Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Společnost pro kastráta

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Kastrovaný kluk a přidání kluka či holky?

Příspěvekod orlynka » 09 zář 2007 14:23

Chtěla bych pořídit mému tyranovi kamaráda, pudem na kastraci, tak nevím, zda je vhodný kluk nebo holka?
orlynka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Enemy a Emigrant a Freeway
Bony, Cony, Čača a Sonia

Re: Kastrovaný kluk a přidání kluka či holky?

Příspěvekod Nergita » 09 zář 2007 17:33

Dala bych k němu spíš holku, aby ho později sameček nezlobil. Ale s pořízením kamarádky počkej až měsíc po kastraci, až bude všechen testosteron z těla pryč.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Tara » 24 lis 2007 11:27

ja ted ke kastrovanemu klukovi davala samecka a krasne se snesli:)
ale pokud mas jen jednoho kastrovaneho kluka(proste jenom jednoho potkanka:-)) a nemusis pridavat prte do smecky) tak doporucuju taky samicku:)
ja si ridila chlapecka ,protoze jsem ho chtela dat do smecky jeste jinych kluku,s kteryma je ten kastrovany samecek:)
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod orlynka » 25 lis 2007 19:31

Holky, tohle už neplatí, rozhodla jsem se, že s kastrací počkám, naopak jsem pořídila dva potkaní prcky, zatím ještě nejsou spolu, uvidím, zda je můj výrostek snese. Pokud ne, bude muset zůstat sám, ale budu doufat, že jo. Kastrovat nechci... :smi:
orlynka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Enemy a Emigrant a Freeway
Bony, Cony, Čača a Sonia

Kastrát a samička

Příspěvekod chesterfield » 29 pro 2007 09:55

Podělím se tady o svojí, v této oblasti novou zkušenost. Nejdřív krátká historie:
Jurášek: (Havelče) Sameček se ke mně vrátil jako roční plachý a kousavý potkánek. Klucí jej nepřijmuli, zůstal sám v kleci a jeho agresivita stoupala. Ve věku 1 rok a 4 měsíce už i krmení připomínalo spíš krmení agresivního tygra. A tak šel na kastraci. Dnes vím, že to mohlo být dřív, ušetřila by se spousta energie na ochočení a několik prstů by nemělo jizvy. Po měsíci (kastrace proběhla v říjnu) se vylekaného agresivního myšáčka stal sice plachý ale tlusťoučký mazánek.
Špagetka: adoptovaná samička z ulice. Úžasná kamarádka, která po té, co ji holky nepřijmuly zůstala v mé lidské společnosti a moc si jí užívá. Chytrá, přítulná astmatička, co se se svým dýchacím handicapem bez problémů vyrovnává.
Pro své pohodlí (každá klec navíc je zbytečná :roll: ) se teď pokouším o seznamování. Mám dostatek času což je jeden z nejlepších předpokladů. Veselé historky z tohoto úžasného divadla na pokračování budou v sekci špagetka. Již tři týdny jsou klece těsně u sebe, každé ráno obě otevřu a tak se konají návštěvy. I po třech týdnech si oba chrání své soukromí a není jasné kdo koho kde bude tolerovat. Žádné romantické hajání v hamáčku, ale za to neustále poštuchování ze strany Špagetky vede k častým jemným a krásným potyčkám na zadních. Někdy jejích box vypadá jako námluvy :P . Klece jsou nyní otevřené stále a oba bydlí v obou, vzájemně se tolerují, ale klec nesmí být zavřená. Protože chci aby si k sobě našli cestu v klidu zbytčně je zavíráním klecí nestresuji. Dnes Se Špagetka pokusila lehnout u Juráška do krabičky a on to tiše toleroval. Ovšem napětí bylo cítit v celém pokoji. Vím, že nakonec budou bydlet spolu, ale nevím jak dlouho jim to bude trvat. Moje obavy, že Špagetka bude méně na mne fixovaná se nepotvrdili a Jurášek je čím dál tím ochočenější.
K seznamování obecně - není to vždy pro útlocitné povahy, obecně však platí, že pokud neteče krev, tak nezasahovat. Myšáci si musí svoje místa v hierachii smečky ujasnit a proto se s pár šrámy opravdu musí počítat. A chce to trpělivost čas a tak, jak už je tady několikrát uvedeno "společný stres sbližuje" :P . Neutrální půda je vhodná. A nechte to na těch úžasných bytůstkách, většinou si poradí sami.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod chesterfield » 06 led 2008 14:56

Takže dnes mám za sebou první opravdický seznamovací úspěch Špagetka s Juráškem už leží spolu v Jurážkovo kleci v krabici. Po neustálem nerozhodné onipování se Jurášek před deseti dny rozhodl bydlet v gauči a vycházet jenom v noci když Špagi spí. Nechala jsem jej tam, ale když už opravdu vycházel jenom jednou nebo dvarát aby se napil a odnosil zásoby do gauče mi to přestalo bavit. Včera byli celý den každý zavřený ve své kelci, nepustila jsem je i když to trhalo srdce. A večer jsem si je popadla obadva, vzala společně do náruče přitulila je k sobě a nemilosrdně oba drbinkovala. Jurášek chtěl zkraje utíkat do svého gauče, ale neměl šanci. Půl hodiny jsem je molestovala ve své náruči a nakonec oba spokojeně usnuli. Dnes ráno spolu v kleci a teď už jídlo ze společné misky - jsem šťstná. Trvalo to celkově měsíc, dávála jsem jim na čas, k ničemu je zkraje nenutila a stálo to za to. Ten pohled šňupák na šňupák je dojemný. HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁ jak já je miluji, čumáčky moje. :love: :love: :love: :love: :love: :loveit: :loveit:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Společnost pro kastráta

Příspěvekod Bastet » 06 bře 2009 09:19

Ahoj, potrebuju poradit, jestli je realne zaradit samce, kastrovaneho kvuli agresivite, zpet do klece k mladsimu sameckovi, ktery je klidny. Jsou spolu dva mesice, vekovy rozdil je tri mesice. Souziti bylo zatim bez problemu, do vcerejska, kdy agesivni napadl mladsiho a pokousal ho na pacce. Tragedii z toho nedelam, ale proste se jeho vypady stupnuji
ObrázekObrázek
Bastet
Růžovka
Růžovka
Potkani: New Yorker of Nippyland, Pampinus Palpebra, za Duhovym mostem: Al Dente Pod kamenem

Re: zacleneni kastrata zpet k samci

Příspěvekod Nergita » 08 bře 2009 01:48

Jak je dlouho samec po kastarci? Trvá cca měsíc, než se z těla vyplaví testosteron.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Re: zacleneni kastrata zpet k samci

Příspěvekod Bastet » 08 bře 2009 14:05

jeste kastrovany neni. Teprve o tom uvazuji a chci se poradit, aby pak nenastaly problemy a nemuseli byt kluci oddelene, coz by technicky nebylo proveditelne.

Dante je ten agresivni a Stefan onen mladsi tulpas, naprosto bez problemu
ObrázekObrázek
Bastet
Růžovka
Růžovka
Potkani: New Yorker of Nippyland, Pampinus Palpebra, za Duhovym mostem: Al Dente Pod kamenem

Budoucí kastrát - pořídit samečka či samičku?

Příspěvekod Laura » 09 úno 2010 11:35

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, fakt nevím, takže se poradím se zkušenějšími...

Elísek má 7,5 měsíce a od cca dvou měsíců neviděl potkana ani na obrázku. Sice přijde občas do styku s našimi psy, ale je to spíš takové nesmělé očuchání zkrz mříže. Smečku má prostě v naší rodině, která se mu věnuje, drbká ho, živí ho, hladí a hraje si s ním.

Je fakt, že tak nějak cítím, že specielně on by si společnost jiného potkana užíval, je opravdu dost kontaktní tvor. ALE! Má 7,5 měsíce - to je první riziko. A půjde na kastraci - to je druhé riziko.
Původně jsem chtěla pořídit mu po kastraci samičku, jenže než bude mít po kastraci, a než bude bez hormonů, tak jeho už tak "rizikový" věk na přijmutí potkana vzroste na měsíců nejmíň 10. A to už bylo dost riskantní samo o sobě - samička nebo sameček.

Napadlo mne - co takhle teď pořídit k němu samečka, malinkého, kterého by si mohl zpacifikovat dle svého, takže i když by pak byl po kastraci, byl by sameček už ten podřízený a byli by na sebe zvyklí, takže i kdyby pak "vládl" kleci nový sameček, po Elískovi by nijak agresivně nešel?

Máte názor? Děkuji! :up:
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Re: Budoucí kastrát - pořídit samečka či samičku?

Příspěvekod womi » 09 úno 2010 13:21

já jsem k víc jak půlročnímu a celkem agresivnímu potkanovi pořídila miminko samičky a není v tom problém. Bála bych se kastráta dát k samcovi, protože je automaticky podřízený. A ten, co bude nadřazený, mu to může dát pěkně sežrat. U někoho to fungovalo, já bych do toho nešla
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kimik » 09 úno 2010 13:28

Já sice kastráta nikdy neměla, ale co mi napovídá cit, tak naprosto souhlasím s Womi. U dvou samečků, z nichž jeden je kastrát, bych se hodně bála problémů, zatímco sameček se samičkou by měli být v pohodě i při vyšším věku samce.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Sharkie » 09 úno 2010 13:33

ja som kastrovala samca, ktory mal vyse roka a hodne dlhu dobu byval sam, pretoze mi potrhal skoro vsetkych samcov v smecke, v ktorej povodne byval ako najmladsie mimino (dokonca aj o hodne vacsieho sefa).. dala som ho k holke, ktoru prve 2 dni ignoroval a skusal pred nou utekat (bola este moc mlada a hrava a furt mu skakala po chrbte :lol: ) ale neskor si na seba krasne zvykli a teraz spinkaju pekne na kope :loveit:

inac jak pise womi, kastrat klesne v hierarchii naspodok a aj ked das k nemu mimino, ktore by si predtym podriadil, tak proste to mimino casom vyrastie do veducej pozicie a nemuselo by to skoncit uplne najlepsie.. ale zase vynimky urcite su ;) len co viem, tak vacsina ma kastrovanych samcov so samicami a asi to nebude len tak :smi:

mimochodom, preco by sa k novej mysi dostal az o 2,5 mesiaca? po kastracii staci odstup 5 tyzdnov a je spolubyvanie bez nasledkov :) sice sa ti moze stat, ze mu mlada ukaze, na co su dobre holky, ale po kastracii ti to bude vadit maximalne tak ramusom, ktory pri tom vyprodukuju :roflcry:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Laura » 09 úno 2010 13:52

sharkie:
no za tak dlouho protože ještě teď není zcela doléčen, pak půjde na kastraci, pak budu čekat těch 5 týdnů a je také reálně možné, že vhodnou myš pro něj tak rychle pak neseženu, takže tváří tvář realitě nepočítám, že by to šlo tak rychle :smi:

Já si taky dříve říkala, že jedině samičku, jenže co když pak bude už tak "starej" že ani to miminko proste nepřijme. :?

Takže myslíte, že i kdyby miminku ze začátku ukázal "zač je toho loket", tak jakmile by přišel o hormony a mimčo by rostlo mohlo by ho šikanovat, jo? :(
BTW: samička, až bude velká, ho šikanovat nebude? :roll:
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod Sharkie » 09 úno 2010 13:59

mozno by bolo dobre tie samicky dve :) aspon sa vyblbnu a starsieho pana nebudu tolko otravovat :lol:

ale jak som uz pisala, pridavala som holku k chlapovi, ktory ma viac jak rok a predtym nemohol ziadnu mys ani len citit, jak bol agresivny a je to v pohode ;) takze bych to nevzdavala ani pri vyssom veku, aj ked mozno to nepojde hned bez problemov.. a keby to naozaj fakt neslo, tak by tie 2 holky aspon neostali same.. pripadne by si si ich mohla vziat hned, nech nie su uplne najmensie a mohli by ho potom naucit, jak sa zije v skupine ;)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Další

Zpět na Seznamování potkanů