Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Seznamování dospělých samců

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Seznámení ročního potkana

Příspěvekod Themisten » 10 lis 2011 22:48

Jé to je super :) Dva jsou lepší než jeden a tři sou lepí než dva :whistle:
A nezkoušelas jak se tvářil na Rosťu? Ježil se když ho z tebe cítil? Osobně bych asi zvolila mimino.
Themisten
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: LMG's Vivisch 23.8.2011 silver solid
LMG's Wanett 1.9.2011 amerika solid
Caesar al Gabal 3.11.2011 beige solid
Carlos al Gabal 3.11.2011 topaz solid
Yggy ?.11.2011 černý nest. hooded
Yafim z Tazmanie 23.11.2011 wheaten burmese solid rex
Diego z Tazmanie 24.11.2011 černý berkshire dumbo rex
Bodie září 2012 albín
Doyle záři 2012 albín dumbo

na duhovém hamáčku čekají Siegfried I, Řáholec OdAdush, Rumpík OdAdush, Wilfried of Rat4U, Linum Palpebra, .Joel, Quentin odAdush, Siegfried II, Desmond, Paz z Tazmanie, Ori z Tazmanie, Aaronek Bezočka, Elon z Tazmanie, Frederik of Rat4U, Dapi z Tazmanie, Budulínek of Rat4U, Plešomyš, Dorian of Rat4U
a adopťáčci od LejdyTerr:
Senegal van Rattenburg - Čiky (4.6.2010 - 1.12.2012 ,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2010, D, rex, agouti, capped, blazed)

Re: Seznámení ročního potkana

Příspěvekod Zzuzka612 » 10 lis 2011 22:53

No tak za zkoušku nic nedáš, ale pořídila bych dvě mimča, kdyby ho tvůj potkyš nepřijal tak aby v té nové kleci nebylo mimčo samotný. :smi:

ostatní už zmínila Themisten

PS: Rosťu ti, ale zpátky nepošlu :roflcry:
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Re: Seznamování dospělých samců

Příspěvekod giutav » 11 lis 2011 10:52

Neboj Rostika ti uz nikdo nevezme .))
Jinak Themi..Na Rostu moc nereagoval, rozhodne ne agresivne..spis byl jen zvedavej..ale moc jsem je k sobe nepriblizovala..

ja prave myslela ze bych vzala starsiho aby pak treba az jednou ishi umre .( nezustal ten potkan zas dlouho sam...navic bych tak nejakemu potkankovi treba pomohla..jsou tu inzeraty kde se jich nekdo potrebuje zbavit..
ale vzit dva male je taky reseni..to je fakt.
ale potrebovala bych aby je Ishi prijal protoze nemuzu mit dve klece. nemam prostor v mem malem pokoji v panelaku..

neporadily byste nejakou ozkousenou dostatecne velkou klec (cincilu) kam by se vesli a byla prakticka?
giutav
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Hayam » 11 lis 2011 12:07

U seznamování dospělých držím palce. Viděla jsem už i úspěch, až překvapivý, ale často je to fakt náročné...

Já mám ráda Furet Plus. Má vysoké dno, patra, otevírání i z vrchu i z boku a je skládací.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Kimik » 11 lis 2011 13:08

Mě se seznamování dospělých povedlo několikrát, ale vždycky jsem ty potkany už znala, věděla, jak se chovají, jestli jsou agresivní, jak se chovali při předchozím seznamování a nikdy to nebyli samotáři, takže o to to bylo jednodušší. Vzít si nějakého cizího, který byl třeba delší dobu sám, to bych asi neriskovala (i když už jsem to taky zkusila, ale nevyšlo to). To spíš ta dvě mimina.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Sharkie » 11 lis 2011 13:30

mne sa to podarilo s 2 cudzimi, ale u oboch to boli hodne velke komplikacie a u jedneho len tak tak a so skaredymi nasledkami.. cudzich dospelych neodporucam (navyse, ked nemas viac skusenosti a u samcov to plati obzvlast), netusis co maju za sebou a aj ked ti majitel "zaruci", ze su v pohode a boli v skupine, tak uz len ta zmena majitela moze mysi tak zamotat hlavu, ze to nemusi ist..
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod giutav » 11 lis 2011 16:12

dobre takze tedy dve mimca...(to bude neco tohle oznamit mamince..) :D
giutav
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod giutav » 08 pro 2011 18:44

Tak mám doma uz skoro mesic dve mimca .)
A začínám se snait o seznámení, ted kdyz se mimca uz trochu otrkala a zvykla si na me a na chod domacnosti.
Mám za s sebou pár pokusů ve vaně...první byl docela uspesny akora jsem pak zjistila, ze to bylo tím, že byl krátky...
Můj roční samotář Ishík vždycky chvíli mlade ocuchháva..pak si ho nevsima....ale po chvilce se nastve a vyjede na ne...poprve jsem to zarazila hned protoze jsem se lekla....alee zjistila sem ze mu nic neudelal..tak podruhe jsem trochu dyl cekala...ale uz to vypadalo hur tak jsem to zas zatrhla...jde o to ze v te situaci je vsechno tak rychle a chhaoticke ze nestiham postrenout jestli uz mladeti vazne ublizuje nebo mlade jen piska protoze se boji...potrebovala bych radu...trosku se bojim to dal zkouset...minule uz melo mlade na zadech cervenou barvu..tak jsem se lekla ze ho kousl a ukoncila sem to..ale pak jsem zjistila ze to spis byl asi poryfin protoze jsem zadnej kousanec nenasla...
co dál?? prosm o nejake rady
giutav
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 09 pro 2011 14:44

předně bych asi vynechala jako místo vanu. Moji potkani jsou ve stresu z vany už jen od pohledu. Co stůl, gauš nebo tak? A vyměnň jim podestýlky, třeba do přepravek, ať pořádně načuchnou, hezky je v tom vyválej na pár hodin
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod chesterfield » 09 pro 2011 17:49

a na seznamování si připrav "vodní dělo" postříkovač, nemusíš je od sebe trhat, nepřerušíš to úplně, ale na zastavení to stačí.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod giutav » 25 pro 2011 17:09

dekuju! vyzkousim!!
giutav
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 11 bře 2013 16:04

Zrovna koukám do klícky. Kluci - asi 5měsíční nalezený albín a 4měsíční velký černý strakáč - si to vyřídili bleskově, teď občas černí bílého ojede nebo převrátí na záda, teď se vzájemně čistí :loveit: Měla jsem obavu, že albín nebude socializovaný, ze začátku byl zpovykaný, jako kdyby neviděl nikdy potkana, ale teď to vypadá fajn ;)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod chesterfield » 11 bře 2013 16:17

no to je prima, a jak vypadá veliký strakáč?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod nevi » 02 srp 2013 19:45

Pouštěla jsem na společnou procházku smečku (3 samci cca 9měsíční) a nováčka (ca 1,5 roku). U dvou proběhlo otočení na záda a písknutí, pak se jich nováček nevšímal, ale s Akselim se dvakrát poprali, Akseli nakonec seskočil z postele a utekl, ale má drobný kousanec na zádech a druhý na zadní noze (nováček ho nejspíš chytil při slézání z postele).
Teď nevím, co dál. Mám to ještě zkoušet a pustit je spolu znovu?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod chesterfield » 02 srp 2013 20:33

Nevi - sprchový kout, tam je dostatek stresu pro všechny. nebo vana, prostě území kde si všichni nejsou jisti.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů