože vím, že by to pro Salazara neskončilo dobře.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Laura » 09 úno 2010 15:03

Womi, sharkie:
děkuju za rady! :up:

Vypadá to, že sameček by byl asi fakt risk. :?
Já právě když znám tu Elískovu povahu, tak se vůbec bojím šoupnout k němu do klece cokoliv živého. Takže částečně doufám, že jeho dominance se po kastraci vyřeší a dominantní nebude a tím pádem i lépe snese nějakého potkyše. Startoval nám i na psy o lidských rukou nemluvě. Jinak je strašně umazlený, to je až neskutečné jak je sladký, takže vím, že kdyby se zbavil té své dominance, tak by mohl přijmout nějakého mlaďocha snad v pohodě.
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod Laura » 09 úno 2010 15:05

BTW: je vysoká pravděpodobnost, že bych měla "šukaklec"? :shock: :roflcry:

Já myslela, že jakmile odejdou kuličky, není testosteron, atrofuje prostata, tak se... ehm... prostě nepostaví! :shock: :lol:
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod Sharkie » 09 úno 2010 15:07

no asi tak.. ja ju doma mam a ked som sa na to pytala, ci sa s tym niekto stretol, tak sa nikto neozval :roll: ale je pravda, ze u nas holka hodne provokovala a hopsala okolo neho, az kym mu to nedocvaklo :roflcry:

ale skor si myslim, ze to u nas bude vynimka ;)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod chesterfield » 09 úno 2010 15:11

mám vlastní zkušenost: Štaflík byl nalezenec mlaďounký, pořídila jsem k němu miminko, které přijmul, staral se o něj a moc hezky spolu nažívali. když bylo Štaflíkovi kolem půl roku stal se z něj Tygr, protože mu naprosto chyběli zkušenosti s jinýma dospělýma samcema, neuměl normálně bojovat a všem šel rovnou po krku. Bylo hodně kousanců, pak začal šikanovat a ošklivě kousat i svého kamaráda Hanibala, s kterým do té doby láskyplně nažíval. Situace byla neúnosná přistoupila jsem ke kastraci a nechala ale kluky spolu. chvíli to bylo OK, ovšem pak zača to samé dělat Hanibal, který také vlastně nic jiného nezaži jenom rovnou útok kousnutí. Musela jsem je oddělit, Štaflík nyní bydlí s novou princeznou Design naprosto od prvního dne bez problémů. A Haník je zatím sám a zřejmě bude následovat Štaflíkův osud. Takže bych v žádném případě kastráta nedávala ke klukům. Dvě samičky by byli ideální řešení, byly by dvě, on by nestíhal ;) a daly by mu i víc klidu, kdyby jančily spolu.

No a šukaklec může být, ona jim touha prostě zůstane,
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Sharkie » 09 úno 2010 15:23

ee, u nas je to se vsim vsudy.. holka hopsa, provokuje, ukazkovo sa prehyba, on na nu hupsne, poumyvaju sa a idu znovu.. ked su moc unaveny, tak si oddychnu a o pokracuju zas.. vacsinou celu noc a niekedy pokracuju aj na druhy den.. kazdych par dni, jak ma Pammpina riji :roll:
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod nevi » 09 úno 2010 16:32

Laura: Tohle je opravdu ojedinělý případ - ještě jsem slyšela o jednim aktivním samci na králicích, ale jinak ne. Existuje jeden výzkum provedený na 21 samcích po kastraci - mimo jiné se zjistilo, že po týdnu už jsou samci zcela neplodní a z těch 21 až na jednoho všichni ztratili zájem. Tohle je teda dost blbá statistika, ale vlastně máš šanci tak 1:20 že ho TO ještě bude zajímat :roflcry:
Ani nemluvím o tom, že ne každá samice je neustále ochotná se pářit... když jim samec nevoní, tak nic nebude
Jinak taky bych poradila spíš pořídit dvě samice.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Viac kastrovanych samcov pokope

Příspěvekod Sharkie » 11 úno 2010 12:34

Viac kastrovanych samcov pokope - Mate s tym niekto skusenosti? Je to vobec rozumny napad? Neviem si totiz predstavit, jak by v takej skupine mohla fungovat hierarchia, o to skor, keby s nimi byvala este aj nejaka holka :roll:

Problem je ten, ze casom budem asi musiet riesit co so Stevkom. Je to utulkar, byva s ostatnymi utulkarmi, s ktorymi je od malicka. Poslednu dobu ale zacina po nich utocit. Zatial teda nic fakt vazne, len par vacsich skrabancov, o par chlpov menej a jeden prekusnuty cumak. Ale keby sa to dalej zhorsovalo, tak s tym proste budem musiet nieco robit a teraz neviem, ze co.. nechat sameho ho nechcem, okrem tych roztrziek vzdy s niekym lezi v hamaku. Na to, aby som k nemu hodila inu mys z inej smecky je uz hodne stary a myslim, ze po 'cudzej' by startoval este viac. Kym mal este nedavno pri vybehoch pristup ku klietke zralokom, tak vacsinou na nu vyliezol, najezil sa a dupal im po hlavach, takze to som mu velmi rychlo zatrhla. Problem je ten, ze v ich skupine nie je ziaden sef a on sa nim asi snazi stat a tak kazdu chvilu skusa niekoho spacifikovat. Vacsinou po niekom vystartuje a ked mu ten ide z cesty, tak uz potom skace aj po dalsich :(

Pevne verim, ze si to nakoniec vysvetlia, ale zaroven rozmyslam, jak to riesit, ked nie. Jedna z moznosti, co ma napadla (ale nechce sa mi do nej) bola prave kastracia. Ale to zase neviem, ci by ho slo pridat k Artikovi a Pampine. A zhanat dalsiu samicku, tiez neni pre mna uplne najlepsie riesenie :|

(Podobny problem sem tam robi aj Piskot u zralokov, ale tam mu to Ami vzdy vysvetli a je klud. Skoda, ze u utulkarov neni tiez nejaky sef.)
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Re: Viac kastrovanych samcov pokope

Příspěvekod Sharkie » 11 úno 2010 13:08

Tak som si prave dohladala, ze kym by na kastraciu doslo, tak by sa mys uz hodne priblizila k 2 rokom (teraz ma 20 mesiacov) a do toho uz fakt nejdem. Takze ked to inac nepojde, bude musiet byvat sam.

Ale aj tak by ma zaujimalo, ci je mozne dat ku kastratovi a samici dalsieho kastrovaneho samca. Teda ci s tym ma niekto nejake skusenosti.
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Kimik » 11 úno 2010 13:14

Sharkie, mám docela dobrou německou knížku o chovu potkanů, Němci kastraci hodně propagují, takže tam je i veliká kapitola o kastraci, seznamování po ní, soužití zvířat atd. Až budu mít večer čas, tak to pročtu, autorka píše z vlastních zkušeností, takže tam o tomhle určitě něco bude. Pak to sem hodím, co jsem se dozvěděla.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod chesterfield » 11 úno 2010 14:40

no já si to představuji, že by mohli spolu normálně nažívat, třeba jako samičky, tam se hierarchie tak tak moc neřeší. Ale zkušenosti také nemám, jsem sama zvědavá co se dovíme. Také budu asi v té situaci, a představuji si, že dva kastrátky dám k samičkám, toto můj plán, ovšem jak to bude to nevím.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kimik » 12 úno 2010 10:06

Tak jsem včera pročítala tu knížku, hlavně kapitoly o seznamování, kastraci a podobně a moc jsem se toho nedozvěděla. Autorka tam pořád píše o tom, že jediné správné složení potkaní smečky je smečka smíšená, tudíž kastrovaní samci a samice. Tak je to na několika místech, takže z toho jsem pochopila, že opravdu víc kastrovaných samců se samicemi asi není žádný problém. Dokonce doporučuje, že kdo si chce pořídit jenom samčí smečku, má všechny samce vykastrovat, aby spolu žili v pohodě. S tím naprosto nesouhlasím, ale to už se tady řešilo. Takže závěr jsem si z toho udělala ten, že opravdu kastrovaní samci pohromadě nejsou žádný problém.
Jinak knížka se jmenuje: Das andere Rattenbuch, autorka Erika Weiß-Geißler. Má také stránky www.rattenzauber.de, takže kdo ovládá němčinu, je tam skoro všechno, co v té knížce.
Jinak si neodpustím poznámku :twisted: I když mám potkany moc ráda a chci jim dopřát to nejlepší, tak mám trochu pocit, že tuhle autorku už trochu opustil zdravý rozum. Potkanům zřejmě podřídila úplně celý svůj život, jak sama píše, žijí naprosto volně ve dvou místnostech jejího bytu a stará se o ně tak, že by se za to nemuseli stydět ani někteří rodiče lidských dětí. Je to samozřejmě jenom její věc, ale když jsem to četla, tak jsem dospěla k názoru, že my všichni jak tady jsme, svoje potkany neskutečně týráme, protože je máme v klecích, nevstáváme kvůli nim v pět ráno, abychom je mohli vypustit do výběhu a neoětujeme jim celý svůj život.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: Společnost pro kastráta

Příspěvekod Kimik » 05 črc 2010 20:28

Tak jsem začala řešit problém, co s agresivním potkanem. Co myslíte, bylo by pro něj lepší vykastrovat a zařadit do samičí smečky nebo nekastrovat a nechat samotného? Jasně, rozum mi napovídá, že to první, ale já si další potkany pořizovat nechci a už vůbec ne samičky. Takže mám dotaz na všechny majitele samičích smeček. Byl by někdo ochoten si případného kastráta Usámu vzít a nabídnout mu nový domov ve spokojené smečce? On už se asi neuklidní a s klukama nebude moct zůstat a já jinak moc nevím, co bych s ním jinak mohla dělat.
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod eva.jingle » 05 črc 2010 23:08

Kimiku to mě mrzí,že je Usáma padouch :( a to se tvářil tak nevinně jako mimčo..
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Kimik » 06 črc 2010 08:27

Evi, byl úžasný miminko, ale jako terorista se choval už odmala. Ničeho se nebál, byl drzej a oprsklej, na velký kluky si troufal...a teď se to bohužel tak zhoršilo, že asi opravdu o ty kulky přijde. Ael dobrá zpráva, nabídla se Hašlerka, že by si ho pak vzala ke svým 6 holkám, takže by se měl jako paša v harému. Jenom bych o něj bohužel přišla :cry:
Kimik
Moderátor
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů