Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Flegmatičtí starousedlíci a hysterický přírůstek

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Flegmatičtí starousedlíci a hysterický přírůstek

Příspěvekod chesterfield » 29 led 2009 02:27

může to opravdu být, že Joel je samotář, asi bych to zkusila s miminkem, pokud by ani to nefungovalo a miminko šlo do původní smečky tak jej nechat bydlet samotného, při pouštění spolu.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Themisten » 02 úno 2009 18:53

Určitě je v něm kus samotáře, ale když vidím jak se Siegfriedem vychází, tak si nemyslím, že by nikoho nesnesl. Pořád jsem přesvědčená, že mu bude lépe s kamarádem, než úplně samotnému, protože já mu nemůžu poskytnout tolik společnosti kolik by si zasloužil. Kdybych ho mohla mít celý den u sebe, bylo by to jiné, ale v práci ho opravdu mít nemůžu :(
Rozhodla jsem se pro miminkovou metodu a budou to rovnou miminka dvě, pro případ, že bude mít Joel samotářskou náladu, aby tím netrpěl ten druhý :oops: Když to nevyjde, miminka se přestěhují do velké klece.
Themisten
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: LMG's Vivisch 23.8.2011 silver solid
LMG's Wanett 1.9.2011 amerika solid
Caesar al Gabal 3.11.2011 beige solid
Carlos al Gabal 3.11.2011 topaz solid
Yggy ?.11.2011 černý nest. hooded
Yafim z Tazmanie 23.11.2011 wheaten burmese solid rex
Diego z Tazmanie 24.11.2011 černý berkshire dumbo rex
Bodie září 2012 albín
Doyle záři 2012 albín dumbo

na duhovém hamáčku čekají Siegfried I, Řáholec OdAdush, Rumpík OdAdush, Wilfried of Rat4U, Linum Palpebra, .Joel, Quentin odAdush, Siegfried II, Desmond, Paz z Tazmanie, Ori z Tazmanie, Aaronek Bezočka, Elon z Tazmanie, Frederik of Rat4U, Dapi z Tazmanie, Budulínek of Rat4U, Plešomyš, Dorian of Rat4U
a adopťáčci od LejdyTerr:
Senegal van Rattenburg - Čiky (4.6.2010 - 1.12.2012 ,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2010, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod Chodec » 04 čer 2012 19:35

Múžu se zeptat, jak to dopadlo? Nepovedlo se? Máme teď podobný, i když asi ne tak vážný problém. Ke dvěma pětiměsíčním bráchům jsme si vzali nelezence, odhadem dva měsíce. Prcek se vůbec nechce seznamovat. Kluci k němu i přijdou, očichávají ho, chtějí se s ním honit. On při sebemenším kontaktu piští, z toho jsou kluci evidentně ve stresu. Dneska při honění navíc prcek utržil šrám na zádech, asi se po něm trochu víc ohnali. S klukama v kleci vydrží, oni mu nic nedělají, nechávají mu docela prostor. Ale je namáčknutý v rohu hamaku a skoro se nehýbe, jen se opatrně vyplíží napít, čůrá a kadí pod sebe. Je strašně vystresovaný...nejspokojenější je při kontaktu s lidmi, potkanů se straní a asi i dost bojí. Vím, že každý případ je jiný, ale jsem teď trochu v rozpacích a s nervy na krajíčku...
Chodec
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lukáš a Tomáš

Příspěvekod Kimik » 04 čer 2012 19:41

Nedávno jsem řešila podobný případ, mrňous se taky nechtěl seznamovat a choval se hystericky. Zkusila jsem k němu dát několik potkanů a žádný se mu nelíbil. Naštěstí jich máme doma 20, takže jsem zkoušela a zkoušela, až se s jedním konala doslova "láska na první pohled". Přiběhli k sobě a chovali se, jako by se znali odjakživa. Asi dva dny spolu byli v jedné kleci a pak jsem je dala ke zbytku smečky, nekonalo se žádné honění, vřeštění, stresy, s kamarádem bylo seznámení úplně jednoduché. Bohužel chápu, že ty to máš jenom se třema potkanama horší, nemůžeš mu dát na výběr. Ale zkoušela jsi ho třeba seznámit nejdřív s jedním (asi tím klidnějším) a pak je třeba oba dát k tomu třetímu?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Chodec » 04 čer 2012 20:06

Trochu se bojím, že to rozhodí kluky, co jsou na sebe zvyklí. Už to, že jsme ho přinesli, znamenalo, že asi dva dny vůbec nechtěli z klece. Nezačal by být třeba ten nuceně oddělený zbytečně pak agresivní? Jsem jim hrozně vděčná, že ho nekoušou ani netýrají, ale on je stejně hrozně vystresovaný. Měsíc žil u kluka, co ho našel v parku, na společnost myší není vůbec zvyklý, k lidem je naopak hrozný mazel. Zítra a pozítří, když doma nikdo nebude, tak ho asi dáme na samotku a budeme holt zkoušet společné přespávání, kdy je můžeme hlídat...snad se to zlomí a on se trochu uvolní.
Chodec
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 06 čer 2012 07:16

řekla bych, že to možná bude chvíli trvat, také jsme měli mimi, které skoro týden trávilo nalepené na mřížích, a pak zjistilo, že se vlastně nic neděje a zapadlo do smečky. ale je rozumné jej nechat samotného když odjíždíte, jeden nikdy neví, do jaké míry by ty velké vyprudil Bude to chtít trpělivost, ale pak už neoddělovat.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Pepinie » 06 čer 2012 07:30

Kimi taky to tak dělám, teď jsem přiřazovala do smečky mimčo a všichni na ni byli dost hnusní, tak bydlela den v jiné kleci s nejhodnější členkou smečky s pročůraným domečkem holek a pak ji přijali úplně bez problémů...aspoň když teda nechceš rozdělovat smečku bych vzala nějaké jejich pročůrané věci a ať spí v nich, zvykne si na jejich pach, tudíž by neměl být vystresovaný a kluci z něj zase ucítí sebe, takže by taky neměli mít nějaký problém...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Chodec » 06 čer 2012 14:10

Ono je to všechno nějak zvláštní. Prcek už se v kleci tolik nebojí, včera dokonce bez pištění snesl, že si k němu větší přilehl a asi hodinu spali spolu. Dokonce se odvážil vylézt ze svého stanoviště a jít se napít. Nechali jsme je v noci v obýváku, abychom se vyspali a ráno jsem prckovi našla na bříše škrábanec (má bříško bílé a krev na chlupech nebyla, takže to bylo jen povrchové). Tak ráno putoval na samotku, protože se domů vrátím pozdě. Zkusím jim na noc prohodit hamaky a zítra zase poputují do jedné klece. Snad už prcek neutrží další šrám. Jen je mi ho líto, když vidím, jak je živý a hravý, když je v kleci sám, ale když ho sestěhuju s klukama, tak ztuhne a skoro se nehýbe.
Chodec
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Pepinie » 06 čer 2012 14:33

jéj takových šrámů bude mít ještě spoustu, to jsou malé nehody, které bez problémů vznikají i při divočejším hraní...nebo se omylem škrábnou, když se v rámci dokazování dominance převracejí na záda (my takhle měli šrám až do masa a nic to neznamenalo)...myslím, že byla blbost je, pokud spolu v noci vycházeli tak jak píšeš, je ještě oddělovat...aby se stala nějaká katastrofa po několika hodinách je hodně vzácné...
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Chodec » 06 čer 2012 16:25

Taky jsem si říkala, že to byla asi blbost. Ale nemám se seznamováním zkušenosti, mám bráchy, co se až na šrámy nikdy nepoprali. O prcka se bojím, je proti starším tak třetinový a říkám si, že i bez škrábanců je to pro něj stres (je to ztracený a asi nechtěný potkan, už si zažil svoje, tak ho možná trochu rozmazluju)...dneska jsem dlouho v práci a večer nebudu doma, tak jsem nechtěla riskovat nechat je tam 16 hodin bez kontroly. Tak doufejme, že to bude zítra v pohodě a mně zase nerupnou nervy.
Chodec
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Pepinie » 06 čer 2012 17:29

ono to chce klid...já teď přidávala sto gramové miminko do klece kde mám kastrovaného samečka, který váží přes půl kila, no taky jsem měla nervy, že ho zaťápne...ony tam prostě šarvátky budou, ale dokud není někdo pokousaný tak se není čeho bát a hlavně pokud už spolu spinkali tak je to jen dobré znamení...
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Chodec » 07 čer 2012 11:30

Tak v kleci už je to relativně v pohodě, i když z hamaku prcek vylézá, jen když nejsou velký nikde poblíž. Jinak je namáčklej na mřížích, ale už nepiští a snese i obírání. Dokonce to trochu zkouší i vracet. Horší je to venku. Když je pustíme společně, kluci prcka nenechají odpočinout. Pořád ho honí, otáčejí na záda a škubají mu chloupky. Ráno zase schytal škrábanec. Dominantnější samec v jeho blízkosti prakticky pořád funí a fackuje ho. Přijde mi zvláštní, že v kleci mu nic nedělají, ale při probíhání mu namdají dvojitě...
Chodec
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 07 čer 2012 12:00

Neřeknu ti čím to je, ale u nás se kluci taky víc perou, když jsou ve výběhu než v kleci. Já to ovšem zatím přičítala tomu, že tam mám ještě další potkany, kteří třeba běhali před nima, tak je cítěj a potom jsou agresivnější. Ale je to zajímavý.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Pepinie » 07 čer 2012 13:37

taky máme venku větší bitky než v kleci...
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod adahradska » 07 čer 2012 14:38

To je fakt zajímavý, je to podobně i u našich dvou holek.
Menší je hysterka - hodně akustická, ječí i při čištění - protože je ta druhá při tom hodně důrazná. ;) Původně se obracely na zádíčka i v kleci ze začátku, to pominulo, povětšinou harmonie-kromě sem tam sporů u jídla, ale ve výběhu, hlavně hned po vypuštění z klece, se to děje pořád.
Nejsou z toho žádné škrábance, jen spousta křiku, ani není pravidlem, že ta větší otáčí furt tu menší, spíš na střídačku. Snad je to už jen hra... :roll:

Držím palce, ať se vše uklidní. :up:
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů