Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Osiřelý potkan a nový kamarád

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Osiřelý potkan a nový kamarád

Příspěvekod chesterfield » 08 zář 2008 08:43

osiřel mi Kominíček smečka krakenů jej opustila, bylo mu 2,5 roku dostal pět miminek na výchovu a bylo to OK, ovšem přičítám to množství mimin, to nestíhal, ale hezky s ním spali a tak.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Nergita » 08 zář 2008 19:53

Ches, na tom určitě něco bude! Mám smečku tří samců, nejstaršímu je 7 měsíců. Tahle smečka je v pohodě ale když jsem jim tam šoupla čtvrtého potkaního samečka (5 týdnů) tak ho docela honili (ale neublížili), tak jsem tam dala ještě další dva mladé samečky a je pokoj. Původní skupina byla z malých tak v šoku, že se nezmohla pomalu ani na očuchání!
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Kimik » 13 zář 2008 14:08

Tak mi teď kamarádka dohodila jednoho taky osiřelého potkaního kluka, chystám se je seznámit, tak mi držte palce, ať si dobře rozumí. Bylo by to super, kdyby se to podařilo. Kimík mi připadá sám nějakej smutnej, pořád jenom spí a nic ho nezajímá.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod bebe_84 » 07 kvě 2009 11:20

Ahojky,

zrovna řeším něco podobného. V pondělí mi umřel můj první potkýš :( a řeším, jestli k tomu sirotkovi, co mi zbyl, dát mimčo. Těžko říct, jestli by přijal nebo nepřijal (jsou mu necelé 2,5 roku), Maxíka dřív dokázal pěkně sjet, až chlupy lítaly, pokud se zrovna omylem sešli u jedný misky s dlabancem. Na Fredísovi je těžko poznat, jestli je mu smutno nebo není, on byl vždycky takový morous, než by běhal a zkoumal, radši zalezl někam do deky a chrápal. :?
I když očka pohasnou a my musíme si sbohem dát,
chci, abyste myšánci věděli, že nepřestanu vás milovat.... :((

http://www.sfings.estranky.cz/fotoalbum ... vzpominame
bebe_84
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dingo - seal point siame berkshire, narozen 3.4.2009, of ChS Potkanviv
Cédric de Bibi´s - blask irish, dumbo, narozen 13.6.2009

Nebíčko:
Maxík - hooded, zverimáček - moje první potkaní zlato,narozen cca 10/06, zemřel 4.5.2009 :-(
Freddy - black silvered berkshire, narozen 19.1.2007, zemřel, resp. byl uspán 9.8.2009 :-(

Příspěvekod bebe_84 » 11 kvě 2009 21:23

Tak hlásím, že jsme pořídili mimčo k tomu našemu cca 2,5letému dědoušovi. Žádná krev nestříkala :D , jen staroušek trochu trucuje nebo žárlí? Každopádně se i snesou v jedné kleci, tak doufám, že budou za pár dní velcí kámoši. :oops:
I když očka pohasnou a my musíme si sbohem dát,
chci, abyste myšánci věděli, že nepřestanu vás milovat.... :((

http://www.sfings.estranky.cz/fotoalbum ... vzpominame
bebe_84
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dingo - seal point siame berkshire, narozen 3.4.2009, of ChS Potkanviv
Cédric de Bibi´s - blask irish, dumbo, narozen 13.6.2009

Nebíčko:
Maxík - hooded, zverimáček - moje první potkaní zlato,narozen cca 10/06, zemřel 4.5.2009 :-(
Freddy - black silvered berkshire, narozen 19.1.2007, zemřel, resp. byl uspán 9.8.2009 :-(

Příspěvekod womi » 11 kvě 2009 21:25

Tak já mám od neděle spolu 2 letého Maxíka a 2,5 měsíčního Montyho. Nemůžu si to vynachválit, Monty Maxíkovi nebere jídlo a spinká s ním v domečku´. Tak doufám, že se Maxíkovi zvedne nálada a začne zase trochu papat....
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod shinzie » 08 zář 2010 14:35

Ahoj, konečně jsem se odhodlala registrovat se na tomto foru, bohužel ze smutného důvodu:-( Před pár dny mi umřel jeden z dvojice potkánků ve věku 2,5 let. Zůstal po něm samotný bráška a přemýšlím, že bych mu pořídila dva malé kamarády. Myslíte, že je to dobrý nápad nebo mám stařečka nechat v klidu dožít?
shinzie
Růžovka
Růžovka
Potkani: Za duhovým mostem: Remy, Morfík, Baki, Eddie, Bazil a Enzo :-( :-(

Příspěvekod kožíšek » 08 zář 2010 15:59

Ahoj Shinzie
pokud byl potkánek zvyklý být s ostatními, tak bych se určitě nebála mu kamarády pořídit - nebude mu tolik smutno ;-) a když budou malí dva, tak se vyblbnou spolu, nebudou ho moc otravovat a starý nebude mít šanci je stíhat. :-)
Obrázek
Honoré de Balzac: Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.
naše fotečky - http://kozisek.rajce.net
kožíšek
Moderátor
Moderátor
Potkani: Levi Beris, Yadon z Mouseville, Zabulon z Mouseville
----
Za Duhovým mostem: Gothard von Valentines, Logan of NippyLand, Koneckonců of Navel, Asik of Ituri, Byte of Ituri, Cynic of NippyLand, Chippoke AkaiTatsu, Marfík Beris

Příspěvekod Hayam » 08 zář 2010 16:32

Souhlasím s Kožíškem, jestli je zvyklý bydlet ve skupině, bude to pro něj dobré. A navíc, až jednoho dne půjde, bude dobře, že jsou dva.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod shinzie » 08 zář 2010 19:10

Taky si myslím, že by mu malý potkýsci zvedli náladu. Jen se bojím toho seznamování, on byl Morf vždy takový živější a rád "ochutnával" cizí prsty:-D Bohužel teď ke stáří už mu zadní nožky neslouží tak, jak za mlada, tak snad ho ti malí nebudou šikanovat.
shinzie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod shinzie » 13 zář 2010 07:06

Tak nkonec místo dvou miminek pořizuji tři:-D Za dva týdny byhc je měla mít už snad doma. Jen tedy asi dostanu každého jiný den. Myslíte, že bude lepší počkat až se mi sejdou všechna tři miminka a pak začít se seznamovaním se starousedlíkem?
shinzie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Hayam » 13 zář 2010 10:37

Možná to pro ně bude jednodušší. Jaké rozestupy jsou v časech, kdy je dostaneš?
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod shinzie » 13 zář 2010 11:14

No doufám, že to bude snad během týdne. Tenhle týden mi napíšou z chs, jak to bude vypadat s vyzvedáváním potkýsků.
shinzie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 14 zář 2010 16:04

Asi bych jim nechala den dva na aklimatizaci po předání, a pak je seznámila všechny dohromady...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod shinzie » 28 zář 2010 14:32

Tak od neděle mám první ze tří miminek, které přibudou mému stařečkovi:-) Na radu chovatelky jsem je zkusila seznamit hned prvni den a vyšlo to. Morfík si malého Bakiska sotva všiml, v kleci ho jen párkrát převalil na zádíčka a teď už spolu pěkně spinkají:-) Bakis je dokonce tak drzí, že bere staršímu jídlo přímo z tlamky:-D no občas se mi zdá, že je z něj stařeček trochu nešťastný a už neví, kam by se před ním schoval:-D
shinzie
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů