Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Seznamování dospělých samců

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

2 stejně staří kluci (půl roku)

Příspěvekod chesterfield » 27 dub 2007 10:42

Tak jsem našla zhruba téma do ktrého se vmísím se svým dnešním malým zázrakem. Do náší domácnosti přišel nový člen Jurášek s pověstí, že se naprosto odmítá kamarádit s jakýmkoli potkánkem. Smířila jsem se s tím, že i když mám kelc na 17 potkanů :lol: tak budu mít jednu klec extra jenom s ním. Pokus o seznámení dopadl nedobře několi kousanců a 7 naježených koulí po zbytek dne :roll: . Tak jsem si začala Juráška ochočovat abych konečně měla vytouženého mazlíčka (Krakeni o mazlení opravdu ůnestojí, vystačí si sami). Jurášk se potýdnu uvolil býti mazlíkem a jako takový se i projevoval. Nchal se drbinka čumáčkovat a nosit po bytě a vypadal, že je konečně spokojený a šťastný.
Dnes jsem byla s Juráškem a Rexíkem (jeden z krakený, největší dobrulinka z nich) na vet. Každy ve své přepravce, dostali pigáro a já jsem venku postavila obě otevřené přepravky, že si kouřnu. a najednou Rexík hupsnul Jaráškovi do přepravky, ztuhla jsem vyndala velký kus hadru abych je mohla případně oddělit. Omyl - Juraášek zvedl hlavu čichnul Rexík čichnul a společně se zahrabali do hadířků v přepravce. Pak si lehli viditelně čumák na čumák a spokojeně usnuli. To bylo v půl desáté ráno. Mám je tady v práci společně a rozplývám se. Takže jsem se znouv utvrdila společný stres zbližuje. Uvídím jak to bude pokračovat, moc tomu míru zatím nevěřím.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Tara » 27 dub 2007 10:50

Juuuu jurasek...jeeee
chestr ja si myslim ze to pujde..aspon tedy s rexikem...
ono to chce vazne trpelivost..
cumacci zlati..
ja bych je nosila ven...hezky vyplaseny...a bylo by.. :twisted: :twisted:
posilam jim pusinku
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod chesterfield » 27 dub 2007 10:52

no právě, jsu teď v jedné přepravce v práci ale mezitím co je tady opěvuji se stihli poprat a Rexík vyfasoval kousanec, ale teď je zase příměří. Tak uvidíme
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod chesterfield » 27 dub 2007 11:13

:( :( :( :( TAk idylka skončila, boj začal byl težký a nebral konce, přepravka lítala, chlupy začaly také, takže jsem zase ve starýchkolejích. Tentokrát útočil Rex a zle, takže Rex dobyl přpravdku a Jurášek je u mně na stole v krabici. Takže nic z otho není, a zkoušet to nebudu, to jenom, že si to to řekli sami. ale mohli se porvat hned, věděla bych na čem jsem potvory.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod chesterfield » 27 dub 2007 11:30

jo leží v krabici a nekomromosně vyžaduje aby tm s ním byla moje ruka, jo mazlík, snad se to povede. Zatím doma vypadá, že ano.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Smecka styroch a dospely samec

Příspěvekod kofola » 03 čer 2007 21:29

Tak, úspešne som doniesla Maroška domov a čaká ma zoznamovanie. Ospravedlňujem sa,ak tu podobný topic je,kľudne ma presmerujte potom tam...
Takže, Keny má skoro rok, Stuart má osem mesiacov, Maťko má pol roka a Asterix má päť mesiacov. Maroško má rok a pol.
Úplne prvé náznaky hovoria asi tak o tom, že problémom bude Maťko. Mala som ho na ramene, chalani sa ježili, snažili sa ku mne dostať, teda, dostať k Maroškovi. A porafali sa mi na nohách. Maťko s Maroškom. Maťo rafol aj mňa, keď som ich dávala od seba. Netiekla krv, len stáli na zadných a pišťali a ako sa klbčili pár sekúnd,tak skoro zo mňa spadli.
Tak už som dávala lepší pozor. Maroška som dala k sebe do izby a zavŕtal sa do môjho svetra. Stačilo,keď chalanov zo mňa cítil (čistila som ich klietku) a už pišťal a snažil sa zaujať obrannú pozíciu..
Takže, som dala spolu s čistými pilinami Maroškovi do prepravky aj použité piliny chalanov a tým som zase spravila hamaky zo starého uteráka, ktorý mal pod sebou Maroško v Martine celý víkend.
Plánujem keď dám zajtra chlapov venčiť vpustiť Maroška do ich klietky,nech im to tam pooznačuje a nasmradne aj on nimi....A prepravkovú terapiu, ktorá už mi nie raz zabrala. Len zajtra nemôžem, lebo mám jednanie mimo BA a klientovi by som to asi ťažko vysvetľovala :whistle: .

Tak ,ak by ste mali nejaké typy a skúsenosti, skúste sem napísať. A naozaj ešte raz sa ospravedlňujem ak tu podobná téma už je, možno som slabo hľadala....

ďakujeme za pomoc.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Seznamování dospělých samců

Příspěvekod Cayro » 13 led 2009 11:22

Jak víte, mám 8 měsíčního samečka a teď si budu brát z Moravy dva klučíky. Když se psalo dva maldé potkánky, myslela jsem, že jim bude tak kolem 4 měsíců, ale teprve teď jsem se dozvěděla, že jsou přibližně stajně staří jako Jerry. Myslíte, že má vůbec smysl je zkusit skamarádit nebo to raděj neriskovat. Jerry není žádný dravec, spíš flegma, ale přece jen je individualista...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Re: Snesou se tři stejně staří samci?

Příspěvekod kožíšek » 13 led 2009 11:58

mám za to že někde tu někdy někdo zmiňoval věk ve kterém rozhodně nezkoušet dávat dohromady potkaní samečky, ale má hlava děravá si ho nezapamatovala - určitě Ti poradí zkušenější potkanáři (já jsem sotva nováček). Nicméně vím z vlastní zkušenosti že se Vranítkův dvou a půl letý samec krásně skamarádil s mimískem Gothardem a pak i Asikem a spinkali spolu a i trpěl když ho kluci přelejzali. Rozhodně jsem toho názoru že tohle na 100% nezjistíš dokud to nevyzkoušíš. Ale dost už mých "rad" - bude tu víc lepších ;-) já budu s našima klukama držet palečky, ocásky a tlapičky :up:
Obrázek
Honoré de Balzac: Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.
naše fotečky - http://kozisek.rajce.net
kožíšek
Moderátor
Moderátor
Potkani: Levi Beris, Yadon z Mouseville, Zabulon z Mouseville
----
Za Duhovým mostem: Gothard von Valentines, Logan of NippyLand, Koneckonců of Navel, Asik of Ituri, Byte of Ituri, Cynic of NippyLand, Chippoke AkaiTatsu, Marfík Beris

Příspěvekod Kimik » 13 led 2009 12:18

Myslím, že zkusit bys to měla v každém případě, záleží na tom, jak si "sednou", já jsem jednou seznamovala dva asi půlroční kluky s jedním o něco starším a nešlo to, na obou stranách nastalo ježení a agresivita a za nějakou dobu jsemty dva kluky seznámila s dalšíma třema a úplně v pohodě. Občas to pozoruju, když mám ve výběhu kluky z jedné klece a přijdou k jiné kleci, tak někteří i přes tu mříž jdou okamžitě proti sobě a jiní se přátelsky očichávají a vypadají, že by se rádi seznámili víc. Lepší radu ti bohužel nedám, každý potkan je prostě jiný.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Cayro » 13 led 2009 13:38

Díky. Já vím, že je to sázka do loterie... Mně jde spíš o to, jestli to VŮBEC zkoušet, no, ani nevím, jak v tomhle případě postupovat... Jinak, Pro představu, Jerry bude ve své kleci na svém místě, kluci budou ve velké kleci asi tak 70 cm přes uličku od něj. Prakticky na sebe budou vidět, ale k sobě z klece moct nebudou.
Otázka zní, jak s venčením? Jerry se klukům ke kleci nedostane, když půjde ven, ale oni, pokud je nebudu chtít pustit na zem, tak ano. Taky budou běhat na stejných místech, která ovšem nemohu nějak zbavit pachu těch druhých... A venčit každé na jiném místě prostě nemohu...Hledala jsem nějaký atrochu komplexní návod, jak při seznamování postupovat, jak třeba pouštět, vím, že zatím každý zvlášť, ale kdy asi tak zkusit společně? Nechat kluky, aby si případně Jerryho v kleci "očuchali" nebo je držet mimo a potom je zkusit pustit všechny, aby nebyli v nějakém handicapu? Nebo zkusit nejdřív Jerryho s jedním, potom Jerryho s druhým a potom třeba společně všechny? Myslíte, že se dá poznat, jestli si "sednou" už podle toho, jak budou reagovat, až ucítí toho druhého? Jak jsem tu četla, tak jediné seznamování dospělých tady je v tématu "Dospělí potkani", kde se seznamovali tři dospělé samičky a dopadlo to špatně. Tak už přemýšlím i o tom, jestli by nebylo i do budoucna rozumnější, nechat kluky v klecích tak, jak jsou a případně je nechat jen spolu venku běhat. Taky je to ještě o tom, že by si kluky chtěl asi vzít synův kamarád, ale až je dám trochu do pořádku, tak nevím, jestli je rozumné vůbec kluky zkoušet skamarádit, aby si nezvykli a tak...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod kawi » 13 led 2009 13:49

cayor, ja bych je nejdriv ubytovala, nechala je zvkynout, po nekolika dnech treba pustila jerryho, at si je ocucha, ale oni ve sve kleci, to uvidis, jak budou reagovat :up: podle me byt je jerryho uzemi, tako n ma pravo ocuchat cizi klukyj ako prvni, ale treba se mylim :smi: noa a kdyby prez klec nebyla bytka, tak treba nekde mimo obvykle probihaci uzemi je nechat ocuchat, treba v posteli nebo v jinem pokoji :smi: nebo kdyztak na kline, ale podle me hned na zacatku zjistis, jak se budou jerry nebo oni stavet k moznosti prateleni, hlavne si vme, ze kluci budou vystresovani a neklidni a mozna nebudou na omt zas tak dobre, po predhcozi peci, takze hlavne vsehcno s klidem a casu dost :up: ( ale ot ty vsechno vis :loveit: )
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Laire » 13 led 2009 15:23

ee, neseznamovala bych potkany přes klec.. oni jsou pak nasraní, že na sebe nemůžou a jsou kolikrát ještě agresivnější. Radši volně na neutrálním území, třeba ve vaně nebo tak, když to má myšák všude prošmejděný:)
Laire
Skákavka
Skákavka
Potkani: Eluša, Integra, Matika, Mlíko, Vejtřaska, Krtka

Příspěvekod Haslerka » 13 led 2009 15:27

JJ, vana je dobrý nápad, tam bych to být tebou zkusila. Máš zvířata pod dohledem a můžeš kdykoliv zasahnout, navic se z ní špatně zdrhá..
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Cayro » 13 led 2009 16:03

No, tak vana nepřipadá v žádném případě v úvahu. Jednoduchý důvod je ten, že nevím, jak by reagovali noví kluci, ale myšák se, stejně jako spoustu myší tady, v koupelně šíleně bojí... a vybourávat vanu kvůli tomu fakt nebudu :roflmao:
Spíš to odnese letiště - koneckonců, jsme na to dva, tak to snad zvládnem. Navíc, v pokoji nemají myšáci v nejhorším kam utéct... Ale za jak dlouho bych to měla zkusit? Myslíte, že počkat tak 3 dny než se myšáci okoukají a pak je prvně pustit ven z klece je dost času? Nebo raděj dýl... pochopitelně, pokud to půjde, tak si nejdřív musí zvyknout na mne, pak teprve půjdou ven... i když si tedy neumím představit, jak lapu 8 měsíčního potkana a cpu ho za triko :|
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Laire » 13 led 2009 16:25

To že se ve vaně bojí nemusí být zas tak na škodu ;) budou se snažit zdrhnout a nebudou mít čas se rvát, u dospělých kluků myslím jeden z nejbezpečnějších způsobů, jak je poprvé představit. Na podobném principu je založená "přepravková metoda", která se používá, když spolu potkani nevychází - zavřeš je spolu do přepravky a můžeš s nimi jít třeba i na procházku, potkani jsou ve stresu a spíš se snaží navzájem si pomoct, aby se odtam dostali, než aby si šli po krku :)
Laire
Skákavka
Skákavka
Potkani: Eluša, Integra, Matika, Mlíko, Vejtřaska, Krtka

Další

Zpět na Seznamování potkanů