Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Seznamování dospělých samců

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Seznamování dospělých samců

Příspěvekod Kimik » 31 srp 2015 09:30

Včera jsem udělala poslední pokus o seznámení Moritze. Podle Kawi, která venčí všechny potkany společně a nervou se jí, jsem zkusila vypustit do výběhu Moritze a jeho případnou novou smečku. Trvalo to asi 10 minut, výsledkem byli dva pokousaní a Moritz má prokousnutou tlapku. Přitom se tvářil, jako že se spíš bojí než že je agresivní. Takže jsem pokusy ukončila, už ho nebudu trápit a bude muset dožít sám, vybral si to. :(
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod womi » 31 srp 2015 11:09

Já musím říct, že jsem začlenění Quentina vzdala rovnou, stačí, jak se neskutečně naježil, když jsem ho strčila do klece po klukách při čištění. Ale o něm to vím, tam už se seznamovat nedalo dřív. A má 2,5 roku
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod nevi » 31 srp 2015 12:10

Béďa je taky zpátky na samotce. 12. den po sestěhování je soustavně naježený a vrká ze stresu. Mladá smečka jsou kluci ve věku 5,6 a 7 měsíců, sice se průběžně potkávali a venčili spolu, ale Béďa je nezvládal už jako odrostlá mláďata, natož puberťáky :roll:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod nevi » 15 zář 2015 06:55

U nás to nakonec dopadlo následovně: 8měsíční vzteklounek Evžen bydlí s trojicí mladších laboráků, už dlouho se tam nekonala žádná bitka, hlavně poté, co do nového domova odcestoval malý Ignác s velkým sebevědomím :oops: Tři puberťáci Lauri, Veli a Tjof bydlí v druhé kleci a Béďa je sám v třetí. Pubertální samce nezvládá, soustavně vrkal ze stresu, byl naježený a reagoval přehnaně na cokoliv. Dostala jsem ho jako odrostlého, netuším, co je tady za problém. Bohužel zůstal poslední ze smečky a zemřelého nejlepšího kamaráda mu nikdo nenahradí. Možná by snesl odrostlá mimina, možná by z nich byl taky vystresovaný. Momentálně na další potkany bohužel nemám kapacitu.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod očko » 14 led 2016 14:41

Tak jsem si v pondeli dojela pro cca 4-5 mesicniho Eduarda. Jiz jsem to psala, ale pro uplnost...
Eduard byl nalezen v lese, v prepravce, s dvouma kamaradama (nevim, jestli to byli bratri), jeden byl v prepravce uz po smrti (dodatecne jsem se dozvedela, ze byl z podstatne casti ozran zbyvajicima dvema), druhy zemrel kratce po prichodu k slecne - nalezkyni. Eduard to zvladl, slecna ho vylecila z tezkeho nachlazeni a od vsenek. Mela ho doma od 25.prosince, tedy nejakych 17 dni, kdy byl sam, ale pry velmi dobre vychazel se psem a i na kocku reagoval privetive.
Asi jsem udelala od zacatku spoustu chyb, ale jsem dost uzkostliva - bala jsem se, aby po vsech tech traumatizujicich zkusenostech nezazil dalsi neprijemnosti, i kdyz svym ctyrem klukum verim bezmezne. Pribyvali totiz postupne, nejdrive Karel, za tyden Uzenac, za pul roku Yoshi a za dalsi mesic Arnostek, veskera seznamovani probihala neuveritelne hladce, a kluci vzdy od prvniho dne bydleli rovnou spolu, v jedne kleci.

Kdyz jsem ale v pondeli prinesla Eduarda, nechala jsem ho nejdrive asi hodinku dve samotneho, aby se trochu rozkoukal, uklidnil po ceste, zvykl na nasi pritomnost. Od teto doby se zabydlel na stole, kde se tvari spokojene, postupne se zlepsil v tom, ze uz nevypada jako v tezke depresi, je zvidavy, chodi si pro mlsky na zamlaskani, k nam - lidem je vynikajici, necha se mazlit, drbat, od prvniho dne u me usne...
S klukama jsem ho zacala seznamovat postupne, tak jak se mi osvedcilo u ostatnich, mela jsem Eduarda na sobe a postupne si brala dalsi kluky, ale vzdy pouze po jednom, maximalne po dvou (tady si myslim, jestli to nemohla byt chyba, ze je jeste nevidel pohromade, jak spolu krasne vychazeji). Eduard se vzdy prikrcil, zavrel ocicka, nechal se ovalet, ocuchat, ozuzlat, pocurat a v prikrceni vydrzel jeste treba tak 30 vterin po odchodu ocuchavajiciho potkana. Kdyz jsem videla, ze kluci evidentne s Edikem problem nemaji, zacala jsem je poustet i k nemu na stul. S Yoshim neni problem vubec zadny, protoze Yoshi ma v zivote jen jednu starost a tou je jidlo :) .. s Uzenackem dokonce chvilku na stole spinkali v objeti...akorat Karel Edika trochu potahal za kuzi, ale kluci jsou opravdu jemny a nezny, nechal toho, kdyz Edik vypisknul, pak ho pouze cistil, Arnost na nej dorazel trochu drsneji, ale to asi proto, ze sam je tu nejmladsi a "nejnovejsi"...ale zadny z nich k nemu nepristupoval nijak agresivne, ani extremne dominantne...

Tak jsem se vcera vecer konecne odhodlala vycistit kompletne celou klec, a zkusit je spolu zabydlet...
Tady jsem podle me nejvic pochybila - nechala jsem Edu v kleci pobihat uz kdyz jsem ji stavela, navic jsem tam udelala opravdu spoustu zabavy, cimz tam vznikla mista, kam nejsem schopna skrz dvirka dosahnout.
Po dokonceni jsem tam soupla Edika s Uzenackem, protoze mi prislo, ze spolu vychazeji nejlepe a ze ho Uzenacek naprosto prijal za sveho....JENZE v tuhle chvili se Eda uplne zmenil, Uzenacek se choval jako klasicky v nove zarizene a vycistene kleci, ale Eda se prikrcil na patre v rohu a zacal s otevrenou tlamkou na Uzenacka sycet, jako had...nic takoveho jsem v zivote nezazila a ani tady se o tom nedocetla. Uzenacka to nejdriv nechalo uplne chladneho, ale potom se vrhli do "klubicka rvaciho", tak jsem je oddelila, odvazne teda vlastni holou rukou. Hned toho nechali, me diky bohu take nekousli a ani sami sobe nic neprovedli, Uzenacek ho hned povalil na zada, protoze je asi 2x takovy, ale nesnazil se mu nijak ublizit. Ale v tuhle chvili do klece necekane vbehl Karel, a ja jsem (uz uplne vystresovana - tresouci se) vyndala Edu z klece, protoze s Karlem to nebylo 100% ani venku.
Asi hodinu jsem pak probrecela, vycitala jsem si, ze asi nejsem natolik "dobra", abych se dokazala postarat o potkana, ktery od malicka zazil pravdepodobne vsechno, jen ne lasku...a ze muj pristup neprinese nic dobreho ani jemu, ani starsim klukum. Ale vzdat to rozhodne nechci, jen me silene vydesilo to syceni.
Na noc byl dneska Edik v prepravce, kde mel hamaku total prochcanou od kluku z klece, vydatne oznackovane prosteradlo a v klidku si tam spinkal, take ted, je se mnou zase na stole, ma tu pohazeny ubrousky od kluku, a on si v nich spokojene rochni. Tak jsem to zkusila znovu, s Uzenackem, Edik porad syci (dneska se to teda vic podoba funeni...ale to "sssssss" tam stejne slysim), ale kdyz pouziju "uklidnujici mlaskani", tak trochu zjemni, ale Uzenyrek na to reaguje tak, ze se ho snazi vytlacit ze stolu, tuhle metodu teda pouzival i Arnost...

Ach jo, silenej roman, a to se snazim psat co nejvic strucne, zaroven ale vylicit, co mi prijde podstatne.

Ja vlastne ani nevim, na co konkretne se chci zeptat, ale urcite moc ocenim jakekoliv rady a tipy...prijde mi to trochu jine, vzhledem k jeho predeslym zazitkum, myslim, ze takto reaguje pouze ze strachu...myslite, ze to chce proste jenom cas? Kluci jsou vazne vyborny, ani jednou se nepoprali nejak vyrazne, jenom tak chlapecky dovadej, me teda Uzenacek dvakrat lehce kousnul, ale to byla spis takova blba nahoda, dala bych za ne ruku do ohne, ale Edik je takova uplne jina osobnost, mam nekdy i pocit, ze mu proste vyhovuje cloveci spolecnost a potkany kolem sebe nechce,....kez by mu doslo co nejrychleji, ze ho kluci budou milovat...
očko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Shimonek- uz je za duhovym mostem :-(
Marlenka s Rozarkou :)

Příspěvekod Kimik » 14 led 2016 16:02

Asi ti moc neporadím, ale tihle nalezenci jsou prostě někdy zvláštní. Mám jednoho, našel se někde na louce nebo na poli, pak si ho vzala Womi a po karanténě putoval k nám. Kluci s ním problém neměli, on se jich spíš bál než že by byl agresivní, ale ani po dvou měsících seznamování se prostě neseznámil. S jedním vydržel skoro měsíc, a pak mu najednou ruplo v bedně a udělal do něj pořádnou díru. Takže jsem ho přestala trápit a zůstal sám, k lidem je sice trochu rezervovaný, ale ne agresivní, chodí rád do výběhu, kde se trochu škádlí s kluky v klecích, ale dát k němu jiného potkana už jsem nechtěla riskovat. Možná jim z toho zážitku opravdu trochu "hrábne" a mají nějaký problém, nevím.
Jestli to budeš dál zkoušet, tak mě se osvědčilo seznamovat postupně. Dát do nějaké menší klece s tím nejklidnějším a nechat je tam klidně pár dní a až už se nově příchozí nebude bát, tak jim tam dát dalšího atd. Už se mi to několikrát osvědčilo.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Domča » 17 led 2016 18:22

Já bych se ráda zeptala.. Měla jsem dva kluky, lorase od womi a negříka, z nelidských podmínek.. Ten si na Loráska zvykl. S předchozím potkanem teda vedli souboje, jednou mi roztrhl oušku, občas to byl v kleci teda chumel, občas klid. Ale Lorásek je takovej hodňoučkej flegmatik, že toho v kleci bere, jako by tam nebyl :up: Negřík se hodně bojí, když otevřu klec tak občas vleze do dvířek a vezme si něco dobrého, ale tím to vše končí.Nenechá se pohladit, vzít do ruky, a i kdybych měla otevřená dvířka celý den, tak kluci nevylezou ven.

Teď jsem adoptovala dva klučíky od jedné paní, z LMG Rattery. Oba obrovští, hodní, úžasní :loveit: Nekonfliktní naprosto. No a teď teda negřík - hned se na modráka vrhl, a byla mela, použila jsem na ně teda rozprašovač, protože jsem nechtěla letět na veterinu.. A ruku jsem tam strkat nechtěla :smi: Pak se negřík "uklidnil" - ale jen tím, že ostatní nenapadal. Jen lozil vystresovaně po celé kleci, začal kousat urputně mříže (to nikdy nedělal), a navíc, když jsem otevřela dvířka, okamžitě měl snahu se dostat ven. Takhle mi teda včera utekl, nechala jsem ho přes noc venku, dnes jsem ho dala do klece. Modrásek ho přišel očuchat, on nezaútočil, ale jde vidět, jak hrozně moc se bojí. Teď už teda sedí na patře a papá, ale jde vidět, že je nervózí. Myslíte, že si zvykne? Přec jen je to jen jeden den, ale je mi ho líto :( Tak jsem přemýšlela že bych ho nechala jako samotáře, ale nevím.. Mám tomu dát ještě šanci? Nechci ho zbytečně stresovat..
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod Vorva » 17 led 2016 18:32

Já bych ještě chvíli vytrvala, pokud ho nenapadají. Kdyby byl více vystresovaný tak pak bych ho teprve oddělila.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 11 led 2017 13:50

Kam zařadit osiřelého staršího samce? Je mu rok a devět měsíců a je z laboratoře, nikdy se nepral. V jedné smečce mám dvě roční kastrované samice a v druhé tři kluky (roční a dva dvouletí). Vzhledem ke kapacitě bych ho radši přidala k samicím, ale nikdy jsem tohle nedělala a ani nevím, jakou mají lidé zkušenost.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod chesterfield » 18 led 2017 12:46

už si to pořešila? Zkusila bych jej dát k těm samičkám, dyt víš jaké supr dvojky z toho vzešli.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 18 led 2017 13:16

Nakonec se stěhoval k samicím. Zatím to vypadá, že jim je to jedno, pokud to na ně nezkouší, a že on chce být aspoň blízko nim, když zrovna není s nimi.
nevi
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Seznamování potkanů